CB radio - czy korzystacie i co macie...

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: mordimer » 19 gru 2010 20:47

W Polsce zdecydowanie CB... za granicą niestety pozostaje antyradar... zwłaszcza, że w niektórych krajach posiadanie CB jest prawnie zabronione :idea:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: strazak2007 » 19 gru 2010 22:00

matrix pisze:Ja mam antene na magnes ,kabelki i reszte ci w sklepie gdzie kupujesz pochowają gratis to norma
polecam antene HUSTLER mocny magnes do 200km/h
matrix z całym szacunkiem ale w antenie magnes jest ważny ale nie jest najważniejszą rzeczą, poza tym wspomniany przez ciebie hustler to zwykły szajs którym podniecają się tylko ci którym szkoda wydać kasę na normalną antenkę, najwłaściwsze określenie dla tej antenki to: najlepszy stosunek ceny do jakości, nic nie kosztuje i nic nie warta.
p.s.
dodam że swoją opinię czerpię z własnego doświadczenia gdyż dawno temu jak kompletowałem sprzęt patrzyłem na ceny i myślałem że radyjko jest najważniejsze, mam ją do dziś gdzieś w garażu, po miesiącu kupiłem normalną.
Obrazek

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: strazak2007 » 19 gru 2010 22:03

mordimer pisze:W Polsce zdecydowanie CB... za granicą niestety pozostaje antyradar... zwłaszcza, że w niektórych krajach posiadanie CB jest prawnie zabronione :idea:
i tu się grubo mylisz, właśnie antyradar jest niemal wszędzie zakazany, na skandynawi grozi nawet więzienie, jedynie na węgrzech i w wielkiej brytani można używać.
Obrazek

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: mordimer » 20 gru 2010 09:13

strazak2007 - o antyradarze nie pisałem, bo ten praktycznie wszędzie jest zabroniony... ale o tym, że CB jest zabronione mało kto wie i może być niemile zaskoczony, tracąc za granicą czas i pieniądze... na szybko Austria, Anglia i Niemcy /tego jestem pewien/. Wyjątki to:
- Niemcy: do 1W w AM
- Anglia: stare w zakr.934 MHz
- Austria: do 4W FM CEPT
Kara - mandat 500€, konfiskata sprzętu

W całej UE wolno natomiast używać radiotelefonów SRD 868MHz /wolne pasmo, używane m.in.przez modelarzy do sterowania modelami radiowymi/.
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: matrix » 20 gru 2010 10:41

Niemcy pierwsze słysze 8 lat pomykam po tym kraju i nic Austra kompletna pzdura co do zakazu kiedyś dawno tak lecz obecnie conajmniej do 3 lat jest dozwolane CB a antyradar nie
W Austrii legalnie dopuszczone są wyłącznie radyjka jednostandardowe,
wyłącznie 40 podstawowych kanałów (26.965-27.405MHz), wyłącznie FM wiec normale CB
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: mordimer » 20 gru 2010 12:14

Jesteś pewien kolego? To zatrzymaj się przy jakimś policjancie w Niemczech czy Austrii i zapytaj, czy masz przepisowe radio :devil:

Zapomniałem jedynie dodać Ukrainę, gdzie tylko CEPT TR20-09 i Szwajcarię, gdzie wymagana jest licencja CB /można wykupić on-line: https://www.elicensing.ad...c/newLicense.do / w cenie: jednorazowo 65 fr. za licencję + roczna opłata 75 fr. :shock: Dodać jeszcze trzeba, że bez multisystemu naszym CB nie dogadamy się prawie nigdzie /chyba jeszcze na Słowacji.../, bo tylko jeszcze my mamy "zera" a cała reszta "piątki".

Co do Austrii proponuję lekturę:
Zaintrygowany dywagacjami na temat legalności CB-radia w Austrii i używanych tam zakresów, pozwoliłem sobie napisać list do Federalnego Ministerstwa Transportu, Innowacji i Technologii w Wiedniu by o tę kwestię zapytać.
Wg odpowiedzi, w Austrii obowiązuje podstawowa 40, wyłącznie FM, '5', moc nie większa niż 4W. Co może być dla nas istotne, dozwolone są tam wyłącznie radyjka posiadające wyłącznie dozwolony zakres. Jeżeli więc nasze radyjko posiada modulację AM (choćby obok FM) lub inne kanały niż podstawowa 40, wówczas jego użytkowanie w Austrii jest nielegalne.
Od siebie dodam, że już samo wwożenie "luzem" do Austrii takich urządzeń nadawczych jest nielegalne!

Jest możliwe, że ostatnio dopuszczono częściowo CB w Niemczech ale nie znam szczegółów... to poczta pantoflowa ale z całą pewnością będzie warunek limitu długości anteny, ew.licencji, mocy i zakresu radia:
jednostandardowe, wyłącznie 40 podstawowych kanałów (26.965-27.405MHz), wyłącznie FM, "5"
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: Dżaguś » 21 gru 2010 20:11

Dla tych co mają i się przymierzają :)
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... cu,1574195
za niedługo będziecie panowie jeździć z noktowizorem wyszukując helikoptery :rotfll:
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: Kwarcu » 21 gru 2010 20:21

Wolę wozić rakietki samonaprowadzające ziemia-powietrze. :rotfll:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: mordimer » 22 gru 2010 07:46

Tylko jak je przekonasz, żeby zamiast właściwego celu nie trafiły w "Błękitnego24" TVN-u, który ponoć jest wszędzie :lol:
pozdrawiam - mordimer

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: Hary66 » 22 gru 2010 08:47

Błękitny lata między reklamami i stać ich na paliwo. Ja myślę, że po 2 pokazowych akcjach "radar", jak podliczą koszty paliwa, to cały ten sprzęt pójdzie na długo do garażu. A patrząc na ilość anten na dachach samochodów, to nawet nie trzeba o nic pytać.
Pozdrawiam, Hary.

ODPOWIEDZ