Opony zimowe do Soula

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Akcent
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2011 22:20
Czym jeżdzę: benzyna 1.6 XL
Lokalizacja: Polska Wschodnia

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: Akcent » 22 paź 2011 15:12

urok urokiem :)... ale chodzi aspekt praktyczny. Pasują?

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: mordimer » 23 paź 2011 08:59

Wg mojej wiedzy pasują - na to najlepiej dobrać oponę 195/65/15... 185 wyższa byłaby lepsza, ale się chyba nie wyłoży na 6 calowej feldze :roll:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: grisza » 23 paź 2011 09:34

Oj Panowie. Tak piszecie, a nic nie czytacie - strona wcześniej, pierwszy post - napisane jak byk że pasuje. :bigok:

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: wiadp1 » 29 paź 2011 07:03

Akcent pisze:I co sądzicie o oponach Continetalach Contact TS 830 (na oponeo.pl oferowali je po 302 zł), ewentualnie Vredestein Snowtrac3 po 294 zł/szt
Jeżeli mówisz o tych WinterContact to słyszałem, że to jedne z lepszych opon na rynku, więc na pewno są dobre. O tych drugich nigdy nie słyszałem, ale przy takiej różnicy cen postawiłbym na Continentale. Sam chciałem je kupić, ale stwierdziłem, że nie ma sensu do tego samochodu i wybrałem sugerowane przez mój serwis Kleberki Krisalp HP2. Są trochę tańsze, a też czytałem wiele pozytywnych opinii o nich. Grunt to, żebyś wziął felgi 15" a opony najlepiej w rozmiarze 195/65/R15. Wszyscy specjaliści odradzają branie większych felg na zimę.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: uuuuplask » 29 paź 2011 11:15

O jakich specjalistach mowa? Panach z wulkanizacji obok co nie wiedzą co to runflaty, a na wymianę niskoprofilowych opon mówią: "zobaczymy co da się zrobić". Wiadomo 18 zimówki trochę gorzej bo to już bardzo niski profil i łatwo o coś uszkodzić, ale 16 przy seryjnym rozmiarze są na jak najbardziej tak. Jeżdżę dwie zimy na takim zestawie, bardzo często w góry i nigdy nie miałem podstaw do narzekania.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: mordimer » 29 paź 2011 16:30

kolega powyżej pisze:O jakich specjalistach mowa? Panach z wulkanizacji obok co nie wiedzą co to runflaty
I dobrze, że nie wiedzą, bo technologia ta jest już anachroniczna i generalnie nieekonomiczna... i nie tylko w Polsce nie ma sprzętu do ich obsługi, bo po kiego inwestować w coś, co jest nieopłacalne tak dla posiadacza jak i dla rzemieślnika?

Była tu mowa o oponach Vredestein - to firma holenderska z jakimś tam kapitałem szwajcarskim. Głównie produkuje ekskluzywne opony wysokiej klasy /bodaj Mercedes M na pierwszy montaż/, bardzo drogie. W Alpach szwajcarskich widziałem tego sporo na wypasionych SUV'ach. Nie dam głowy, czy najpopularniejsze wśród szwajcarskich gospodyń Porsche Cayenne taż nie wyjeżdża na nich z fabryki...
Z popularnych opon tej firmy najlepsze to opony błotno-śniegowe. Ich szczególną zaletą jest niskie znoszenie na mokrych nawierzchniach. Opony letnie niższej klasy nie wyróżniają się szczególnie, ale zawsze zbierają dobre opinie pod względem głośności i estetyki bieżnika. /bieżniki projektują tam włoscy styliści/.
pozdrawiam - mordimer

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: wiadp1 » 30 paź 2011 06:54

uuuuplask pisze:O jakich specjalistach mowa? Panach z wulkanizacji obok co nie wiedzą co to runflaty, a na wymianę niskoprofilowych opon mówią: "zobaczymy co da się zrobić". Wiadomo 18 zimówki trochę gorzej bo to już bardzo niski profil i łatwo o coś uszkodzić, ale 16 przy seryjnym rozmiarze są na jak najbardziej tak. Jeżdżę dwie zimy na takim zestawie, bardzo często w góry i nigdy nie miałem podstaw do narzekania.
Ok, zgadzam się, że 16" spokojnie w zimie dadzą radę, ale jeżeli ktoś ma na lato 18" to i tak musi zmieniać całe koła (opony+felgi) na sezon zimowy, więc po co kupować 16" jak można dobrać tańszy zestaw przy 15" felgach. Sprawdzałem i te same modele opon pod 16" felgi potrafią kosztować ponad 100zł więcej za sztukę. Zgadzam się, że gdybym sam miał na sezon letni 16" felgi to do nich dopasowywałbym też już opony na zimę. Bez sensu kupować wtedy specjalnie cały zestaw pod 15".

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: uuuuplask » 30 paź 2011 10:31

Ja właśnie dokładnie tak mam. Zgadzam się, że 15 to rozwiązanie tańsze na pewno, ale nie sądzisz że auto będzie się o wiele gorzej prowadzić przy czystej asfaltowej nawierzchni, gdyż przy 15 masz sporo węższą oponę, a dwa że felgi mogą wyglądać jak za małe do takiego auta? Koło mnie facet ma fajnego qashqaia na "na oko" 17 o ciekawym wzorze - auto świetnie się prezentuje. Ostatnio wrzucił zimówki na 15 na stali, auto delikatnie mówiąc nie wygląda.

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: Charlie » 30 paź 2011 11:39

hmmm co do wygladu, to nie ma tragedii ;)
Obrazek

a z prowadzeniem nie ma w ogole najmniejszych problemow, baaa, na takiej mieszance gum, smiem twierdzic, ze auto nawet lepiej sie trzyma nawierzchni, a az takiej roznicy nie ma w szerokosci opony.

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: wiadp1 » 31 paź 2011 15:46

Potwierdzam, jako posiadacz 15" felg, że auto wcale źle nie wygląda, a jako posiadacz 18" na lato nie odczułem aż takiego straszliwego pogorszenia właściwości jezdnych. Przy normalnej jeździe dają radę.

ODPOWIEDZ