Czerwone zaciski

Awarie, porady.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Czerwone zaciski

Post autor: Mish » 11 maja 2009 18:12

Widzą mi się w mojej czerwonej duszyczce czerwone zaciski hamulców... ładnie by wyglądały przy 18-calowych felgach... Ktoś wie jak to się robi? Trzeba kupić dedykowane np. brembo, czy może pomalowac?
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czerwone zaciski

Post autor: soul » 11 maja 2009 18:14

Malowanko. Specjalną farbą wysokotemperaturową.Spiesz się póki jeszcze nie zardzewiały :zlosnik:
Farbę pewnie dostaniesz....wiesz gdzie.

EDIT: np. FOLIATEC ma takie zestawy farba plus środek do oczyszczania/odtłuszczania zacisku

Awatar użytkownika
XenosagaII
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2009 23:27
Gadu-Gadu: 4819140
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwone zaciski

Post autor: XenosagaII » 16 maja 2009 23:13

ja w swoim poprzednim aucie golf v pomalowalem zaciski farbą hamerait żółty połysk . Najpierw cała stał drapalem druciana szczotka potem odtluszczalem i malowalem dwa razy. Testowalem reakcję przy ostrym hamowaniu z 170km/h i najmniejszych negatywnych skutków nie było a golf ma więksZe tarczę i wieksa masę niż soul. A wiecie czy takie malowanie nie odbije się na gwarancji ?
Obrazek

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Czerwone zaciski

Post autor: czaprak » 22 mar 2013 22:05

SOUL ma 2 lata i trzy miesiące, przebieg ok. 22 tyś. a zaciski hamulców wyglądają na 10 lat. Ostatnio zwracam uwagę jak wyglądają zaciski w innych samochodach i jestem lekko wkurzony. W serwisie rzuciłem temat malowania zacisków i usłyszałem, że nie ma problemu, pomalują oczywiście odpłatnie z czym się całkowicie zgadzam. Zamierzam tę operację wykonać podczas wymiany kół z zimowych na letnie. Kolor sam muszę wybrać i myślę o czerwonych zaciskach. Ten kolor dominuje w malowaniu zacisków bez względu na kolor karoserii czy też felg. Mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądać.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Czerwone zaciski

Post autor: Hary66 » 23 mar 2013 14:10

W BMW też malowałem na żółto i wyglądały nieźle. Czerwony? Chętnie.
Żeby gwarancja się nie odbijała proponuję wersję mat. :oczko:
Najgorsze jest to, że te cudne fotki są robione nowym zaciskom. Moje po 2 latach upyliły się co nieco i nie wyglądały już tak dobrze. Na podrdzewiałych zaciskach nie widać nic.
Z drugiej strony mała puszka "hamerita" kosztuje kilkanaście zlotych, a frajda jest spora.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ