Dojazdowka - spostrzezenia

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

kiówka
Nowy....
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2010 11:10
Czym jeżdzę: pomidorkiem XL
Lokalizacja: Kielce

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: kiówka » 11 wrz 2010 10:51

He he! opowiem ciekawą historię, a propo dojazdówek, kluczy i assistans. Niedawno jakiś pal..nt przedziurawił nam koło. Ja jako kobieta zadzwoniłam po męża, a co się będę brudzić. Mężuś przyjechał uratować swą kobietę, łpie się za zmianę koła, a tu niespodzianka. Klucz jest, dojazdówka jest tylko jedno do drugiego nie pasuje. Klucz jest za duży i nie można było odkręcić koła. Więc koledzy radzę sprawdzić jaki macie dołączony klucz, czy aby na pewno do soula. I tak jak to biznesmeni mężuś zadzwonił na assistans. Sęk czekaliśmy długo, ale Pan przyjechał koło na dojazdówkę wymienił. Nie wieźliśmy samochodu do zakładu. Kółko szybko naprawiliśmy i z naprawionym kółkiem na dojazdówce pojechaliśmy do dilera. Ale mieli miny. Mówię Wam bezcenne. Na szczęście cała sytuacja miała miejsce w okolicach zamieszkania. A co by kurna było jak bylibyśmy na urkraińskich stepach? :winner:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: Kwarcu » 11 wrz 2010 13:23

Mój klucz pasuje, bo tego samego dnia co odebrałem autko, to sprawdzałem dokręcenie śrub we wszystkich kołach.
Tylko dziwi mnie, że dali Ci za duży klucz. Pewnie od Sorento, bo Soul też "terenowy" to się pomylili w fabryce. :złosliwy:

kiówka
Nowy....
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2010 11:10
Czym jeżdzę: pomidorkiem XL
Lokalizacja: Kielce

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: kiówka » 13 wrz 2010 08:02

Też byłam mocno zdziwiona, jeszcze bardziej byli Panowie w Aso. I co dziwne, że nie dali nam od razu nowego klucza, tylko musieliśmy zgłosić reklamację i czekamy na rozpatrzenie. :zlosnik4: nic dodać nic ująć.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: czaprak » 21 wrz 2013 17:32

Dzisiaj, przez własną głupotę i pośpiech uszkodziłem a może zniszczyłem prawą przednią oponę 18" (mam nadzieję, że tylko jedną oponę, że obie prawe felgi są ok). Unikając bocznego zderzenia z innym samochodem (300% mojej winy) nie hamowałem lecz dałem gaz do dechy uciekając przed prawidłowo jadącym samochodem. Gdybym wcisnął hamulec byłbym w szpitalu lub 2 m poniżej gruntu. Prawymi kołami mocno uderzyłem w krawężnik, słyszałem dwa silne odgłosy. Po zatrzymaniu słyszałem jak uchodzi powietrze z prawej przedniej opony. Całe zdarzenie miało miejsce 10 m od garażu, więc na kapciu do niego wjechałem. Jutro idę założyć dojazdówkę aby w poniedziałek dojechać do serwisu. Problem w tym, że nigdy nie używałem podnośnika, dojazdówki, klucza do kół. Martwię się czy felgi się nie wypatrzyły i o koszty wymiany opon. Zakładam, że opona jest nie do naprawienia a tym samym trzeba kupić dwie.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: czaprak » 26 wrz 2013 16:14

Jedna opona do wyrzucenia, przebicie bocznej powierzchni, felgi są ok. Zamówiłem 2 opony i czekam, a na razie jestem na zimowych kołach (inne felgi i opony). Z zamianą uszkodzonego koła na dojazdówkę nie było żadnego problemu. Przejazd na dojazdówce w zasadzie się nie różnił od normalnej jazdy, słyszałem z prawej strony inny odgłos opony.
Cieszmy się, że mamy koło dojazdowe. Wiele marek samochodów posiada jedynie tzw. zestaw naprawczy do własnoręcznej naprawy opony. W przypadku takiego uszkodzenia opony jw. to jest bocznej powierzchni, pozostaje tylko wezwanie lawety.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: czaprak » 29 wrz 2013 16:35

Kończąc mój problem (nie w temacie - dojazdówka) informuję, że otrzymałem dwie opony, takie same jak oryginały. Na fakturze "Opona letnia 225/45/18" CP643 Nexen 91V E,E,3 73dB", numeracja wskazuje, że są z stycznia 2013 r. Jedyna różnica to kraj producenta, bo nie są z Korei lecz z Chin. Nie widzę problemu, choć wielu ma zastrzeżenia do wszystkiego co zrobiono w Chinach. Jestem miło zaskoczony serwisem, który uczestniczył w akcji zakupu i wymiany kół oraz opon.

Tak na marginesie. Zauważyłem, że nasze forum podupada, coraz mniej wpisów w temacie naszych samochodów. Chyba SOUL II w 2014 r. ożywi stronę http://www.mojasoul.pl

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: Kwarcu » 29 wrz 2013 17:49

Pozwoliłem sobie poprawić babola póki jeszcze mam takie przywileje, bo cały czas czekam na degradację z własnej woli.

Co do podupadającego forum, nie mylisz się. Ale marne szanse widzę, że coś się ruszy, przy obecnym zainteresowaniu nowego Administratora to raczej nic się nie ruszy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączyć dwa fora w jedno - mojasportage z mojasoul. Bo na dobrą sprawę bez sensu utrzymywać dwa odrębne fora, skoro na jednym z nich jest... NIC.

Tyle z mojej strony.
EOT.
Pozdrawiam.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: czaprak » 29 wrz 2013 18:35

Ok! Mój błąd. Zdarza się, choć jest trochę wstydu.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dojazdowka - spostrzezenia

Post autor: Kwarcu » 29 wrz 2013 20:18

Spoko, nikt nie ma o to pretensji. ;) Poprawiłem jako najbardziej bijący po oczach.

Zapomnijmy. :czujnik:
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ