Opony zimowe do Soula

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: soulek » 07 gru 2010 19:49

Moje Firestone Winterhawk 2 Evo też dają nieźle sobie radę. A i ich cena jes OK!

Awatar użytkownika
Dziadek
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 16 paź 2010 10:05
Gadu-Gadu: 14172
Czym jeżdzę: CVVT Black Widow XL/ PF 126p Biedrona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: Dziadek » 07 gru 2010 20:34

to samo mogę powiedzieć o moich
Bridgestone Blizzak LM-32 195/65/15 91T dają radę w każdych warunkach model stworzony na potrzeby północnej, kontynentalnej części Europy, mający na celu umocnienie pozycji Bridgestone na bardzo wymagającym rynku europejskim.
LM32 to opony zaprojektowane dla pojazdów kompaktowych, limuzyn oraz aut typu kombivan. Nie wiem czy nie przesadzili z tą reklamą mroźnej i śnieżnej północy ale naprawdę nie zarzekam na nie :)
Obrazek - Arabska szkoła driftu "Albo bokiem, albo wcale...."
- Szłem grubo bo nie szło iść inaczej....
- Kto grubo idzie j...ć musi....
- Zakręt nie wydał, to rów przytulił....

Awatar użytkownika
Charlie
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 30 paź 2010 23:04
Czym jeżdzę: Vanilla Shake crdi L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: Charlie » 07 gru 2010 20:43

West pisze:Ja mam Fuldę Montairo 3 i jestem bardzo zadowolony:)
to jest nas 2 zadowolonych :)

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: WIESIO » 08 gru 2010 09:30

trzech-mam te oponki druga zime

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: uuuuplask » 08 gru 2010 09:45

strazak2007 pisze:ja mam dunlop winter sport 3D i mam rozumieć że to jedna z lepszych opon?
bo jeśli tak przedstawia to ADAC to jest jedno wielkie kłamstwo, jest to bardzo przeciętna opona, Goodyear UltraGrip 7, michelin alpin o niebo lepsze, w seacie miałem sawa eskimo s3 niby półka niżej a też lepsze, czemu tam nie ma michelina i bridgstona bo nie zapłacili?
Też je mam i jestem bardzo zadowolony, fakt faktem że nie miałem do czynienia z Goodyearami ani Michelinami ale nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Bardzo podoba mi się w nich to, że nie są wrażliwe na grubsze hałdy śnieg (tak jak np wyprzedzanie Ceed
a w tym Twoim filmiku :czujnik: ) Pare razy zdarzyło mi się tak wyprzedzać, tyle przy prędkości 60, 70 km/h i auto trafiająca na te fałdy śniegu jechało tam gdzie chciałem, nawet ESP nie mrygało, gdzie w służbówce na Nokianach nie było już tak kolorowo... A jeśli są one faktycznie gorsze od jakiś konkurencyjnych opon to wynika z tego, że nie tylko ADAC Dunlop opłaca, bo widziałem wiele testów i ciężko mi sobie przypomnieć żeby gdzieś nie były szczególnie polecane. Może trafiłeś na jakąś gorszą partię? Bo słyszałem, że takie cuda się czasami zdarzają. Jaki masz tydzień i rok produkcji to porównam z moimi jak będę przy aucie.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: mordimer » 08 gru 2010 10:20

Obok subiektywnych odczuć i indywidualnej techniki jazdy, każdy typ samochodu ma swoją specyficzną trakcyjność - położenie punktu ciężkości, różnice dociążenia osi, momenty znoszące i takie tam zajączki... nadto trzeba pamiętać, by opona zimowa nie była zbyt szeroka a najlepiej by była o rozmiar węższa niż fabrycznie zalecana guma letnia.

To wszystko powoduje, że nie zawsze pojazd zachowuje się na konkretnej oponie tak, jak opisano w rzetelnych, optymalnych testach :idea:

Nadto trzeba pamiętać, że opona zimowa to kompromis pomiędzy trakcyjnością w błocie i śniegu, na suchej nawierzchni twardej i na mokrej nawierzchni twardej... i jeszcze przydało by się, żeby "przeżyła" więcej niż sezon... to jest bardzo wysoka poprzeczka :!:
pozdrawiam - mordimer

ggregg

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: ggregg » 09 gru 2010 20:28

West pisze:Ja mam Fuldę Montairo 3 i jestem bardzo zadowolony:)
To jest nas już 4-rech zadowolonych. Kupiłem, bo bardzo dobrze wypadła w teście Motor'u i mam dobre doświadczenia z Fuldą. Ale opony, które zwyciężyły są na przeciętną zimę a na tą masakrę okazuje się najlepsza Dębica. Dębica była przedostatnia, ale na śniegu zajęła pierwsze miejsce. W markecie po 160 PLN. Ja ostro jeżdżę, kiedy warunki pozwalają, więc nie żałuję zakupy Fuldy Montero 3

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: West » 09 gru 2010 21:11

Też czytałem tego "Motora":) U mojego ojca w pracy dwóch kumpli też ma Fuldę,zadowoleni i to było powodem kupna akurat tych. Dębica na śniegu była dobra. Może nie uwierzycie w to co teraz napiszę,ale rok temu byłem na Słowacji w górach Toyotą Cariną na której miałem 9 letnie(!) Dębice Frigo z bierznikiem ok.5mm, i wierzcie mi,że lepiej dawały sobie radę od nowych Matadorów które miał kumpel w Volvo. Jeździliśmy tam razem po tych samych trasach, serpentynach, kopaliśmy się itp, i stara Dębica była zdecydowanie lepsza.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: czaprak » 14 gru 2010 21:16

Dzisiaj zamówiłem koła zimowe do samochodu SOUL. Mam nadzieję, że samochód do świąt odbiorę. Byłem tak zakręcony z tymi kołami, że nic nie zapisałem. Pamiętam, że zamówiłem alufelgi w rozmiarze 7J/16 ET 50 z pierścieniem centrującym, opony chciałem możliwie najszersze i padło na Pirelli 215/60/R16. W/w zamówienie złożyłem w sklepie przy serwisie KIA i właściciel sklepu stwierdził, że ten zestaw będzie dobry (nie wystaje poza błotniki). Ale dręczę się i myślę o tym ET50.
Okazało się, że zamawiając opony o tej porze roku, wybór jest skąpy. Twierdzą, że to już po sezonie zakupów.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Opony zimowe do Soula

Post autor: mordimer » 14 gru 2010 21:22

Już o tym pisałem... opony zimowe powinny być możliwie wąskie a nie szerokie... doradzający pan ze sklepu zdecydowanie powinien się doszkolić :puk:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ