sprint spod świateł

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: sprint spod świateł

Post autor: shafted » 24 mar 2010 19:56

Benzyna powinna być szybsza (prędkość max) - ma większy zakres użyteczny obrotów przy podobnym zestopniowaniu skrzyni biegów co daje możliwość ciągnięcia na obrotach ale "błoto" ma wcześniej wyższy moment co powinno skutkować lepszym zebraniem się z miejsca (przy szbkim zyglowaniu wajhą) - dlatego proponuję drag race a nie wizytę na autostradzie (komu by się chciało jechać do niemiec :zlosnik4: )

ps: chcę być w tv turbo - rozmazana twarz, niski tembr głosu, mili policjanci - będzie co wspominać na starość :czujnik:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: sprint spod świateł

Post autor: Kwarcu » 24 mar 2010 21:04

Tylko uważajcie, bo zaraz wejdzie tu strazak ze swoim 144 konnym CRDI i będzie Was objeżdżać aż miło. :zlosnik4:

Tak, diesel ma mniej obrotów na budziku, ale w przypadku benzyny z tymi 7 tysiącami to przegiąłeś. :zlosnik: Bodajże przy 6300 jest full power, a kręcenie go wyżej to ryzyko "drobnej awarii". :czujnik: Ten obrotomierz jest dla łakomych, żeby kusić do ostrej jazdy na 7 tysiach, a potem płacić za remont silnika. :)

Producent twierdzi, że diesel jest szybszy(V-max), ale wolniej rozwala pierwszą setkę.
Tym się kierowałem mówiąc o możliwości wygranej CRDI, bo nie jeździłem takim Soul`em. Natomiast wiem, że producent lubi "oszukać" w tabeli. Choć to wina tego, że testują auta w łagodny sposób, a Polaków nie znają i ich możliwości. :zlosnik4:

Znajdzie się ktoś dla Ciebie shafted z benzynowcem w Częstochowie lub okolicach. Nagrajcie odpowiednie filmiki. Northrop jako reżyser pewnie by mógł pokręcić. :złosliwy: Z Krakowa tak daleko nie ma. :D

Co do TVN Turbo i piratów to byłoby ciekawe. :) Choć chyba nie warto kasować 10 punktów za takie prędkości.

No i nie róbcie tego co kierowca Mercedesa ML, którego policja dogonić nie mogła. :haha1:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: sprint spod świateł

Post autor: uuuuplask » 24 mar 2010 21:11

Tak tak masz rację, po prostu chodziło mi o kręcenie pod czerwone pole i coś mi się pomerdało z wyskalowaniem naszego obrotomierza dlatego napisałem 7 tys, a miało być 6.5 ;). Także mój wielbłąd :czujnik: A co było z tym ML'em bo niestety nie dane było mi obejrzeć?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: sprint spod świateł

Post autor: Kwarcu » 25 mar 2010 00:16

Z ML`em sytuacja była na A1 bodajże. Jechał gościu w kierunku Gdańska. Tak zapierdzielał, że policja go nie mogła dogonić. :jaja: Potem przy bramkach zwolnił i się zatrzymywał. Tłumaczył, że ich nie widział - w sumie co miał mówić jak byli w tyle... Jednak V8 to nie to samo co te kiepskie turbodoładowane benzynki cztero-cylindrowe lub V6 w nieoznakowanych. :kierownik:

Chyba na youtube jest film gdzieś. Poszukaj sobie jakbyś był zainteresowany. Tylko chyba jakiejś kiepskiej jakości jest, bo nagrany został telefonem... Taki reżyser był, że nagrywał telefonem telewizor. :zlosnik4:

Awatar użytkownika
mi205
Uzależniony
Posty: 290
Rejestracja: 30 kwie 2009 09:44
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: sprint spod świateł

Post autor: mi205 » 25 mar 2010 09:18

hmmm... Nie ma co gdybać i wołać co lepsze. Diesel ma co prawda większy moment na silniku, ale to nijak się ma do momentu na kołach, bo po drodze jest skrzynia biegów i jej przełożenia. Benzyna kręci się wyżej (ale do 7000 jej daleko, nawet czerwone pole pozostaje nieosiągalne; inna sprawa, że nie ma po co go osiągać), więc może mieć krótsze przełożenia, a więc więcej momentu na kołach. A ponieważ nie znamy dokładnych wartości przełożeń, dokładnego przebiegu mocy/momentu i miliona innych czynników w naszych samochodach, kontynuowanie rozmowy na temat przewagi diesla nad benzyną (czy odwrotnie) nie ma sensu. Do częstochowy co prawda mi nie po drodze (choć będę tamtędy przejeżdżał w połowie kwietnia), ale na śląsku kilka ropnych souli też śmiga, może więc ktoś tu bardziej z okolicy będzie miał chwilę na konfrontację? Szczerze mówiąc sam jestem ciekaw wyniku...

Jeśli kogoś interesują przyspieszenia różnych samochodów - czasem nagrywam (telefonem, a jak ;) ) filmiki, soul również jest: http://www.youtube.com/user/miytrc#p/u

pysiu
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 31 maja 2009 12:00
Czym jeżdzę: 1.6 cvvt xl black str. damon
Lokalizacja: Przemyśl

Re: sprint spod świateł

Post autor: pysiu » 25 mar 2010 10:57

Co do elastyczności to interesuje mnie przebieg mocy i momentu w benzynie. Jeżeli ktoś ma wykres to prosze o zamieszczenie. Swego czasu na forum była dyskusja o elastyczności ropy i był wykres.
Pozdrawiam. :kierownik: :kierownik:
duscha - 7,25/100

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: sprint spod świateł

Post autor: Kwarcu » 25 mar 2010 15:31

Oczywiste, że takie gdybanie i myślenie nie ma sensu. Trzeba zobaczyć jak się sprawa ma na asfalcie. :D

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: sprint spod świateł

Post autor: strazak2007 » 03 kwie 2010 19:41

.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011 23:33 przez strazak2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: sprint spod świateł

Post autor: Kwarcu » 03 kwie 2010 21:11

Ulepszałeś program? Bo chyba na początku miałeś 144KM. :czujnik:

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: sprint spod świateł

Post autor: strazak2007 » 05 kwie 2010 11:40

.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011 23:33 przez strazak2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ