Co słychać w te mroźne dni

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Co słychać w te mroźne dni

Post autor: Misiaq » 19 gru 2009 18:17

Witam,
rekonesansik chciałem zrobić w kwestii niezawodności lub tfu tfu tfu zawodności Soula w niskich temperaturach. Jak wytrzymałość tej bestyji i jej podzespołów na mróz. Aku daje radę ?? Radio gra ?? O szyby nie pytam, bo nawet w Wagenach zamarzają :zlosnik4: . Ale ale, jak z ogrzewaniem wnętrza i rozgrzewaniem się silnika ?? Plastiki, zawiecha, podzespoły, jak reagują na przymrozki ??

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: malkolm » 19 gru 2009 18:48

u mnie wszystko ok, odpalanie :brawo: trzasków nie ma, więc dla mnie ok, bałem się o lusterka ale też dają radę, no z ogrzaniem trochę schodzi
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: Kwarcu » 19 gru 2009 20:11

Również u mnie wszystko gra. Radio działa, "motór" pali z pierwszego :) Na śniegu radę daje diabełek :devil: Ogrzewanie skierowane na szyby - bardzo dobrze się spisuje :) Jest git :oki:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: soul » 19 gru 2009 20:21

Od 2 dni jest -24 stopnie non stop i brak problemów z autem.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: Misiaq » 20 gru 2009 08:07

a że jeszcze zapytam jak sprzęgła spisują się w takich warunkach, bo jak kojarzę Soul ma bardzo mięciutkie sprzęgło, wyczucie tego na śniegu i lodzie, kwestia przyzwyczajenia czy jednak są jakieś problemy, że ślizga, że przypali, że szarpnie ??
Obrazek

Awatar użytkownika
TomekN
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2009 22:33
Czym jeżdzę: Soul L CRDi VGT Moonlight Blue
Lokalizacja: Okolice Torunia

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: TomekN » 20 gru 2009 09:06

Misiaq => U mnie w Dieslu spokój. Najechane około 9k i wszystko działa idealnie pomimo mrozu wczorajszego ( około -27).

Swoja drogą zaobserwowałem dość ciekawe zachowanie ESP w duszy w porównaniu do systemów montowanych w Hondzie Jazz 09 i Toyocie Avensis 03. W Toyocie system ten przy minimalnym poślizgu wpada w panikę i koryguje momentalnie ( a przy mocy auta okolo 150 KM - benzyna - to dziwne). W soulu natomiast ESP działa przyjemniej bo pozwala na odrobinę poślizgu aby potem skutecznie tor jazdy auta skorygować. W Jazzie jest podobnie. Test ESP zrobiony w lesie prędkość około 60- 70 km/h ( nawierzchnia jak to lesie uklepany śnieg z lodem ). Przyczepność testowana testem łosia/ slalomem.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Co słychać w te mroźne dni

Post autor: Misiaq » 20 gru 2009 12:22

orientuję się jak działa trakcja w Ave, bo ojciec ma taką z 2005 roku, ten w benzynie. Ogólnie masz rację, minimalny uślizg i elektronika idzie w ruch, kontrolka na zegarach się zapala. Jak przegniesz paukę to załącza się brzęczyk, ja to określam tak: przeginasz paukę do tego stopnia, że elektronika zaczyna się pocić z wrażenia i przywołuje Cię do porządku :zlosnik4:
Obrazek

ODPOWIEDZ