Problemy z odbiorem samochodu

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

credo
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 16 mar 2011 13:08
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: credo » 12 kwie 2011 07:59

ja przez 3 lata jeździłem c4 picasso z 1,6 hdi i tak źle nie było.
Jeden jedyny raz coś puściło i wysączył się olej z automatu, więc auto na lawecie pojechało do ASO. Poza tym strasznie często przepalały się żarówki, śrdnio przynajmniej 1 w kwartale musiała paść i czasem okno u kierowcy nie wiadomo czemu nie chciało się zamknąć, raz działało raz nie i żaden serwis nie mógł powiedzieć dlaczego ( zamin do nich dojechałem zawsze cudownie ozdrowiał ).
Ale ogólnoie 3 lata i 120 tyś km w miarę bezproblemowo. Wybrałe Soula z innych powodów, głównie wizerunkowych a nie z powodu złych doświadczeń z cytryną.

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: Belizariush » 13 kwie 2011 21:49

Witam, dzisiaj odebrałem samochód. Nie działają czujniki parkowania i jutro mam podjechać do serwisu.Poza tym jest OK. Jestem pozytywnie zaskoczony. Jeździłem od czasu do czasu żony Oplem Signum TD, który był samochodem naprawdę dobrym i stwierdzam, że poza tym, iż przy wyższych prędkościach jest różnica in minus po stronie Soula ( hałas ), to pozostałe parametry jazdy nie odbiegają od tego Opla .Komfort jazdy znakomity, a to co niektórzy zaliczają do minusów, czyli sztywność zawieszenia jest według mnie plusem. Nawet koła osiemnastki są do zaakceptowania. Nie będę wyliczał innych zalet, bo w tym wątku to byłby OT. W każdym razie samochód wart swej ceny. I jeszcze jedna rzecz, pierwszy raz mam samochód, za którym się ludzie oglądają. Poważnie. Na początku dałem ciała. Przy ciasnym pokonywaniu zakrętów tylne koło wjeżdżało na krawężnik, bo Soul jest sporo krótszy, niż Signum. Już wziąłem poprawkę i teraz nie popełniam tego błędu.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: uuuuplask » 13 kwie 2011 22:28

A kolego z przebiegiem, przynajmniej u mnie w benzynie zrobiło się sporo ciszej (silnik) a do tego o wiele dynamiczniej i oszczędniej, bo spalanie zmalało. Ty jeśli się nie mylę wziąłeś diesla, ale myślę, że będzie podobnie. Coś mi się zdaje, że ani trochę nie żałujesz że nie wziąłeś c3 picasso, w której na zakrętach przechylałbyś się jak statek :czujnik:

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: Belizariush » 14 kwie 2011 07:27

Nie żałuje. Moja irytacja wynikała z faktu, że salon zrobił mnie w balona, obiecując samochód na koniec kwietnia. Poza tym plusem Soula w stosunku do C 3 jest wyższe zawieszenie. Nasze poprzednie samochody miały przeważnie popękane przednie zderzaki.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: soul » 14 kwie 2011 19:58

...a to wszystko dzięki?.....forum :zlosnik:

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Problemy z odbiorem samochodu

Post autor: Belizariush » 16 kwie 2011 18:29

Oczywiście, że dzięki Forum oraz a jakże, że tak powiem. Forum jest kopalnią wiedzy na temat Soula i jego eksploatacji.

ODPOWIEDZ