Lakiery solid

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Lakiery solid

Post autor: matrix » 16 kwie 2011 17:08

"Dzisiaj w serwisie wymieniałem tylne amortyzatory. Poruszyłem temat lakieru. Poinformowano mnie, że nie ma problemu, lecz oni dorabiają lakier wodny i po paru dniach jest nie do użycia. Podobno wysycha"
i td napisał czaprak i powiem tak mam lakier dorobiony dwa lata temu w http://www.sikkens.net.pl/ i jest w 100% pełnowartościowy wedle opini lakiernika, pojemnik szczelnie zamknięty.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011 20:55 przez matrix, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lakiery solid

Post autor: czaprak » 16 kwie 2011 20:11

"Matrix", kaszubie bratnia duszo, pisałem wyraźnie, że taki tekst usłyszałem w serwisie a więc nie kpij ze mnie. Mam namiar na lakiernię, w której dobierają lakier min. 100 g i pakują go do pojemnika w aerozolu, czyli wysychanie, inne negatywne cuda jemu nie zaszkodzą.

Jestem "czaprak" a nie "czarpak". Dla Waszej ciekawości powiem, że jestem psiarzem, uwielbiam Teriery Walijskie, a czaprak to typowe umaszczenie Teriera Walijskiego. Mam takie dwa pieski.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Lakiery solid

Post autor: matrix » 16 kwie 2011 20:56

Poprawione :bigok:Kaszubska dusza urodzona w Gdańsku a rodzice ze Lwowa :oczko:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lakiery solid

Post autor: czaprak » 20 cze 2011 18:47

Parę dni temu, dokładnie 15-go SOUL doznał poważnych ran lewych przednich drzwi które są do wymiany. Katastrofa, auto ma 6 m-cy. Szok nr 1, że to mnie trafiło po raz pierwszy od kiedy jestem kierowcą tj. od 1968 r. Szok nr 2, w zasadzie nowe auto a to boli. Szok nr 3, blachy załamane a lakier nie. Są pojedyncze odpryski w miejscu uderzenia ale nie ma ubytku lakieru w zagnieceniu blach. Czyli ten lakier nie jest aż tak zły jak piszemy. Przy poprzednich lakierach (tzw. piecowych) to by płaty lakieru odpadały, a ten jest bardziej elastyczny. To moja osobista opinia i nie radzę Wam tego sprawdzać w praktyce.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Lakiery solid

Post autor: Kwarcu » 20 cze 2011 20:31

Tu rozmawiamy o lakierach solid a nie o lakierach metalicznych.
Choć niewątpliwie metalik dużo się nie różni i oba są ekologicznymi badziewiami... :zły2:

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Lakiery solid

Post autor: SLAWEEKK » 21 cze 2011 08:00

ee tam ja mam kolor najzwyklejszy bialo bialy :) na budziku juz 11000 odbryskow jakich kolwik brak- jedynie co mnie drazni szyba czolowa zaczyna przybierac postac sita... czy mozna to probowac reklamowac?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Lakiery solid

Post autor: Kwarcu » 21 cze 2011 13:32

Nie wiem czy można, ale pisałem już o tym problemie(też go mam). Na drugim przeglądzie będę musiał poruszyć ten temat.

Jesteś pewny, że nie masz odprysków? :zlosnik: Ja przypuszczam, że po prostu ich nie widzisz na białym lakierze. :czujnik:

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Lakiery solid

Post autor: SLAWEEKK » 21 cze 2011 13:59

przygladam sie i przygladam przy kazdym myciu- samochod zawsze myje sam myjka reczna i nie zauwazylem, sa za to mikro odpryski na szybie przedniej i co zauwazylem w ostatnicz czasie- leflektory zaczynaja sie piaskowac tak samo jak atrapa chlodnicy ( chrom )...
Obrazek

ODPOWIEDZ