DN7C czyli Trasa Transfogarska

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: ragann » 02 mar 2011 23:26

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów posiada jakieś informacje dotyczące Trasy Tranfogarskiej?
Planuję objazdową wycieczkę po Rumuni i szukam porad, informacji i wskazówek. Np gdzie można znaleźć noclegi itp... Oczywiście jadę Soulem;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... s-DN7C.png
http://www.youtube.com/watch?v=DVa7ITLQAPU

Może ktoś z Was będzie zainteresowany dołączeniem się do wycieczki?

pozdrawiam

piotrek

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: Hary66 » 02 mar 2011 23:57

Przejechałem w ostatnie wakacje. Wrażenia nie zapomniene. W lipcu przy drodze, na wysokości 2200 mpm leżał śnieg. Jak będziesz w pobliżu i nie przejedziesz to będziesz żałował. Poszukaj informacji na forum Bulgaricus - dojazd do BG przez Rumunię. Znajdziesz tam kompendium wiedzy w tym temacie.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
ppejta
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 16 sty 2011 14:48
Czym jeżdzę: Suzuki Intruder m1500 / Soul 1.6 crdi
Lokalizacja: Gliwice / Norwegia

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: ppejta » 03 mar 2011 10:35

hm...podobna sprawa do Doliny Troli w Norwegii , zjezdzajac serpentyną w dół doliny autokar pełen dorosłych twardych kontraktowców piszczał jak stado małych dzieci :oczko: pogoda równiez podobna - w dolinie 24 stopnie a po wyjechaniu na szczyt okazało sie że mam niezapomniane fotki w krótkich gaciach na sniegu ( końcówka czerwca )
Troszkę daleko ale jezeli ma ktoś możliwość czas i kasę ( niestety baza hotelowa jest niemiłosiernie droga jak na polskie warunki ) to serdecznie polecam. Do Rumunii chetnie bym sie wybrał poniewaz jeszcze mnie tam nie było ale rodzimy w maju i chyba dopiero 2012 dieselkiem w trasę.
Jak kształtuja sie ceny hotelowo-motelowe w Rumuni ? wie ktoś z autopsji ? co jeszcze warto zobaczyć w poblizu trasy z dzieciakami na pokładzie ?
CRUISER

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: mordimer » 03 mar 2011 11:13

W tym roku - jako zawołany węgrofil - po czterech latach przymiarek wybieram się do Siedmiogrodu, zapoznać się ze starowęgierską kulturą osiadłych tam po rozbiorze Węgier Seklerów /Seklerzy?/ czyli węgierskich górali... myślałem także o tej trasie, ale nie wiem, czy starczy mi czasu :roll:

Od denominacji waluty w Rumunii niestety jest drogo - jeśli jest więc możliwość, proponuję prywatne kwatery: jest tanio, czysto a gospodarze gościnni :idea:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: ragann » 03 mar 2011 11:20

Nie ukrywam, że jadę głównie dla tej trasy i widoków. Aż zaczynam żałować, że nie jeżdżę motocyklem;) Wyjazd planuję pod koniec czerwca/początek lipca - wtedy nie powinno być już dużo śniegu. Po przejechaniu trasy - kierunek morze..

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: Hary66 » 03 mar 2011 12:54

O tej porze roku to śniegu będzie tylko do zdjęcia dla potomnych.
Motocyklem tam raczej nie poszlejesz bo ruch jest okrutny, a zjazd z trasy od strony południowej (w kierunku zapory) tak dziurawy że jaja bolą. Mój samochód nie wybaczył mi tego do końca.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: ragann » 03 mar 2011 15:33

Dzięki Hary! Poczytam i będę wiedział co i jak.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: matrix » 03 mar 2011 17:23

"mordimer"W tym roku - jako zawołany węgrofil ITD....
Mam pytanko czy autostrada od Bratysławy do drogi 86 jest płatna?
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: ragann » 03 mar 2011 18:49

A czy ktoś może mi jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa opłat w Rumunii? Jechałem w '95 do Grecji przez Rumunię i Bułgarię i pamiętam, że płaciliśmy za wszystko... opłaty klimatycze (chyba za oddychanie świeżym powietrzem;) ), za dezynfekcję itp. Nie wspomnę też o łapówkach dla celników i żołnierzy na przejściach granicznych, żeby pilnowali auta jak staliśmy w kolejce:) takie to były czasy;)
Interesuje mnie też konieczność posiadania waluty. Czy jak wezmę tylko Euro to będzie ok? :)

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DN7C czyli Trasa Transfogarska

Post autor: mordimer » 03 mar 2011 19:27

matrix - tamtędy nie jeżdżę ale TUTAJ masz mapkę płatnych odcinków /czyli winietowych/. Ponieważ zazwyczaj bywają to krótkie odcinki, winiet na Słowację nie wykupuję ale za to wzmagam obserwację terenu :czujnik:

Co do Węgier - jest nowa stronka do zakupu winiet on line :idea:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ