Wady

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wady

Post autor: Kwarcu » 14 wrz 2011 21:46

Bo ostatni prawdziwy "Merc" przestał być produkowany w latach 90. ;)

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wady

Post autor: Charlie » 14 wrz 2011 22:14

wady, hmmm
juz zaraz peknie rok jak jezdze swoim, mam zrobione 32 tys i co do lakieru, odstukac tfu tfu tfu, jest niezle, jakies miejsce rdzawe sie pojawilo na klapie pod szyba, to sie uwineli z tym i mam spokoj. Kiedys pisalem tu na forum, ze przy tylnich drzwiach zaczelo sie cos dziac, wyglada to tak, jakby slupki sie "ruszaly" i w miejscach spawow wykruszyl sie/spekal lakier :>
Zanim kupilem ow bolid troche czytalem roznych opinii, spotkalem sie z jedna, gdzie ktos porownal go do zuka, bo w czasie jazdy wszystko trzeszczy jakby niespasowane :> czasami mam takie odczucia tez... neistety.
teraz ostatnio ukradli mi lusterka :> lobuzy, bylem wiec zmuszony do pozyczania autek od rodziny ;) to rodzice, to siostra to znow wujek byli tak dobrzy i pozyczali mi swoje wozy. Po roku jezdzenia tylko soulem, moglem chyba w miare obiektywnie porownac jak sie sprawowaly inne silniki.
1,2 hdi w 207 - 60KM - coz, tu bez porownania ;) kia to formula ;)
1,6 hdi w 308 - 110KM - tutaj bym powiedzial ze tak troche porownywalnie, ale, 308 ciezsza od soula, brakowalo tego dodatkowego kicka przy docisnieciu gazu, 6 bieg dawal rade, co pomagalo w uzyskaniu wiekszej predkosci, ale przyspieszenie bylo adekwatne do biegu. Gdyby sie scigac na dlugim dystanscie to kia przegrywa ;) spalanie, dystans do przejechania, moze przyspiesenie tylko na bieagch 1-3 mamy lepsze.
1,9 tdi w octavi - 110KM - tu mi sie b. podobalo, bo ruszanie podobnie jak u nas, moze ciut bardziej na korzysc soula, tez brakowalo tego turbo kicka ;) ale za to 4 i 5 bieg to bajka, bardzo elastyczny, zbieral sie kiedy chcialem i to bylo najlepsze.
nie znam sie na mechanice, ale widac, ze te nasze prawie 130 KM sa tyle warte ile warte jest auto :> sorki
alee za ta nasze cene, mamy ciagle niezly wyglad, duze, w sensie, ze sie wygodnie wchodzi i jezdzi, wydaje mi sie patrzac na test crascha ze b. bezpieczne jak na ta cene.
wiec ogolnie nie powinno sie narzekac, ale...

ODPOWIEDZ