Poszukiwany sprawdzony srodek do czyszczenia felg

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukiwany sprawdzony srodek do czyszczenia felg

Post autor: miazg » 05 gru 2009 16:56

Dzis postanowilem umyc dokladnie auto, bo - chociaz pogoda jest mocno w kratke i pewnie nastepnego dnia spadnie deszcz - juz nie moglem patrzec jak z bialego zrobilo sie zupelnie szare :) Zauwazylem, a problem dotyczy w szczegolnosci tylnych felg - ze sa upieprzone czarnym brudem, z klockow czy cholera wie czego, ktory nie tylko potwornie trudno domyc na myjni, ale i zetrzec. Jednym slowem: pomimo staran dalej mam brudne felgi :) Czy ktokolwiek moze mi polecic solidny, sprawdzony srodek, zeby doprowadzic felgi spowrotem do eleganckiego stanu?
Obrazek

kukuku2
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36
Czym jeżdzę: Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver
Lokalizacja: Będzin

Re: Poszukiwany sprawdzony srodek do czyszczenia felg

Post autor: kukuku2 » 05 gru 2009 18:15

Kupiłem specjalny środek do mycia alufelg lecz jeszcze nie miałem potrzeby użyć. Myłem samochód wodą z szamponem i to wystarczyło, więc nie stosowałem tego środka. Co do szamponu to jest to
http://www.allegro.pl/item830733707_sza ... 950ml.html
No a co do środka do mycia felg to jest to
http://www.allegro.pl/item826898110_kon ... owane.html
Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Poszukiwany sprawdzony srodek do czyszczenia felg

Post autor: Misiaq » 27 gru 2009 10:27

miazg pisze:Dzis postanowilem umyc dokladnie auto, bo - chociaz pogoda jest mocno w kratke i pewnie nastepnego dnia spadnie deszcz - juz nie moglem patrzec jak z bialego zrobilo sie zupelnie szare :) Zauwazylem, a problem dotyczy w szczegolnosci tylnych felg - ze sa upieprzone czarnym brudem, z klockow czy cholera wie czego, ktory nie tylko potwornie trudno domyc na myjni, ale i zetrzec. Jednym slowem: pomimo staran dalej mam brudne felgi :) Czy ktokolwiek moze mi polecic solidny, sprawdzony srodek, zeby doprowadzic felgi spowrotem do eleganckiego stanu?
pytanie zasadnicze brzmi, czy owe zabrudzenia to pył z klocków hamulcowych czy może nakropiony na felgi asfalt ??

Jeżeli mówimy o pyle z klocków to kupujemy dobry preparat do doczyszczania felg, zakładamy rękawiczki, robimy roztwór i czyścimy felgi.

Jeżeli mówimy o asfalcie, który gdzieś tam nam się przykleił do felg to trzeba to usunąć albo benzyną ekstrakcyjną albo nitro, a potem dokładnie umyć szamponem. Kwas asfaltu raczej się nie złapie.
Obrazek

ODPOWIEDZ