2014 nadchodzi!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: Belizariush » 06 maja 2013 15:50

Ponoć o gustach się nie dyskutuje. Jak to mówią jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki. W tym wątku dyskusja dotyczy nowego modelu Soula, a tymczasem mam wrażenie, że krytykując wzornictwo nowego modelu skrytykowałem współtowarzyszki życia niektórych Forumowiczów. Samochód to tylko przedmiot, który zawsze można wymienić na inny.
Pozwolę sobie wkleić zdjęcie kolejnego crossovera, który wejdzie wkrótce do produkcji i moim zdaniem jest fajniejszy, niż nowa Soul. Volkswagen Taigun
Obrazek

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: czaprak » 06 maja 2013 17:05

Może jest fajniejszy, to sprawa gustu. A cena samochodu też jest fajniejsza? To sprawa głębokości kieszeni. Jest wiele fajniejszych samochodów w tym KIA, niestety dużo droższych od SOUL. Może błędnie myślę, że należy porównywać samochody z podobnej półki cenowej. Inne porównania nie mają sensu. Jak wygram w Totolotka może popatrzę na inną markę samochodu. Jak na razie SOUL bardzo mi się podoba a jak nowy model zobaczę i pomacam, zdecyduję czy go przygarnąć.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 07 maja 2013 09:11

Belizariush pisze:Pozwolę sobie wkleić zdjęcie kolejnego crossovera, który wejdzie wkrótce do produkcji i moim zdaniem jest fajniejszy, niż nowa Soul. Volkswagen Taigun
Ale serio... Mozesz go sobie kupic i Soul moze Ci sie nie podobac. W czym problem?

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: indykpol » 09 maja 2013 14:53

Witajcie,

wg mnie 2ga iteracja Suzuki SX4 to porazka stylistyczna ;) szczerze, to juz wole poprzednika czy Sedici. z nowosci to niedlugo ma wejsc Peugeot 2008, ktory zdaje sie, ze wymiarowo calkiem zblizony do Soul-a. tutaj krotki opis autka, choc narazie ceny nieznane: http://www.autocentrum.pl/prezentacje/p ... -krol-lew/ . Z godnych, choc oczywiscie drozszych, konkurentow kijanki mozna wymienic Opla Mokke, nad ktorym bym sie pewnie zastanawial gdybym kupowal auto od reki (gdyz jak odbieralem swojego Soula to byla juz polowa pazdziernika w zeszlym roku, a w maju przy zamawianiu jeszcze o Mocce nikt nie slyszal) http://www.opel.pl/gama-opel/salon-opla ... index.html.
W zasadzie konkurencja nie moze konkurowac z Soul-em na cene, gdyz model ten, wg. Ptera Schreyera to kwestia prestizu marki, i zarobek na modelu jest symboliczny, przynajmniej w wiekszosci krajow. wyjatkiem moze byc Dania (i byc moze reszta Skandynawii), w ktorej obecnie przebywam, gdzie Soul wyceniany jest na rowni z Nissanem Juke, ktory jest o 30-40% drozszy u nas w Polsce, biorac pod uwage modele zblizone wyposazeniem.
Jezeli chodzi o 3cia generacje Soula - to dla mnie bedzie to juz calkiem inne auto, z nowosciami, ktore na nowo trzeba bedzie pokochac badz znienawidzic. Trzeba pamietac, ze ludzie sie starzeja, wraz z nimi zaakceptowane koncepcje, a Soul to model awandgardowy i to chyba starano sie utrzymac w tej iteracji ;) bo czymze bylaby awangarda bez emocji i watpliwosci? ;)

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: uuuuplask » 13 maja 2013 08:14

Nowy model to 2 generacja Soula, pewnie liczyć któryś lifting jako 2 :bigok: Co do samej ceny za Soula i tej całej otoczki, zgodziłbym się, że auto mogłoby nawet być więcej warte, ba mógłbym za nie więcej zapłacić, ale na Boga to zawieszenie taczki które tłucze jak wściekłe na 16 zaczyna mnie do furii doprowadzać. Znajoma ostatnio zakupiła Toyotę GT, auto nastawione na frajdę z jazdy, jeśli się nie mylę wybrane przez brytyjski Top Gear na samochód roku 2012. W każdym bądź razie 200 konny boxer, felgi 17 calowe o niskim profilu, jadać tyłkiem szoruje się o ziemie :devil: a mimo to wszechobecna cisza i komfort jeśli chodzi o pracę zawieszenia i to w aucie, które na zawołanie jedzie bokiem :czujnik:

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: indykpol » 13 maja 2013 12:45

uuuuplask pisze:Nowy model to 2 generacja Soula, pewnie liczyć któryś lifting jako 2 :bigok:
tak z rozpedu policzyelm model FL jako 2-ga generacje. ;)

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: czaprak » 13 maja 2013 21:08

Proszę o małe uzupełnianie tekstów w sprawie innych modeli samochodów. Gdy o nich piszecie to podajcie od jakiej najniższej ceny można je nabyć. SOUL zaczyna cenę od ok. 50 000 zł. a jak się zaczynają cenowo zachwalane samochody? Oczywiście, że myślę o fabrycznie nowych samochodach.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: czaprak » 16 wrz 2013 12:35

Już zademonstrowano wersję Europejską KIA Soul. W czerwonym kolorze z czarnymi wstawkami wygląda bardzo ładnie. Ciekawe czy tak efektownie będzie prezentował się w naszych salonach.

http://www.samar.pl/wiadomosci/nowa-kia ... cale=pl_PL

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: djoneway » 18 wrz 2013 23:22

powoli przekonuję się do tej drugiej generacji i zaczynam mieć na nią smaka. Na pewno jak pojawi się w salonach wezmę jazdę próbną. Jest na płycie podłogowej ceeda więc wszystkie dolegliwości z zawieszeniem wygłuszeniem oraz sztywnością naszej solniczki powinny zostać zredukowane...:D can't wait:D

Awatar użytkownika
Trogloerudyta
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2011 19:48
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi, ver. L, Black Soul
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: Trogloerudyta » 08 lis 2013 17:35

Dziś w salonie KIA Makarewicz (Bydgoszcz) dowiedziałem się, że w kwietniu 2014 będą mieć "Soul 2014". Czas zacząć odkładać ;)
Ciekawe jak będzie z wyposażeniem, ale tu: http://www.flickr.com/photos/kiamotorsw ... 110240966/ robi wrażenie.
Obrazek

ODPOWIEDZ