Tylny zaczep (ucho) do holowania

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: czaprak » 25 kwie 2013 16:21

Z tyłu, bliżej prawego koła jest skierowany do dołu zaczep. Zwróciłem uwagę, że na nim pojawiły się ogniska, ślady korozji. Nie zdziwiłem się, bo jego położenie wyjątkowo sprzyja rudej zarazie. Zakupiłem farbę Hammerite i pomalowałem ten zaczep aż do samej góry, gdzie jest przymocowany do podwozia. Po tej operacji oglądałem napotkane SOUL'E i wszystkie w tym nowsze np. FL posiadały silną korozję na wymienionym elemencie. Czyżby był wykonany z marnego materiału i słabo zabezpieczony przed korozją? Radzę obejrzeć ten zaczep i go zabezpieczyć, czas operacji 10 min.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: czaprak » 01 maja 2013 16:56

Konserwując wymieniony zaczep do holowania, zwróciłem uwagę na jego mocowanie. Raczej był bym ostrożny przy holowaniu innego pojazdu (cięższego, większego). Jest przykręcony czteroma śrubami do płyty podłogowej, nie jak wcześniej napisałem do podwozia. Biorąc pod uwagę jego długość, nie mniej jak 10 cm, podczas holowania mogą występować duże obciążenia, powodujące odkształcenia zaczepu lub płyty podłogowej w miejscu mocowania. Może ktoś z użytkowników forum, holował inny pojazd i ma swoje spostrzeżenia.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 02 maja 2013 10:51

W innych samochodach haki sa zgrzewane w paru punktach, albo spawane jako ucho tylko w 2 miejscach i szarpanie sie z holowanymi pojazdami, czy wciaganie tylem na lawete nie generuje zadnych problemow. Za taki hak jak jest centralnie, bez zadnego problemu podnosi sie samochod. Nie masz jakichs powazniejszych problemow?

Jak malowales, to mam nadzieje, ze najpierw oczysciles z korozji, bo jesli nie, to rownie dobrze mogles nie malowac, na jedno by wyszlo.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: czaprak » 02 maja 2013 20:08

To nie jest żaden poważny problem, lecz spostrzeżenie. Markos, może mówimy o czymś innym bo sugerujesz, że wspomniany hak, zaczep jest na środku, centralnie. U mnie jest wyraźnie po prawej stronie i blisko tylnego koła i pewnie u ciebie jest tak samo.

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: kawex » 03 maja 2013 07:55

Zajrzałem pod samochód i rzeczywiście po prawej stronie z tyłu jest taki zaczep (ucho). Faktycznie zaczął się zmieniać kolor na nim na czerwonawy i to ten znienawidzony kolor. Muszę go oczyścić i podmalować. Dzięki za informację przydała się.
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 03 maja 2013 14:32

czaprak pisze:sugerujesz, że wspomniany hak, zaczep jest na środku, centralnie
Sugeruje, ze jesli w jakims samochodzie hak jest centralnie, to bez zadnego problemu podnosi sie na nim caly tyl.

Ja akurat doskonale wiem gdzie jest hak w Soulu i jak wyglada. Mam do niego przykrecona aluminiowa przedluzke, wiec troche go sobie przy okazji obejrzalem. Jest zamocowany tak samo mocno, albo jeszcze mocniej niz w innych samochodach, wiec rozkminianie, ze moze cos jest za slabo i sie urwie, albo znieksztalci, uwazam za kompletnie nietrafione i w dodatku bezcelowe.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: czaprak » 03 maja 2013 15:33

Markos, spokojnie podchodź do tematów. Forum istnieje by wymieniać uwagi, spostrzeżenia. Inni mogą na tym skorzystać. Może jesteś powiązany z KIA bo na każdy negatyw mocno reagujesz. Zapewniam, że SOUL bardzo mi odpowiada a do dzisiaj mam jedną drobną usterkę, wadliwy wskaźnik temperatury zewnętrznej (czujnik ok, panel radia z wadą). I to tyle w sprawie usterek SOULA. I jeszcze jedno, przymierzam się do zakupu kolejnego modelu SOULA (RM2014). Decyzję ostateczną podejmę gdy zobaczę samochód i go pomacam. A z tym zaczepem, to fakt. Wiadomo, że naszych samochodów mało na ulicach ale te spotkane na parkingach posiadały korozję na tym małym, mało ważnym elemencie.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: Hary66 » 03 maja 2013 21:02

Marcos, po grzyba Ci ta przedłużka na uchu ???
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: Tylny zaczep (ucho) do holowania

Post autor: JOKER » 04 maja 2013 08:03

Pewnie taki kaprys, tak jak kolczyk w uchu. :D
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 04 maja 2013 19:55

Hary66 pisze:Marcos, po grzyba Ci ta przedłużka na uchu ???
Po to samo po co mial ja Civic - zeby wygladala. Teraz przypomina mi o tym, ze kiedys mialem fajnego Civica i bez sensu sie go pozbylem. Tak samo jak korek oleju. Tez jest fajny i po nic i kosztowal jakies abstrakcyjne pieniadze. I tez mialem go w Civicu.

ODPOWIEDZ