Akcja serwisowa Kia Soul i inne

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Akcja serwisowa Kia Soul i inne

Post autor: indykpol » 21 maja 2013 00:35

Za http://www.autocentrum.pl/newsy/akcje-s ... -kia-soul/ :

Przedsiębiorca poinformował, że w nw. modelach samochodów marki KIA Może wystąpić problem z nieprawidłowym działaniem światła stopu, tempomatu, układu ESC, a w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów – z czasowym problemem przesunięciem dźwigni zmiany biegów z pozycji „P”. Także w pojazdach z przyciskiem START może powodować czasowe problemy w funkcjonowaniu systemu (brak możliwości uruchomienia samochodu).

Soul (AM)
Od KNAJT811AA7192914 do KNAJT813AB7736629
Od 1 czerwca 2010 do 14 czerwca 2011

i inne modele KIA (calosc pod linkiem).

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 5.783 samochody marki KIA. Lista numerów VIN samochodów objętych kampanią w załączniku.
Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy posiadacze pojazdów objętych akcją i sprzedanych na terytorium RP zostaną powiadomieni listem o konieczności stawienia się w serwisie ASO KIA
Informacji związanych z kampanią udziela KIA Motors Poland (ul. Puławska 366, 02-819 Warszawa; tel: 22 546 40 25; fax: 22 546 40 60; http://www.kia.com.pl/).
UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji serwisowych ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.
Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275, ze zm.).
Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.
Źródło: UOKiK

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Akcja serwisowa Kia Soul i inne

Post autor: kawex » 30 maja 2013 17:40

Ja już jestem po wymianie czujnika świateł cofania, mój numer nadwozia figurował w wykazie podanym powyżej. Czas wymiany ok. 20 minut. Z tego co wiem nie należy liczyć zbytnio na wysyłanie listów z prośba o stawienie się w serwisie, lepiej samemu się zgłosić.
Obrazek

ODPOWIEDZ