Nowy swiat..

Tutaj się witamy. Zanim napiszesz pierwszego posta koniecznie przywitaj się z Forumowiczami. Napisz krótko coś o sobie, daj się poznać. Na tematy niezwiązane z powitaniami dyskutujemy w pozostałych wątkach.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Nowy swiat..

Post autor: markos » 30 sie 2012 19:45

Czesc wszystkim!

Za pare dni odbieram kremowa L-ke 2011 z salonu przy Grojeckiej w Warszawie. Wyglada na to, ze ten samochod na mnie czekal, bo stoi tam juz chyba 100 lat :lol: a ze przy okazji udalo sie zorganizowac na niego przyzwoita cene, to wzialem i zabiore go chyba jakos w przyszlym tygodniu :mrgreen:

Dlaczego "nowy swiat" z tematu.. O ile na codzien wozilem sie do tej pory najzwyklejszym w swiecie dupowozem - poliftowym Getzem w dizlu - to jako drugie auto mialem budowanego przez 6 lat, znanego przez fanow marki w prawie calej Polsce i troche tez poza jej granicami, Civica EG. Tak, chodzi o tego trupa Hondy z 93 roku.. Samochod byl realizacja moich marzen, jego osiagi ustawily poprzeczke tak wysoko, ze nie sadze, zebym kiedykolwiek jeszcze mial tak szybki samochod, ale nadeszla pora, kiedy w zwiazku z szeregiem nastepujacych po sobie napraw i poprawek, doszedlem do nieprzyjemnego wniosku - chyba mnie na ten samochod nie stac :( Auto przy okazji ostatniej awarii (peknieta tuleja 3 cylindra) zostalo zdemontowane i w tym momencie sprzedawane jest w czesciach.

Nie robiac za duzego offtopu, gdyby ktos mial ochote zapoznac sie z Honda: http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=573

Po Civicu postanowilem przesiasc sie w cos w pelni normalnego, bez zapedow do kolejnego wielkiego projektu i z prawie zerowa dostepnoscia aftermarketowych czesci do dlubania. Za Soulem ogladalem sie juz od jakichs 2 lat, kiedys nawet sie do niego przymierzalem, ale bez konkretnego zamiaru kupna. Ostatnio jednak na nowo odwiedzilem salon i... Koniec. Zakochalem sie od drugiego wejrzenia, samochod ruszyl mnie tak, jak dawno nic mnie w "zwyczajnej" motoryzacji nie ruszylo. Soul oczywiscie nie pozostanie w pelni seryjny, ale w tym samochodzie skupie sie raczej na delikatnych modach z wierzchu, bez "psucia" silnika, hamulcow czy zawieszenia. Chce miec fajne, mozliwie seryjne auto, ktore bedzie wygladalo troche inaczej niz wiekszosc tych Souli, ktore widze na ulicy i ktore sa w 100% fabryczne, bez nawet grama sladu indywidualizacji.

Z forum dopiero sie zapoznaje, juz widze, ze jest nadmiernie skomplikowane jak na forum o jednym konkretnym modelu samochodu, ale moze jakos sie polapie :czujnik:

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Nowy swiat..

Post autor: kawex » 30 sie 2012 19:58

Witam
Też miałem Hondę Civica tylko że rocznik 99. To był samochód o którym można było zapomnieć że istnieje zawód mechanik. Ale czasami potrzebne są zmiany i dlatego teraz mam Soula :).
A forum na początku może wydaje się skomplikowane ale tylko na początku.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Nowy swiat..

Post autor: grisza » 31 sie 2012 07:43

Witaj markos na forum. Przesiadka z niskiej i mocnej Hondy na wysokiego Soula to faktycznie nowy świat. Obejrzałem sobie co zrobiłeś w Civicu i jestem pod wrażeniem. Ten Soul w salonie chyba faktycznie na Ciebie czekał, bo ludziska po parę miesięcy oczekiwali na to auto.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 31 sie 2012 09:31

To nie do konca przesiadka, bo na codzien Civikiem jezdzic sie nie dalo. Bralem go na spacerek 1-2x w tygodniu i wystarczylo mi na najblizsze kilka dni. Soul ma raczej zastapic Getza w sensie przewozenia mnie z punktu A do B, a Civica - bo moze cos przy nim zrobie i bedzie bardziej moj niz kazdy Soul na ulicy ;) Zamieniam po prostu 2 samochody na 1.

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Nowy swiat..

Post autor: grisza » 31 sie 2012 15:16

Masz rację, ale zapatrzyłem się na fotki Twojej Hondy i zapomniało mi się że pisałeś też o Getzie :oczko: .

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 01 wrz 2012 12:50

Wybaczam :złosliwy: W sumie to i tak najwazniejsze pod zdjeciami w postaci linkow do tuba :zlosnik4:

bubu1970
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2011 10:10
Czym jeżdzę: Vanillia Shake 1.6 benzyna
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy swiat..

Post autor: bubu1970 » 08 wrz 2012 15:29

witamy na polskich i nie tylko polskich drogach. soulowicze górą :kierownik: :kierownik: :hehe2:

ODPOWIEDZ