Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: miazg » 16 lis 2009 22:55

sleepy66 pisze:Jak się okazuje raczej wszystkie SOUL`e mają taką konstrukcję lamp, w ASO sprawdziliśmy z serwisantem w nowych samochodach i też mają taką "urodę". (...) dowiedziałem się, że tam są same plastiki i nic się nie powinno stać.
Tak jest, tam jest plastik, wiec nie grozi nam "polonezowa" przypadlosc. Niezorientowanym wyjasnie, ze w polonezie miedzy reflektorem, a metalowym, lakierowanym pasem przednim rowniez zbierala sie woda, co blyskawicznie prowadzilo do korozji tej okolicy :) Znalezione w necie - zdjecie po demontazu zderzaka:

http://img97.imageshack.us/img97/1985/dscf3847a.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: malkolm » 19 sty 2010 14:02

Mnie dopadła pierwsza usterka- szyba od kierowcy nie reaguje na sterownia, na szczeście stało to się przy zamkniętej szybie :) jestem już umówiony na naprawę :)
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: Mish » 19 sty 2010 14:29

U mnie maska wpada w wibracje i hałasuje w rytm silnika... jak się przyciśnie ręką, przestaje na moment... zrobię to przy okazji przeglądu... skrzypi też fotel kierowcy... ostatnio miałem dziwne wibracje na kierownicy, aż się zatrzymałem i sprawdziłem dokręcenie kół (było ok) - przeszło samo...

A z zimowych zabaw to urwałem jedną osłonę pod silnikiem - zespoloną z wewnętrzną stroną nadkola od strony kierowcy :) Koszt naprawy wraz z częścią - 200 zł
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: Kwarcu » 19 sty 2010 15:39

U nas też fotel kierowcy sobie trochę skrzypi, ale tylko gdy się na nim wierci :zlosnik4: Podczas jazdy nawet po dziurach jest cisza. Poza tym to od mrozów w tylnych lewych drzwiach zamek sobie sam pracował podczas jazdy, wydawał taki dźwięk jakby się chciał zamknąć i otworzyć... W weekend chyba do ASO podjadę. Na autostradzie powyżej 120 km/h coś mi gra przy przedniej szybie... Nie wiem co to, ale dźwięk jest taki pulsacyjny raz dłuższy, raz krótszy i taki wskazujący na brzdękanie plastiku... Ogólnie to dziwi mnie spasowanie maski w Soul`u, bo u mnie i na dwóch innych, które oglądałem od przodu, maska wygląda jakby była założona po skosie - w tym sensie, że od kierowcy jest wyżej a od pasażera niżej... Więcej wad nie widzę. :)

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: grnfish » 20 sty 2010 12:58

Nie wiem jak u Was podczas tych mrozow ale jak jechalem do PL przed swietami przez niemcy temp na zewnatrz byla -10 do -15 moje wycieraczki przednich szyb zachowywaly sie dosyc dziwnie. Otoz nie za kazdym razem ale przy spryskiwaniu szyby ostatni ruch wycieraczek nie konczyl sie tak jak powinien tylko powiedzmy raz w polowie szyby raz przy samym koncu. Gdy uzylem spryskiwacza jeszcze raz po calym ich cyklu konczyly tak jak powinny czyli chwowaly sie na swoje miejsce. Zdazylo mi sie to kilka razy ale wziolem poprawke na mroz. Jak wrocilem do siebie (nie mam tutaj az takich mrozow jak w PL) wszystko dziala jak nalezy... czyli albo samo przeszlo albo ucicho na pewien czas.
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

drum
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 05 kwie 2009 19:58
Czym jeżdzę: SOUL 1.6 CVVT (L) Titanium Silver
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: drum » 20 sty 2010 13:24

Kwarcu pisze:U nas też fotel kierowcy sobie trochę skrzypi, ale tylko gdy się na nim wierci :zlosnik4: Podczas jazdy nawet po dziurach jest cisza.
Na autostradzie powyżej 120 km/h coś mi gra przy przedniej szybie... Nie wiem co to, ale dźwięk jest taki pulsacyjny raz dłuższy, raz krótszy i taki wskazujący na brzdękanie plastiku... :)
Popieram, mam to samo. Przy przeglądzie, najprawdopodobniej wiosną, poproszę o sprawdzenie

Witt
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2009 17:42
Czym jeżdzę: Kia Soul

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: Witt » 20 sty 2010 14:55

grnfish pisze:Nie wiem jak u Was podczas tych mrozow ale jak jechalem do PL przed swietami przez niemcy temp na zewnatrz byla -10 do -15 moje wycieraczki przednich szyb zachowywaly sie dosyc dziwnie. Otoz nie za kazdym razem ale przy spryskiwaniu szyby ostatni ruch wycieraczek nie konczyl sie tak jak powinien tylko powiedzmy raz w polowie szyby raz przy samym koncu. Gdy uzylem spryskiwacza jeszcze raz po calym ich cyklu konczyly tak jak powinny czyli chwowaly sie na swoje miejsce. Zdazylo mi sie to kilka razy ale wziolem poprawke na mroz. Jak wrocilem do siebie (nie mam tutaj az takich mrozow jak w PL) wszystko dziala jak nalezy... czyli albo samo przeszlo albo ucicho na pewien czas.
Mam tak samo, trzeci ruch wycieraczek po użyciu spryskiwacza czasem jest jakby urwany zaraz na początku i zostają w położeniu trochę wyższym od najniższego. Mnie tam nie przeszkadza :)

PS. Też miałem Almerę '96 ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Usterki ogolnie KIA ---"opinie"

Post autor: Kwarcu » 20 sty 2010 17:17

Z tymi wycieraczkami, to praktycznie w każdym aucie tak jest. Czasem się cykl urywa prędzej i wycieraczki nie dochodzą do swojej pozycji wyjściowej tylko zostają kawałek przed nią. Co jakiś czas też tak mam w Soul`u. :)

ODPOWIEDZ