czy 18 felgi to pomyłka

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

kiasoulfl
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 sty 2012 10:03
Czym jeżdzę: 1.6 B XL
Lokalizacja: Katowice

czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: kiasoulfl » 18 sty 2012 16:45

Mam do was pytanie zamówiłam swojego soula w pakiecie Dragon na 18 felgach napiszcie prosze czy to prawda że zawieszenie jest tak beznadziejne że lepiej od razu zmienić na 16?? :w łeb:

słyszałam że te po lifcie będą i mniej paliły i będą bardziej wyciszone ale ile w tym prawdy to nie wie nikt...pewnie dowiem się jak pojeżdzę

Nie dublujemy postów w tak krótkim odstępie czasu, używamy opcji EDYTUJ i dopisujemy to czego zapomnieliśmy napisać. Pozdrawiam, upierdliwiec Kwarcu. :oczko: Aha i czekamy na dopisanie miasta w profilu.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: janusz14 » 18 sty 2012 19:12

Też mam Sola z pakietem Dragon na 18. Koła zimowe na 15.
W 15 wysokość opony 65 więc dziury na naszych drogach zbierają lepiej,natomiast auto wygląda trochę jak zdeptany kapeć.
Gdybym drugi raz kupował Soula to też z pakietem Dragon bo po pierwsze felgi są piękne, czarne z polerowanymi rantami, po drugie na pozbawionej dziur drodze 18 spisują się super i po trzecie wreszcie pakiet Dragon to nie tylko felgi.

kiasoulfl
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 sty 2012 10:03
Czym jeżdzę: 1.6 B XL
Lokalizacja: Katowice

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: kiasoulfl » 19 sty 2012 09:25

no właśnie i dlatego tez ten pakiet wziełam.... a zawieszenie szybciej nie pada po 18 czy wystarczy co jakiś czas prostowac felgi...ja mieszkam w dość dziurawej ulicy pod lasem:) :chytry:

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: grisza » 19 sty 2012 11:14

kiasoulfl pisze:słyszałam że te po lifcie będą i mniej paliły i będą bardziej wyciszone ale ile w tym prawdy to nie wie nikt...pewnie dowiem się jak pojeżdzę
Spalanie w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Jeśli ktoś jest cierpliwy wystarczy trzymać się "podpowiadacza" i można całkiem nieźle wyjść ze spalaniem, natomiast na autostradzie prawy pas i do 110. Co do wyciszenia to trzeba by się przesiąść z jednego w drugi, to wtedy można coś powiedzieć. Zawieszenie słychać, więc tu wg mnie raczej nic nie poprawili. Na autostrady i trasy wybrałbym na 18, ale do miasta na 16. Ja głównie śmigam po Wrocławiu i celowo wziąłęm właśnie na 16. Różnica między tymi co jeżdziłem na jazdach próbnych ( oba na 18 ) jakaś jest, ale nie aż tak bardzo duża - i tu i tu na dziurach jest twardo.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: janusz14 » 19 sty 2012 14:15

No to wystarczy zrobić bilans:
-bardziej rasowo i agresywnie wyglądające auto
- minimalnie większy komfort jazdy po dziurach w drodze.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: Kwarcu » 19 sty 2012 15:37

Tu nie tyle sęk tkwi w komforcie jazdy, co w ryzyku uszkodzenia felgi. Niestety, ale jak widzę czasem w mieście kogoś na felgach powyżej 16" i oponami niskoprofilowymi i ten ktoś się zastanawia czy wjechać na krawężnik(aby zaparkować) czy nie to taka trochę kaszana. Niestety dużą felgę na niskoprofilowej oponie łatwo pokrzywić w mieście - krawężniki, dziury, koleiny, itp. Wiadomo auto ładnie wygląda, ale obchodzenie się na co dzień z autem jak z jajkiem jest niewygodne. Zawieszenie też szybciej padnie na większych alusach, ale to nowe auto, więc nie trzeba się tym aż tak martwić(jedynie przyszłościowo, jak ktoś dłużej chce pojeździć Soulem).

Jeśli chodzi o przyczepność, ja cały rok jeżdżę na 15" opony na lato i na zimę tych samych rozmiarów - 195/65 i nie widzę jakiegoś problemu. Auto w zakrętach trzyma się jak należy - przynajmniej dla mnie, a lubię często szybciej połknąć sobie jakiś ostrzejszy zakręt. :bigok:

Akcent
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2011 22:20
Czym jeżdzę: benzyna 1.6 XL
Lokalizacja: Polska Wschodnia

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: Akcent » 20 sty 2012 01:08

Czy pomyłka? Nie, raczej nie pomyłka :)

Mam wersję sprzed liftu, XL na 18 i wygląda ślicznie. Uważam, że w dużej mierze wzrok innych zatrzymujący się na aucie powodowany jest przez te felgi. Twardo jest. Uważać też trzeba, i uważałem. Zrobiłem na 18-kach około 10000 km. Przyszła zima i kupiłem stalowe felgi 15. Po pierwsze żal mi było alusów na zimę, po drugie zimowe opony do 18-tek to straszliwy wydatek, po trzecie nieśmiało przychylam się do tezy, że na zimę są lepsze węższe opony niż szersze. W rezultacie komfort jazdy i resorowanie znacznie lepsze niż wcześniej. Wygląd? No cóż. Nie jest może fatalnie (kupiłem kołpaki od Cee'da, które wyglądają lepiej niż standardowe w Soulu "M") ale dobrze też nie :) Autko bez wyrazu.

Na wiosnę przesiadka na 18 i zobaczymy, czy nie będzie szoku :) Ale wizja zakupu aluminiowych 16 i próby sprzedaży 18 nie pociąga mnie - bo i zachodu dużo i kasę trza wydać.

A zawieszenie i tak twarde. I głośno też jest. I to złe wyciszenie, to coś co mi znacząco doskwiera po przejechaniu blisko 13000 km. No i zużycie paliwa :zły2:

credo
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 16 mar 2011 13:08
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: credo » 20 sty 2012 11:10

Ja też mam vanilkę z pakietem Dragon i wybierałem to auto także dlatego że tak wygląda, a 18 tki z Dragona robią wrażenie nawet na wkierowcach dużych suv BMW przejeżdżających obok. Tak więc na pewno to nie pomyłka, a że trzeba uważać to inna rzecz. Nawet na zimę zakupiłem albumy 16 czarne (zimówki w rozmiarze 18 kosztują krocie ) bo Soul musi wyglądać. Jakbym chciał jeździć po dziurawy nie przejmując się zawieszeniem kupiłbym Dacię :kierownik: :kierownik:

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: LordMorte » 13 lut 2012 09:55

Adminie, modzie, a co ten temat robi w konkursie fotograficznym? :)

18tki rządzą! :) Auto wyglada niesamowicie, bardzo dobrze trzyma sie drogi. Minusem jest oczywiscie duza odczuwalnosc "delikatnych nierownosci nawierzchni" (nie, nie dziur. Dziury sa na Ukrainie). Spalanie rowniez jest wieksze, a widze to kazdego roku przy zamianie kol z zimowych (15tki) na letnie i na odwrot :)

Moje wcześniejsze niedopatrzenie jak widać. Ale Admin SOUL już przeniósł zanim ja wszedłem na Forum. Dzięki za czujność. :)

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: czy 18 felgi to pomyłka

Post autor: Hary66 » 13 lut 2012 11:45

Ja przesiadłem się z 18 na 16 i nie żałuję. Kolega który się zamienił też jest zadowolony i o to chodzi.
Spalanie jest takie samo, nie zależy od rozmiaru felgi. Licznik zlicza obroty koła i nie wie jaki masz obwód opony. 15 ma mniejszy obwód od 18 więc dochodzi tylko do zafałszowania wskazań drogomierza, który zależnie od wersji pojazdu, wyskalowany jest do konkretnych zestawów felga - opona.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ