Soul w prasie i nie tylko

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: strazak2007 » 01 mar 2011 22:43

jak okleję dach to dopiero się zobaczy, ta folia na zdjęciach inaczej trochę wygląda ale jak trzeba będzie to i spoiler się oklei.
p.s.
duży plus dla karbonu oprócz oczywiście ochrony lakieru przed kamieniami to że brud sam spływa, wystarczy opłukać karcherem i nie ma żadnych smug bez wycierania.
Obrazek

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: Hary66 » 01 mar 2011 23:20

Już ktoś kiedyś napisał, że Strażak ma talent do tuningowania auta, ale do robienia zdjęć to tak nie nachalnie - sorry Winnetou. Widziałem na "żywo" i mimo brudnego samochodu po trasie w zimie wyglądał o wiele lepiej. Ten karbon aż tak nie kontrastuje, to ostre słońce na zdjęciach "od tyłu" tak go wyostrza.
Co do przedniej maski to pomysł bezapelacyjnie bardzo dobry. Grubość tej folii dosłownie czuć w ręku.
Dach? Rzadko się go myje dokładnie więc może to też dobry pomysł.
Pozdrawiam, Hary.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: Misiaq » 06 mar 2011 13:54

Dach? Rzadko się go myje dokładnie więc może to też dobry pomysł.
plecy też rzadko myjesz dokładnie :oczko:


co do auta, to w sumie nic z tych zaprezentowanych rzeczy do mnie nie trafia, ani te srebrne dodatki ani ten karbon ani ten spojler, który pasuje jak pięść do nosa. Malowanie srebrzanką pomijam, ale ten karbon i pseudo Szybcy się Wściekli spojler nie pasują do charakteru auta. To nie jest jakieś Mitsu Eclipse czy inna Celica żeby to ładnie wyglądało.

Ale jak to się mówi, gust jest jak dupa, każdy ma swój/swoją. Najważniejsze, że właścicielowi się podoba, oryginalności też takiemu rozwiązaniu odmówić nie można :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: janusz14 » 06 mar 2011 14:12

Srebrzanką to się malowało tłumiki w PRL-u. Zapomnij wreszcie o tamtych czasach.
A co do mycia pleców i dupy o której wspomniałeś, dla zachowania higieny - preferuję bidet.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: soul » 06 mar 2011 15:25

Karbon jest ok. Mi się to bardzo podoba i jest praktyczne tym bardziej przy tym badziewnym lakierze jaki kładzie KIA.
Na czerwonym pomidorze będzie wyglądało jeszcze pyszniej.
Nie wiem co masz do spojlera ale ten element jest ok, nie sądze aby nie pasował.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: janusz14 » 06 mar 2011 17:08

Tym bardziej, że spojler został zaprojektowany w Korei specjalnie do Soula i często jest prezentowany na zdjęciach reklamujących to auto.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: uuuuplask » 06 mar 2011 17:41

Jednym się podoba innym nie. Nie naskakujcie na kolegę, przedstawił swoje zdanie. Wg mnie wielka racja w stwierdzeniu, że spojler nie pasuje do charakteru auta. No bo chyba mi nie powiecie, że Soul to wyścigówka. Inna sprawa, że niektóre matizy mają lotkę :czujnik:

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: janusz14 » 06 mar 2011 18:14

A skąd przekonanie, że spojler = wyścigówka.
Moja Żona ma w Grand Vitarze spojler fabryczny, a samochód nie jest wyścigowy.
Obejrzyj zdjęcia np Smartów. Każdy ma fabrycznie montowany spojler fabrycznie. Po co ? Bo projektant auta uznał, że dodaje on smarkowi właśnie charakteru.
Ponadto w oferowanych przez KIA akcesoriach ten spojler jest proponowany ale to trochę kosztuje.
Podsumowując uważam, że spojler jest OK, i to nawet bardzo.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: uuuuplask » 06 mar 2011 18:54

Z Twoją argumentacją jak najbardziej się również zgadzam. Ale po prostu nie widzę nic złego w tym, że mu się lotka nie podoba :bigok:

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Soul w prasie i nie tylko

Post autor: Misiaq » 06 mar 2011 20:01

janusz14 pisze:Srebrzanką to się malowało tłumiki w PRL-u. Zapomnij wreszcie o tamtych czasach.
A co do mycia pleców i dupy o której wspomniałeś, dla zachowania higieny - preferuję bidet.
nie rozumiem, czemu Kolega dostał takiego ciśnienia ??? Strażak wystawił zdjęcia samochodu na publiczne forum, więc jak inni userzy pozwoliłem napisać swoje zdanie na ten temat. Taka przypadłość forum publicznego i demokracji, że każdy może mieć swoje zdanie. Napisałem o srebrzance w kontekście koloru, a nie tego czym i w jaki sposób były te elementy malowane. Na pewno pędzlem ławkowcem i emulsją do ścian tego nie malował :oczko:

Pytałem o mycie pleców w odniesieniu do mycia dachu samochodu, o którym zacząłeś rozmowę. Dupa była użyta w całkiem innym kontekście, w celu załagodzenia mojej opinii n/t prezentowanego auta.

Szanuję jego pracę i pieniądze jakie włożył w samochód i jego modyfikacje ale IMHO zmiany stylistyczne strażaka nie idą w parze z charakterem tego auta, a to sprawia, że modyfikacje do mnie nie trafiają niestety

Taki spojler przypomina mi tuningu w stylu japońskim i pasuje do takich aut:

Obrazek

i te wszystkie karbony, spojlery na stopkach tak mi właśnie pasują
Obrazek

ODPOWIEDZ