witam (kijanka z zachodu)

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

oldspice
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2009 01:20
Czym jeżdzę: kia soul XL java brown
Lokalizacja: kraków/niemcy

witam (kijanka z zachodu)

Post autor: oldspice » 28 lip 2009 14:15

A oto moja urzekająca historia(nasza). Od 2 dni obserwuję forum bo 2 dni temu zapsuł się nam samochód( stary merc C klasa). W piątek planowo mieliśmy byc w Polsce, niestety nie ma czym... Wakacje zapłacone, oczywiście wylot z krakowa, do którego 3bA się jakoś dostac. Kolejna naprawa? Kolejne wydatki?Hm... ile mozna dokładac do auta za które nie dostanę więcej niż 800E :wmur: ...Dodam, że wcześniej było BMW i Audi, a więc stare sprawdzone "niezawodne" marki. Pomyśłałem dośc i tak oto trafiliśmy do salonu KII. A tam stała ona... JAVA BROWN... Obeszłem z jednej, z drugiej strony, zajrzałem do środka i jutro jazda próbna :cfaniak: Wiem, wiem... w niemczech są droższe, ale tu mieszkamy, no i tu się jakiś kredycik zaciągnie przyzwoity, no a prócz tego kusząca jest propozycja państwa 2,5 tys E za każdego gruchota. Nie musi jezdzic nawet... Decyzja na szybko i może właśnie za szybko... Ale do pl trzeba sie dostac... bo urlop przepadnie... Może własnie tak miało byc? Niech ktoś mi powie że dobrze robimy, że to autko nam poszluży i nie bedziemy żałowac...Może coś na temat ceny powiem i wyposażeia żeby ktoś doradził czy to się opłaca, jak to wygląda w Pl itp.Dodam tylko że nie ma czasu na projektowanie swojej ale ta co stoi w Autohausie jest spox... Kijanka Soul oczywiście werscja Spirit czyli XL, benzin z przerobieniem na lpg. Autoalarm, szyberdach, kamera na tył, zestaw audio, czujnik parkowania. Czyli wszystkie możliwe dodatkie w wersji XL. Kolor jak już wspomniałem Java, środek beżowy, głośniki podświetane na niebiesko. Relingi. W środku i na zewnątrz lepszej bym sam nie zaprojektowal. Ma na liczniku 12 tys km bo dealer sie nią bujał do pracy. No i cena... 18 tys E. Co o tym myslicie, tylko szczerze... To nie bedzie auto na firmę tylko dla nas. Dodam, że instalacja gazowa ma 3 lata gwarancji, reszta standardowo 5. Kurde... proszę o porady... mądre... :bajer:

oldspice
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2009 01:20
Czym jeżdzę: kia soul XL java brown
Lokalizacja: kraków/niemcy

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: oldspice » 28 lip 2009 14:36

Dodam tylko, że dealer się upał i nie chce z ceny zejsc, bo mówie że nia ma z czego. :zły2: A może jest w blędzie? I 3ba mu wyperswadowac coś albo wparswdowac? :w łeb: Może ktoś sie orientuje jak to wygląda w niemczech? Dużo można wynegocjowac, więcej niż w PL?

Awatar użytkownika
piter
Nowy....
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2009 10:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: piter » 28 lip 2009 15:06

Czy autko dobrze posłuży to nikt nie potwierdzi, bo jest ono od niedawna na rynku :)
Inna sprawa że bazuje na sprawdzonych wcześniej podzespołach, więc powinno być bez specjalnych problemów.

Kwestia LPG to moim zdaniem... Nonsens. Nie wiem jaka w Niemczech jest różnica cenowa między ropą a benzyną, w kazdym razie u nas wynosi 6.000,- zł. Uważam że to naprawdę niedużo, szczególnie że diesel jest o porównywalnej mocy do benzyny (nawet większej, co jest pewnym ewenementem). Także ja mimo wszystko zdecydowanie polecam dopłacić trochę do diesla, bo o ile teraz różnica cenowa może się wydawać spora, tak z doświadczenia klientów mogę stwierdzić, że znaczna ich część po np. roku żałuje że nie dopłaciło troszkę do lepszej wersji wyposażeniowej/silnika...

A co do samego gazu, cóż- Cee'd znosił LPG różnie (co nie znaczy że wszystkim szwankował), dlatego też Kia wycofała zgodę na montaż gazu w ramach gwarancji. Osobiście nie ładowałbym się w Soula z LPG.
Z kijankami na codzień :)

oldspice
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2009 01:20
Czym jeżdzę: kia soul XL java brown
Lokalizacja: kraków/niemcy

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: oldspice » 28 lip 2009 15:47

Hm... To ja już nie wiem. Cena z niemieckiego katalogu XL diesel- 20,250E( oczywiście bez dodatków). Cena benziny XL- 18,950E. A montaż gazu u kii kosztuje od 2,5 tys E. Czyli tu nie chodzi o to że żal mi na lepszą wersję silnika diesel, bo benzina + lpg wychodzi na to samo... Tyle że podatek od diesla to ok 300E więcej niż od gasu, ubezpieczenie też tańsze. Długie trasy o wiele tańsze. Hmm... sam już nie wiem. Gwarancja niby jest...

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: morsvin » 28 lip 2009 19:13

Mogę tylko powiedzieć co ja bym zrobił na Twoim miejscu... brał bym tą XL-kę ale jeśli można to bez gazu (nie ma czasu ani miejsca na tłumaczenie dlaczego) i tyle... No a jesli nie można i dają 3 lata gwarancji to może bym się zastanowił... Też mam java w benzynie tylko, że L-kę... Teraz myślę sobie, że mogłem wziąć XL - ale trzeba było długo czekać a się trochę napaliłem a L-ka stała w salonie i na mnie czekała... Jeśli masz taką syt. że musisz mieć auto szybko i masz na to kasę to bierz Soula... Nie wiem jak u Was ale w Polsce nie kupisz w tej cenie lepszego auta. :ok: :oki: :winner:
Epsi

Awatar użytkownika
adamus
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009 09:28
Gadu-Gadu: 29253
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi "L"
Lokalizacja: Szczecin

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: adamus » 28 lip 2009 19:16

Jak odliczysz od ceny 2500E za szrot to i tak daje polskie 67.000 PLN. A za 61.000 będziesz miał diesla w najbogatszej wersji z polski. Może jednak warto się do nasz przejechać. O ile dobrze dzisiaj widziałem w salonie to była wolna java brown z dieslem...
Obrazek

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: morsvin » 28 lip 2009 19:24

Tylko, że tu oldspice nie dostanie kredytu...
Epsi

Awatar użytkownika
piter
Nowy....
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2009 10:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: piter » 28 lip 2009 19:31

Rzeczywiście, nie doczytałem się ceny. 18 000 euro nawet z rabatem 2.500,- euro (swoją drogą czy on nie dotyczy tylko fabrycznie nowych aut???) to 15.500,- euro, czyli ok. 65 000 zł. A za tyle u nas w Polszy nową XL-kę z dieslem w prawie full wypasie kupisz... Więc nad czym tu się zastanawiać? :)

Szczególnie że teraz autko można kupić załatwiając prawie wszystko online, sam nieraz swoich klientów pierwszy raz miałem okazję zobaczyć dopiero przy wydaniu :)

Chyba warto się ten jeden raz pofatygować do Polski dla auta pachnącego nowością, nie "wypierdzianego" i bez przebiegu... :D
W każdym razie ja w Twojej sytuacji nawet bym się nie zastanawiał. Dla Ciebie słaba złotówka to w tej sytuacji coś, z czego grzechem byłoby nie skorzystać ;]
Z kijankami na codzień :)

oldspice
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2009 01:20
Czym jeżdzę: kia soul XL java brown
Lokalizacja: kraków/niemcy

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: oldspice » 28 lip 2009 20:07

Hmmm... czy taka słaba ta zł to nie wiem 4,1 to jednka nie jest za wiele zwłaszcza, że niedawno E było prawe 5. Ale to nie o to chodzi... Jeśli chodzi o wyposażenie to ta XL ma wszystko + wszystki dodatki. Włącznie z tymi głośnikami w pl w dodatkach za 2 tys zł. Więc jakby wszystko podliczyc to mi się wydaje, że wychodzi na to co diesel w pl. Do Polski to nawet nie miałbym się czym dostac z żoną, zwierzęciem i mnóstwem bagaży bo na 3 tyg, ale nawet to idzie załatwic. Wycieczka opłacona z krk na 2 tygodnie. Nie bedzie dużo czasu na szukanie auta po całej polsce i czym jezdzic tam? A jak się okaże, że na kijke trzeba będzie czekac? To czym wócimy do Niemiec? Wiem, że jak się bardzo chce to można.Tylko... teraz pytanie... Czemu tak odradzacie to LPG?
A odnośnie szrotowania to kaska się należy za auto nowe albo do roku a to jest fabrycznie nowe :bigok:
Proszę, piszcie czemu nie LPG... jutro jazda :ura:

oldspice
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 28 lip 2009 01:20
Czym jeżdzę: kia soul XL java brown
Lokalizacja: kraków/niemcy

Re: witam (kijanka z zachodu)

Post autor: oldspice » 28 lip 2009 20:18

Ale wiecie co... tak sobie myślę i nawet jak bym szczęsliwie kupił auto w pl to jak ja niezarejestrowanym autem do niemiec przyjadę??? Rejestrowac w pl a potem przerejestrowywac tu? No i co z ubezpieczeniem??? O kurdę o tym to nie pomyślałem :puk: :niewiem:

ODPOWIEDZ