Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

soulmen
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2009 15:47
Czym jeżdzę: Fiat Panda niebawem soul.
Lokalizacja: Łorsoł

Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: soulmen » 24 sie 2009 22:33

Witam, mimo ze nie jestem jeszcze realnym posiadaczem Soula mam pare pytan odnoszacych sie do KIA Soul w porownianiu do KIA c'eed.

Ogladałem chwile temu filmik o fabryce c'eeda na Słowacji, zaciekawiło mnie że tam to auto jest własciwie produkowane od podstaw oczywiscie "wg norm" ;) KIA Korea Motors. Blachy wytłaczane, silniki składane (nie wiem skad czesci) itd itp, wiec nie tylko montazownia.
Na forum c'eeda i Hyundai i30 (produkcja Czechy) zaciekawiła mnie jedna sprawa, a mianowicie: 3/4 użytkownikow forum pisze o przedniej szybie małe zadrasniecie, kamyczek i pęka( juz a moze dopiero 3 auta za mna i kamyczkami obrywałem wiele razy i nic sie nie działo, czasem może jakis mały odprysk) tam piszą, o samoczynnych peknieciach (bez powodow), o stuknieciu przez kamyczek i pekniecie, "u nas" na forum juz podobna sytuacje wyczytałem że w Soulu tez sie tak zdarzyło.Przypadek??????

Co do skrzyni pisza, o jakims blokowaniu sie biegow itd.

O stuknieciach (dotyczy Diesla) po wyłaczeniu silnika (ktos tam to dobrze wytłumaczył ze diesel, przeciwnie do benzyny po odcieciu zapłonu jeszcze mały obrot wałem zrobi i z tąd podobno ta trzesiawka czyt: udezenie/stukniecie)

I dodam że sporadycznie 1 do 100 posiadaczy KIA udało sie cos zdziałac w Serwisie na gwarancji,mowa o w/w problemach.
(zaczynam sie sam zastanawiac od czego jest ta gwarancja na papieże,skoro na wszystko KMP i Serwisy maja jakies uzasadnienie)

Wiele jeszcze innych usterek zostało opisanych, wybrałem te najbardziej powtarzalne.

Ja sie "zakochałem" w tym aucie od pierwszej chwili, ale sadząc po awaryjnosci marki KIA nie wiem czy zadowolenie z wyboru idzie w parze z awaryjnoscia/usterkami auta.

Tłumacze sobie to tym że Soul płynie z Koreii do nas i że tam jest robiony od podstaw, ale z tego co czytałem to c'eed miał byc przełomem w marce KIA, a pogłebił ta marke negatywnie jeszcze bardziej(moje zdanie).
Juz sie boje pomyslec o produkowanym od pazdziernika na Słowacji KIA No 3.

PROŻBA do posiadaczy, jak by ktos mogł wstawic mała fotke z producentem szyby w Soul lub napisac co tam jest dokładnie wypisane.

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: Mish » 25 sie 2009 07:06

Szanowny koleżko :)... jeżdżę Soulem od blisko 5 miesięcy, natrzepałem prawie 11 tys. km... Jedyna usterka, jaka mi się przytrafiła, to skrzypiąca wycieraczka tylna, którą wystarczyło zdjąć i psiknąć WD40, żeby "problem" zażegnać... żadnych innych rzeczy nie doświadczyłem i myślę, że nie jestem jedyny...

Jest coś takiego jak ranking awaryjności w pierwszych 3 m-cach użytkowania - ciekaw jestem jak wypada Soul... ja tę statystykę na pewno poprawiam :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

stasi29
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 10 kwie 2009 18:44
Gadu-Gadu: 6961431
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi XL Vanilla Shake
Lokalizacja: Poznań

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: stasi29 » 25 sie 2009 07:15

Mam juz to auto 3 miesiac i zrobione 5 tys. i jak na razie jest niezawodne. Naprawde nie ma sie co martwic o jego jakosc i usterkowosc.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: soul » 25 sie 2009 10:38

Z tą awaryjnością KIa to troszkę przesadziłeś-takiej awaryjności życzę innym producentom.
My zbliżamy się do 20 000 km przebiegu i nic, nic jak dotąd się nie popsuło , nic nie skrzypi i nie puka, szyby też są całe, skrzynia nie kaprysi.
Co do KMP to ja mam o nich dobre zdanie bo jak trzeba to zajmują się sprawami gwarancji i obsługi serwisowej jak należy.

Awatar użytkownika
TomekN
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2009 22:33
Czym jeżdzę: Soul L CRDi VGT Moonlight Blue
Lokalizacja: Okolice Torunia

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: TomekN » 07 paź 2009 10:59

Usterkowość Soul z mojej strony wynosi zero przy 5 tysiącu najechanych kilometrów. Jedyny moment w którym zawiódł to nie tyle sam samochód co alarm montowany przez dilera. Alarm się nie rozbrajał ( i to w takim momencie kiedy samochód był naprawdę potrzebny....prawa murphiego po prostu).Co ciekawe dopiero za drugim podejściem udało się go serwisowi go przywrócić do stanu używalności....ale niemniej awaryjności duszyczce to w moich oczach nie psuje :).

sleepy66
Nowy....
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2009 10:58
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi XL
Lokalizacja: Poznań

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: sleepy66 » 10 lis 2009 09:58

Witam.
Nie wiem jak w Waszych Soul`ach, zauważyłem w swoim problem z lampami przednimi są luźne od spodu, tzn. jak chwyci się lampę (reflektor przedni) od strony migacza to można nią poruszyć góra-dół, tak jak by tylko była mocowana na śrubach od góry. I w związku z tym zbiera się pod lampą, od strony komory silnika woda z błotem z jezdni z poprzedzających samochodów w czasie jazdy w deszczowy dzień. To tyle na razie z usterek ogólnych czy może wad, jadę do serwisu. Pozdrawiam.

sleepy66
Nowy....
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2009 10:58
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi XL
Lokalizacja: Poznań

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: sleepy66 » 10 lis 2009 12:39

Jak się okazuje raczej wszystkie SOUL`e mają taką konstrukcję lamp, w ASO sprawdziliśmy z serwisantem w nowych samochodach i też mają taką "urodę". Osobiście uważam, że jest to wada lub usterka, którą firma KIA powinna usunąć. Wg. serwisanta lampy mają tylko mocowanie na górnych wkrętach mocujących a na spodzie chyba* lub podobno* są jakieś zaczepy, które tylko delikatnie trzymają, czy coś w ten deseń. Na moje pytanie, czy coś się może stać przez zbierający się mokry brud po stronie komory silnika pod lampą dowiedziałem się, że tam są same plastiki i nic się nie powinno stać. No może i tak, w końcu w Korei też padają deszcze chyba wiedzą co zrobili. Chociaż w Picanto lampy przednie są tak zamocowane, że trzeba się namęczyć by je wyjąć, Pudzian :) jest potrzebny do wymiany żarówki, żadna kropla się nie przeciśnie. Nie wiem jak w innych modelach, ale myślę, że też są na "sztywno".

* skreślić wg uznania lub nie :)

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: miazg » 11 lis 2009 15:15

Jesli chodzi o usterkowosc, to w moim wypadku od czerwca przejechalem troche ponad 11kkm wersja w dieslu i jak na razie - odpukac - nic. Zreszta, wydaje mi sie - ze w temacie awaryjnosci, trudno o obiektywna opinie po lekturze forum. Co drugie auto jezdzace obecnie po drogach to Ceed, a na forach o usterkach wypowiada sie tylko odsetek wlascicieli tych aut - jak to czesto bywa - odzywa sie dopiero, gdy wystapi jakis problem.
Obrazek

bursztyn
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2009 08:25
Lokalizacja: zielona Góre

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: bursztyn » 12 lis 2009 18:17

Ja mam auto od czerwca, przejachane ok. 8000 , jedynym mankametem do usunięcia w ramach gwarancji jest niedokładnie spasowana pokrywa silnika. Silnik diesla lekko trzęsie na luzie i to wszystko. Tylko wsiadać i jechać

wlodek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2009 15:05
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Brzeziny

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: wlodek » 12 lis 2009 21:00

Odpukać, najechałem 12 tyś. i wszystko OK :bigok: A co do innych marek to wystarczy oglądać TVN Turbo, to tylko maszyny :bzik:

ODPOWIEDZ