Usterki

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterki

Post autor: cichy » 16 maja 2010 20:24

Krańcówka jest a co to kodowany wyłącznik,możesz sprecyzować?
Chodzi ci pewnie o kod wpisywany wyłącznikiem serwisowym jak chcesz alarm wyłączyć.

Łukasz
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 19 paź 2009 00:26
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT "L" black soul
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki

Post autor: Łukasz » 16 maja 2010 21:56

tak zgadza sie biega mi o taki wyłącznik

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterki

Post autor: cichy » 17 maja 2010 04:53

Wyłącznik jest schowany a gdzie to dealer powinien ci powiedzieć,w instrukcji od alarmu jest prosto rozpisane jak wyłączyć alarm tym wyłącznikiem.(chyba że nie dali ci instrukcji) :)

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: LordMorte » 25 maja 2010 05:06

Jeżeli chodzi o alarm, to ja i ojciec posiadamy taki sam (nie wiem dokladnie jaki) z wylacznikiem. No i znowu ojciec mial historie, ze alarm dwukrotnie wlaczyl mu sie bez powodu i proba wylaczenia wylacznikiem spelzla na niczym :P - efekt - wymieniony sterownik alarmu :P

Awatar użytkownika
ppejta
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 16 sty 2011 14:48
Czym jeżdzę: Suzuki Intruder m1500 / Soul 1.6 crdi
Lokalizacja: Gliwice / Norwegia

Re: Usterki

Post autor: ppejta » 19 lis 2011 12:49

Witam, w dniu wczorajszym tj 18.11.2011 moja książka serwisowa "przytyła" o jedną stronę , jest to tekst na wklejce umieszczony na końcu ksiazki :

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy iż w zwiazku z wydaniem przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów-Delegature w Krakowie w dniu 10 sierpnia 2011 r. decyzji nr RKR-26/2011 zmienione zostały warunki gwarancji na pojazdy marki KIA. Zgodnie z zobowiazaniem wynikajacym z przedmiotowej decyzji KIA Motors Polska usunęła z warunków gwarancji określonych w książce gwarancyjnej postanowienie pkt 10 lit. I o treści : " Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują normalnego zuzycia , wytarcia ,odbarwienia , zmatowienia i zniekształcenia a w szczególności zużycia się w wyniku eksploatacji "
Pozostałe postanowienia zawarte w Książce Gwarancyjnej nie uległy zmianie.
CRUISER

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Usterki

Post autor: czaprak » 28 lip 2013 13:14

Zaczynają fiksować składane lusterka. Składam je na parkingach, szczególnie gdy jest ciasno pomiędzy samochodami. Przy ich otwieraniu, rozkładaniu nie zawsze przyjmują właściwą pozycję. Czasami dotyczy to prawego lusterka a czasami lewego. Nigdy jednocześnie oba się nie zablokowały. Zasadniczo pomaga ponowne ich złożenie i rozłożenie. Czasami dopiero za drugim razem jest OK. Tak mam od paru miesięcy, ale ostatnio wzrosła częstotliwość tego problemu więc o tym piszę. Przestałem zamykać lusterka bo mam wkrótce przed sobą parę tras do przejechania a nie wiem czy mogę po ich zablokowaniu, otworzyć je ręcznie do właściwej pozycji. Oczywiście, że odwiedzę serwis ale za parę dni.

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Usterki

Post autor: gypsy » 30 lip 2013 16:02

Prawe lusterko zostało wymienione , lewe tylko nasmarowane , problem ustąpił .

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: Belizariush » 12 lut 2014 19:17

To może podam po kolei wszystkie usterki jakie usunięto w Kijance, którą eksploatujemy :
- Po półtora roku zepsuł się zatrzask oparcia tylnej kanapy. Oparcie było otwierane może 10 razy. Początkowo nie chciano wymienić tego ustrojstwa w ramach gwarancji, na którymś przeglądzie jednak zatrzask wymieniono.
- Po 40.000 km stuki a w zasadzie walenie z tylnego zawieszenia ; usterkę usunięto w ramach gwarancji.
- W drugim roku eksploatacji rozleciał się kluczyk ; naprawa we własnym zakresie, bo gwarancja nie obejmuje kluczyka :galy:
- Po 50.000 km dziwny odgłos przy wysprzęglaniu ; początkowo odmówiono naprawy w ramach gwarancji, twierdząc, że sprzęgło tzn. tarcze i docisk nie noszą śladów zużycia, a winą obarczono jakieś sprężynki, które ponoć się rozciągnęły i ich gwarancja nie obejmuje ; po intensywnym pieniaczeniu się przeze mnie z KIA Motors łącznie z groźbami procesu cywilnego KIA zmiękła i wymieniła całe sprzęgło, lecz nie w ramach gwarancji, tylko jak to określono w ramach dbałości o wizerunek firmy.
To by było na tyle do teraz ( samochód eksploatowany 2 lata i 8 miesięcy, przebieg 72.000 km ).

ODPOWIEDZ