Felgi do Soula

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kets » 17 cze 2010 17:19

Dzięki za dotychczasowe info, ale co z felgami ? Nie miałem nigdy doczynienia z felgami chińskimi, ale przecież i tak prawie
wszystko mamy w sklepach Made In China. Tylko czy to nie będzie zakup na jeden sezon? :w łeb:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 17 cze 2010 19:34

Nie przesadzajmy, że wszystko Made In China. Felgi ATS są robione w Germany. Dotz chyba też jest produkowany w Niemczech(nie mam pewności, ale na pewno w Europie). :cfaniak:
Typowe felgi z Chin, za max. 800 zł za komplet to raczej nierozsądny zakup. Soul jest w miarę lekki, więc te badziewne felgi nie powinny się rozlecieć, ale raczej bym nie kupił Chinoli.

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kets » 15 lip 2010 18:08

Po krótkim urlopie wracam do zimowych tematów :)
Jakoś ciekawych felg 15" nie mogę znaleźć, a chciałem na zimę aby były w całości czarne.
W poprzednich postach wspominałem, iz jest sporo chińskich felg, z wyglądu ciekawych.
Jak to jest z tą gwarancją na zawieszenie? Czy jak coś się stanie to będę miał problemy.
Planuję zmianę kół i przechowywanie letniego zestawu w ASO. Czy mogą mi odmówić
założenia chińszczyzny? :w łeb:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 15 lip 2010 18:16

Pisałem kiedyś (nie wiem czy w tym temacie) o gwarancji kontra felgi bez atestów, czyli typowe Chinole. Mogą Ci odmówić ewentualnych napraw w zawieszeniu w ramach gwarancji, bo zwalą winę na felgi bez atestów. Nie zabronią Ci założyć Chińczyków, w końcu Twoje auto, ale pewnie Ci powiedzą, że takie felgi wiążą się z utratą gwarancji na zawieszenie. Z czarnych felg 15" polecam Ci Dotz Freeride Peak. Planuję takie same, a można kupić komplet na alledrogo za ok. 1300 zł(chyba najtaniej), bo w sklepie Dotza wołają 1600 zł. :czujnik: Felgi mają odpowiednie atesty, zresztą właśnie kampania reklamowa tych felg opierała się o zdjęcie Soul`a na tych felgach. ;) Moim zdaniem ładnie wyglądają, ramiona czarny mat, rant jedynie polerowany na sreberko. :D

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kets » 16 lip 2010 23:23

Kwarcu super felgi, ale cena ... Na Alle też cena nie schodzi w tym momencie poniżej 1600 zł + do tego opony, wychodzi niezły wypas. Może masz namiary na jakąś tańszą oferte. Jeszcze jedna sprawa, jak sądzisż czy na zimę będą ok? Są matowe, czy w połączeniu z solą na naszych "drogach" nic się nie będzie działo? :spioch:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 17 lip 2010 00:33

Teraz patrzę i ten użytkownik, który je teraz wystawia po 425 zł sztuka rozmiar 15" podniósł cenę. Widocznie skończyła się u niego promocja, bo miał je za niewiele ponad 300 zł(jak patrzyłem tydzień temu to były jeszcze w tej cenie). Felgi jak najbardziej ładne. Zasadniczo zimą felga i tak jest bardziej podatna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dlatego na pewno przy używaniu zimowym szybciej się zniszczy(od soli, itp.) niż przy używaniu letnim. Natomiast dzisiaj felgi się produkuje na tyle odpowiednio, żeby można było jeździć cały rok bez obaw, że po jednym/dwóch sezonach felgi będą do wywalenia lub renowacji. Głowy sobie uciąć nie dam, czy matowe malowanie felgi okaże się nietrwałe w zimę, ale nie powinno być źle.

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kets » 18 lip 2010 18:57

A co sądzicie o takich felgach:
http://www.felgi.pl/felga/250,3815/felg ... 2009.htmlx
Czy wszystkie parametry techniczne są ok'? Liczę na opinie i porady ... :kierownik:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 18 lip 2010 23:34

Brzydkie nie są, ale coś mi się zdaje, że przy ET40 to będą delikatnie wystawać poza nadkola auta i cały syf spod kół będzie Ci szlifował błotniki... Choć soulek ma chyba alu z ET40, więc On może powie coś więcej, czy wystają.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Felgi do Soula

Post autor: soulek » 01 sie 2010 21:53

Moje mają nawet ET35 . Nie wystają poza obrys błotnika i też go nie oszlifowały. Właśnie wróciłem z urlopu przejechanego soulem-jakieś 6 koła kilosów. Auto umyte, po oględzinach.Wszystko OK!

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Felgi do Soula

Post autor: Kwarcu » 01 sie 2010 23:31

No to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że takie kółka będą już delikatnie wystawać.

ODPOWIEDZ