Usterki

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
pepe1969
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 12 sie 2009 10:15
Czym jeżdzę: 1.6 dohc Vanilla 90 tys. km
Lokalizacja: Chorzów

Re: Usterki

Post autor: pepe1969 » 12 mar 2010 08:09

Uszkodzoną sondę oczywiście zabrałem ze sobą. Zasadniczo mogła i by być regenerowana bo przegryziony kabel nie jest przy samej sondzie tylko prawie przy samej kostce. Przy samochodzie była dyskusja między konsultantem serwisowym a kierownikiem serwisu nt. ewentualnego lutowania. Kierownik serwisu kategorycznie jednak stwierdził, że należy sondę wymienić. Mogłem sprawę ciągnąć, ale niestety nie mam zapasowego samochodu (aby czekać) i zgodziłem się na wymianę.
Może to i naiwność, ale ja z reguły ufam fachowcom. Nigdy nie miałem styczności z serwisem KIA i mają u mnie jeszcze kredyt zaufania...

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Usterki

Post autor: malkolm » 12 mar 2010 08:12

LordMorte pisze:Hey

U ojca wymienili sterownik spryskiwaczy. Na sprzeglo poki co nie maja czasu ( ;/ ). Jezeli chodzi o chromowana obwodke grilla, to zrobili zdjecie i wyslali do Wawy w celu zatwierdzenia wymiany. Ja tez musze ze swoja podjechac i to zalatwic. Wyglada na to, ze bede co roku po kazdej zimie jezdzil to zalatwiac, chyba ze poprawia cos z jakoscia tej farby.
ja ze swoją też muszę się udać :w łeb:
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
mi205
Uzależniony
Posty: 290
Rejestracja: 30 kwie 2009 09:44
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: mi205 » 12 mar 2010 11:58

no dobra - dajcie więc znać co wywalczyliście, bo i mój grill nie wygląda najlepiej, a na razie nie mam czasu na podjechanie do serwisu...

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: Mish » 12 mar 2010 12:06

Mish pisze:Ale jest inna rzecz - "wylata" lewe przednie przeciwmgielne... Z jednej strony jest luźne, można bez problemu wepchnąć palcem... Jak zapalę, to widzę, że światło drga (podczas jazdy)...
Okazało się, że 2 z 3 zaczepów i miejsc na śruby są wyrwane (albo czymś wepchnąłem halogen do środka, np. zaspą, albo ktoś mi z buta pociągnął)... Werdykt teoretyczny - wymiana zderzaka... w praktyce da się za małe pieniądze skleić...

Ramka jest ok, chyba jej zima nie dokuczyła tak bardzo!
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: matrix » 12 mar 2010 17:19

Zapewne zaspa
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
TomekN
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2009 22:33
Czym jeżdzę: Soul L CRDi VGT Moonlight Blue
Lokalizacja: Okolice Torunia

Re: Usterki

Post autor: TomekN » 23 mar 2010 19:38

Mi walka z Toruńskim serwisem się, na dzień dzisiejszy, zakończyła względnym ( na razie działa jak powinno - W KOŃCU ) naprawieniem alarmu oraz lekka paranoja na jego punkcie ( kombinacji z tym serwis miał "ODROBINĘ" ). Czaję się trochę aby podjechać na sprawdzenie i ustawienie zbieżności bo zdaje mi się ze lekko znosi po konfrontacjach z warunkami zimowymi ( choć mogę mieć i w tym aspekcie lekka paranoje :) ) .

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Usterki

Post autor: malkolm » 24 mar 2010 12:03

W sprawie chromowanej obwódki grilla:
Dzisiaj w końcu znalazłem chwilę, żeby podjechać do serwisu, Pan obejrzał, stwierdził że widzi coś takiego pierwszy raz i poszedł zamówić (chyba całą atrapę) żeby wymienić. Jak dostaną mają dzwonić. Wszystko trwało może 10 min. Jestem usatysfakcjonowany jak sprawę załatwili.

PS. Może wyłączymy sprawę grilla z tego tematu bo mało czytelny może się zrobić?
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Kamilczas
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 03 lip 2009 13:32
Czym jeżdzę: Java Brown XL 1.6 CVVT
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Usterki

Post autor: Kamilczas » 24 mar 2010 17:30

Malkolm może zamieściłbyś zdjęcie, co to się porobiło z tą twoją ramką grilla (może być w temacie o ramce, który już się wcześniej pojawił). Ciekawi mnie jak to wygląda, że kwalifikuje się do wymiany.

q8122
Nowy....
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2009 21:35
Czym jeżdzę: cee'd HB 1,6 DOHC
Lokalizacja: Krosno

Re: Usterki

Post autor: q8122 » 24 mar 2010 17:58

Kwarcu pisze:W przypadku mojego alarmu bywa tak, że nie zawsze się rozbraja, tzn. otwieram auto migacze dwa razy migną i śmiało powinienem móc otworzyć drzwi, a tu niespodzianka otwieram drzwi i alarm wyje...............
Może za wcześnie otwieracie drzwi? Dajcie mu Panowie trochę czasu aż się rozbroi.
Były takie przypadki w cee'dach i w tym razem cierpliwość popłacała :bigok:

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Usterki

Post autor: matrix » 24 mar 2010 18:49

q8122 profil kiedy dokończysz?
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

ODPOWIEDZ