Felgi do Soula

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felgi do Soula

Post autor: marcinwuwua » 09 sty 2011 00:31

nie chcę Cie denerwować ale przepłaciłeś za koło 300 zł czyli razem 1200 :killer: gdzie tak zdzierają? pewnie w salonie a jeżeli chodzi o światła do jazdy dziennej to udają nagle głupich.
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Felgi do Soula

Post autor: shafted » 09 sty 2011 11:48

Coś za drogo. Ile kosztowały felgi a ile opony? Mnie taki komplet wyszedł za 800pln/koło, natknąłeś się na "drwali". Daj zdjęcie jak to wygląda na aucie.
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Felgi do Soula

Post autor: czaprak » 09 sty 2011 11:57

Jestem spokojny, nie szarpię nerwów z byle powodu. Zależało mi bardzo, aby auto z salonu nie wyjechało na letnich oponach. Fakt, że sklep jest przy salonie KIA i Citroena, firmowany jest tą drugą marką. Dopowiem, że te koła zmontowano, wyważono, zainstalowano do SOUL'A. Oryginalne koła 18" umyto, wysuszono, opakowano w pokrowce. Wszysko już w ramach 1000 zł za koło. Napewno zestaw kół bym kupił taniej ale nie miałem cierpliwości w szukaniu, porównywaniu. Ponad to wolałem je zobaczyć przed zapłatą. Nie jestem zwolennikiem zakupu internetowego tego typu produktów. Zapewne przepłaciłem, ale to cena spokoju, co będzie gdy cokolwiek by nie pasowało. Napisałem mając na uwadze nie cenę ale rozmiary felgi i opony, szczególnie ET bo na forum różne padają wartości. Moje felgi to ET 50 i przy opisanej szerokości oraz rozmiarze opony jest bardzo dobrze i nie polecam marki felgi, opony, lecz rozmiar, parametry koła, które sprawdziłem w ciężkich warunkach.

Mam zdjęcia z trasy powrotnej z tym zestawem kół. Nie wiem jak dołączyć fotkę.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011 12:02 przez czaprak, łącznie zmieniany 1 raz.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Felgi do Soula

Post autor: uuuuplask » 09 sty 2011 12:01

Jak dla mnie bardzo zdrowo-rozsądkowe podejście :brawo:

piter86
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2011 21:12
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L TITANIUM SILVER
Lokalizacja: Wyszków

Re: Felgi do Soula

Post autor: piter86 » 23 mar 2011 14:13

Mam pytanie czy taki rozmiar będzie pasował:

Dane techniczne felgi:
Średnica 16"
Szerokość 7"
Rozstaw szpilek 5X114,3
Osadzenie (ET) 35

Chodzi mi głównie o ET.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 23 mar 2011 17:00

Jeszcze średnica otworu centrującego musi być taka jak w Soulu, u nas jest 65 albo 67mm, nigdy nie pamiętam. :czujnik: Także musisz to ustalić, żeby felga nie miała mniejszego otworu.
Co do ET to wydaje mi się, że będzie zbyt wystawać taka felga. Szerokość 7 cali to dosyć dużo w połączeniu z ET35 da to kiepski wynik, pamiętaj że im wyższe ET tym felga będzie bardziej schowana w nadkolu. ET trzeba dobierać do szerokości felgi, jak rozmawiałem ze Strażakiem to mówił, że na zimę ma fele 16" o szerokości 7" i ma ET40 a felgi są w sumie na równi z obrysem karoserii, więc przy ET35 mogą już wystawać na tyle, że sobie wypiaskujesz lakier zbyt szybko. Ale najlepiej w miarę możliwości przymierzyć samą felgę na jednej z piast i zobaczyć czy jest OK.

piter86
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2011 21:12
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L TITANIUM SILVER
Lokalizacja: Wyszków

Re: Felgi do Soula

Post autor: piter86 » 23 mar 2011 17:27

dzięki wielkie za pomoc
Obrazek

ODPOWIEDZ