Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
IzaM
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2011 11:07
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CVVT L Vanilla Shake
Lokalizacja: Nadarzyn
Kontakt:

Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: IzaM » 02 kwie 2011 18:17

Witajcie,

W wątku powitalnym pisałam o tym, że w nadchodzącym tygodniu odbieramy naszą duszę ;) Ponieważ całkiem niedawno postawiliśmy nasz wymarzony dom (niestety bez garażu), a na wykonanie podjazdu i częsci wiatowej nie było do tej pory i sił i funduszy, wpadliśmy w panikę - jak to tak, nasz nowy, błyszczący, pachnący fabryką w odległej Korei samochód ma stać w błocie?? I tak oto kilka dni temu przyjechało do nas 25 ton tłucznia, który to ochoczo oboje z mężem przewalamy pod domem już trzecią dobę na pełen etat, co chwila wynajdując nowe, lepsze metody - wiadra, motyka i taczka prawie wrosły już w krajobraz, a my, cali w siniakach i odciskach, szczerzymy zęby w błogim uśmiechu, bo soulniczka będzie miała godne powitanie w nowym domu :D

Obrazek

Ciekawa jestem jak Wasze żelazka zmieniły Wasz świat ;)

Pozdrawiam weekendowo,
Iza

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: Hary66 » 02 kwie 2011 18:47

Wygląda to baaaardzo zacnie, ale za rok albo dwa powiesz - mam dość kolein, kładziemy kostkę. Znowu będzie kupa roboty. Piszę to z autopsji. Kostkarze przychodzą w czwartek. A tłucznia było kilkanaście ton.
Ale mimo wszystko gratuluję samozaparcia, i dobrego humoru przy ciężkiej robocie. Soul będzie miał u Was dobrze.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
IzaM
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2011 11:07
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CVVT L Vanilla Shake
Lokalizacja: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: IzaM » 02 kwie 2011 19:01

Harry, u nas niestety duże połacie kostki = konieczność rozbierania jej za kilka lat i układania od nowa. Mieszkamy na grząskich i podmokłych terenach, ziemia cały czas pracuje i po kilu latach kostka ułożona na dużej powierzchni jest pofalowana w harmonijkę, robią się kałuże i jest do bani ;) Sprawdzone na działce moich rodziców, która z naszą sąsiaduje ale też u wszystkich sąsiadów, którzy zdecydowali się właśnie na kostkę.
Tłuczeń zawsze można przegrabić i ubic od nowa. Z powodu tej podmokłości tłuczeń sprawuje się jeszcze o tyle lepiej w stosunku do kostki, że cała powierzchnia nim przykryta pozostaje przepuszczalna i drenuje działkę z nadmiaru wody. Co więcej, jak naszemu autu zdarzy się 'popuścić' i uraczy nas pięknym wyciekiem oleju (tak jak widać na zdjęciu na granicy pomiędzy kostką a tłuczniem) to kostkę trzeba odgryzać jakimiś chemikaliami, a tłuczeń wystaczy przekopać w tym miejscu i zakryć czystymi kamieniami :D

Dzięki za miłe słowo :) Mam nadzieję, że Duszyczka będzie się radować ;)
Pozdrowienia,
Iza

Awatar użytkownika
ppejta
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 16 sty 2011 14:48
Czym jeżdzę: Suzuki Intruder m1500 / Soul 1.6 crdi
Lokalizacja: Gliwice / Norwegia

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: ppejta » 02 kwie 2011 22:25

witam , u nas podobna sytuacja , na szczęście droge do garażu ,dla soula udał osię wybrukować ale już parking... porażka . Jestesmy na etapie szukania czegoś do utwardzenia i stąd pytanie - jak zwie się ten ładny biały tłuczeń ?
CRUISER

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: Hary66 » 02 kwie 2011 23:59

IzaM, jestem wprost zachwycony Waszym podejściem do tej ciążkiej i niewdzięcznej w sumie pracy.
Kostka jest "łatwiejsza", bo układają ją "fachowcy" a ja tylko pokazuję palcem i potem wyciągam portfel - a w tym nie ma żadnego entuzjazmu. Trzymajcie tak dalej. Pozdrowienia serdeczne.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: soul » 03 kwie 2011 06:03

Czy położyliście geowłókninę pod ten tłuczeń? :bajer:

Awatar użytkownika
IzaM
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2011 11:07
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CVVT L Vanilla Shake
Lokalizacja: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: IzaM » 03 kwie 2011 09:42

ppejta - to się nazywa naturalny biały kamień Q2 i można to znaleźć na allegro. Z wyglądu można stwierdzić, że to jakaś wapienna odmiana, trochę niestety się pyli za to zagęszczarka ubiła ten kamień o wiele lepiej niż tłuczeń granitowy, który mieliśmy w innym miejscu rok temu.

Harry66 - kostkę, której też mamy troszkę (wejście do domu ze schodkami i okrągły taras za domem) układał mój mąż :D On lubuje się w takich pracach i twierdzi, że nikt nie zrobiłby tego tak dokładnie i starannie, bo jak się robi dla kogoś to robi się często byle jak...

SOUL - położyliśmy agrowłókninę :) Tam, gdzie będzie wjeżdżał soul jest gruba, autostradowa, a pod ścieżkami nieco cieńsza :)

Czeka nas teraz rozgarnięcie tego co zostało pomiędzy bramą a drogą, czyli jeszcze jeden dzień mordęgi ;)

Pozdrowienia,
I.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: mordimer » 03 kwie 2011 17:49

Hmmm... jakby tu... w mym słusznym wieku nagle stwierdziłem, że zaczynają się za mną oglądać panie w bardzo różnym wieku.

Niby wiem, że to za Soulem ale... przyznam, że zacząłem je /kobiety/ na nowo zauważać... chyba wrócę na zarzuconą siłownię i basen :oki:

Gdybym nabył był coś innego, żyłbym nadal w szarości dnia codziennego :czujnik:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: janusz14 » 03 kwie 2011 18:09

Szacunek. Zrobiliście kawał dobrej roboty. Obawiam się tylko, że ten tłuczeń wapienny zawsze będzie pylił tzn, że jak wjedziesz w ciepły dzień to opony i podeszwy butów będą białe i biały nalot na karoserii przy wietrze. Miałem przez 10 lat granitowy i było super ale z czasem wbił się w grunt i uzupełniłem go wapiennym i przestało być komfortowo. Może miałem inny rodzaj tłucznia?

Awatar użytkownika
IzaM
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2011 11:07
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CVVT L Vanilla Shake
Lokalizacja: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Soul zmienia świat (wokół nas) ;)

Post autor: IzaM » 03 kwie 2011 20:03

mordimer - czytałam na amerykańskim forum Soul'a, że dla niektórych to godny zastępca porsche w roli "samochodu na kryzys wieku średniego" ;) Z lektury naszego forum można jednak wywnioskować, że na duszyczki wcale nie lecą atrakcyjne laski, a częściej mężczyźni o lasce chodzący ;) Najwidoczniej Twoja Dusza ma w sobie to coś, chociaż podejrzewam, że bardziej Ty masz to coś, a auto to tylko dodatek ;)

janusz14 - no właśnie boimy się trochę tego o czym piszesz :/ Zamawialiśmy ten kamień w ciemno i o ile podoba nam się to jak dobrze udało się go ubić i podoba nam się kolor, o tyle białe ślady butów na ciemnym drewnianym tarasie są lekko mówiąc załamujące. Może deszcz zmyje z kamienia ten pył i będzie trochę lepiej? Na szczęście nasza Dusza będzie w identycznym kolorze :D

ODPOWIEDZ