CB radio - czy korzystacie i co macie...

O wszystkim i o niczym. Wydarzenia z kraju i ze świata. Komentarze i opinie na tematy, które nie są związane z forum.

Moderatorzy: Kwarcu, miazg, rob68

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: Kwarcu » 22 gru 2010 10:26

TVN to ma chyba nawet dwa Błękitne, bo jakiś czas temu się chwalili chyba, że drugi nabyli.
No cóż mordimer będzie trzeba kombinować, żeby rakieta trafiała tam gdzie ma. :złosliwy:

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: strazak2007 » 23 gru 2010 18:24

Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: soul » 23 gru 2010 19:04

Nie jestem zwolennikiem takich zabawek jak antyradar.


W temacie CB to byłem od lat 90-tych.
To były czasy. W Szczecinie samych stacji bazowych było ponad 1000.
To była na prawdę zorganizowana społeczność. Znam wiele małżeństw właśnie z takiego mariażu.
Temat porzuciłem jak większość ludzi wraz z nastanie internetu i telefonii komórkowej.
Teraz wracam sobie do tematu.
Jako, że 90 % czasu śmigamy po autostradzie to warto wiedzieć o tych korkach i mobilnych radarach.
Szok. Teraz jest cisza wszędzie w eterze. Nikt nigdzie nie gada. Tylko 19 żyje.
Testowo sprawiłem sobie alana 109 z antenką z podstawą magnetyczną Titanium coś koło 1,5 metra wysokości.
Tak jak lubiłem alan-y tak przestałem-jakość taka mizerna, że aż szkoda tych pieniędzy na to.
W głowie mi się nie mieści, że obudowa jest z tworzywa-a gdzie ekranowanie. :goof:
Przy tym zakupie kierowałem się tylko wymiarami i SQ, Rf Gain bo to każde radio posiadać musi.
Mimo to zestaw ładnie ściąga sygnał - przy skręconym na max SQ i zblokowanym RF Gain-ie zassał sygnał mobila z około 8 km. Nawet przyzwoicie.
Już myślę nad czymś innym , starszym ale sprawdzonym bo te nowe pudełka to mogiła.
Może postawię bazę.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: strazak2007 » 23 gru 2010 19:10

antyradar uzupełnia luki w CB, skutecznie dodam.
Obrazek

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: soulek » 24 gru 2010 00:41

Może i tak, ale.........................http://www.auto-swiat.pl/1-antyradar-je ... osztowne/3

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: strazak2007 » 24 gru 2010 07:54

wszystko się zgadza tylko misiaczkom też nie wolno się chować po krzakach, strażnikom wiejskim ustawiać fotoradarów na prostych bezpiecznych wylotówkach przed samym znakiem informującym o końcu terenu zabudowanego, a życie pokazuje co innego.
Swego czasu dostałem w 24 godz. 5 mandatów, 4 zdjęcia i 1 suszarka, przekroczenia za wyjątkiem suszarki były następujące:
na 50: między 65km/h a 75km/h, okrutne prędkości. a suszarką mnie ustrzelili bodaj 95km/h w Płocku na trzech pasach, było ograniczenie chyba 70km/h.
wszystkie 4 fotki zrobione w zachodniopomorskim, szczecinek, czaplinek reszty nie pamiętam, w każdym bądź razie w/w gminy były opisywane w prasie i telewizji że ich budżety składają się chyba w 80% z mandatów z fotoradarów które ustawiają w bardzo bezpiecznych miejscach i nie ma to związku z ich przeznaczeniem, na szczęście od nowego roku już im nie będzie wolno tak działać.
Po takich doświadczeniach trzeba się łapać każdego możliwego sposobu na unikanie oszołomów czatujących po krzakach.
suma punktów coś koło 14 w jeden dzień i około 1200 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: CB radio - czy korzystacie i co macie...

Post autor: mordimer » 24 gru 2010 09:25

tylko misiaczkom też nie wolno się chować po krzakach
Niestety wolno... "nie powinni" ale zakazu nie ma... dokładnie tak samo, jak zatrzymanie pojazdu w miejscu potencjalnie niebezpiecznym: "należy unikać" i wszystko... jak wszędzie tak i w policji są ludzie i... traktory :wamp:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ