Rdzawe plamki na masce!!!

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

ARO74
Nowy....
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2010 21:00
Czym jeżdzę: DIESEL M
Lokalizacja: Olsztyn

Rdzawe plamki na masce!!!

Post autor: ARO74 » 09 lis 2010 22:52

Mam problem z klapą mojej Soulki (kolor Bright Silver). Jeżdżę prawie rok. W czerwcu zauważyłem rdzawą plamkę na masce (ok. 0,5 cm) oraz obok 2 mniejsze punktowe. Zareklamowałem to u dealera, lecz ten odpowiedział, że są to uszkodzenia po uderzeniach kamieni i nie podlega to naprawie gwarancyjnej. Odwołałem się do KIA MOTORS w W-wie i tam usłyszałem to samo. Jednak po moim kolejnym piśmie mam być umówiony na spotkanie z fachowcem z niezależnej firmy lakierniczej w celu ostatecznego wyjaśnienia problemu.
Teraz plamka ma ok. 1 cm, a obok pojawiło się kilka innych mniejszych i też rdzawych.
Problem polega na tym, iż miejsce, na którym występują te plamki nie jest gładkie i wygląda (gdy się przyjrzeć z bliska) jak rodzaj "celulitu" czy "skórki pomarańczowej". Poza tym miejscem odpryski występują na całym czole maski, lecz nie rdzwieją (sytuacja normalna), rdzwieją TYLKO na tym "celulicie".
Pytanko: czy ktoś miał podobny przypadek i czy udało się naprawić to w ramach gwarancji?

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Rdzawe plamki na masce!!!

Post autor: Dżaguś » 10 lis 2010 00:18

kuźwa,to nie może być prawda,tylko mi się śni....
bright silver także skażony ?
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rdzawe plamki na masce!!!

Post autor: Kwarcu » 10 lis 2010 15:29

Rdzy to jeszcze nikt nie miał na masce, za to odprysków mamy Ci dostatek. :złosliwy: Odpryski to nadzwyczaj przykra sprawa w tym aucie, ale KIA ma to w :doopa: i nic nie zrobi.

Teraz przy okazji taki mały apel do wszystkich Użytkowników forum. Zostałem poproszony przez Strażaka, żeby poinformować Was o mailach do KMP w sprawie odprysków, itp. Otóż wysyłajcie maile do KMP z tym co Was boli w aucie, a to boczki drzwi, a to lakier, a to skrzypiące fotele, a to za jasne zegary, ... Opisujcie swój problem i pytajcie o to co KMP chce z tym fantem zrobić. Wtedy będą twarde dowody, że ludzi z problemami w Soulu jest masa i ich tłumaczenie - "to pierwszy przypadek" - nie będzie na miejscu. Poza tym jak ktoś ma ochotę wystąpić przed kamerą w TVN TURBO to będzie miał prawdopodobnie okazję, gdyż zainteresowali się sprawą Strażaka, więc będą szukać kolejnych "aktorów" z odpryskami, itp. Jak będzie coś wiadomo to Strażak zapewne powie kiedy będą chcieli nagrywać program z naszymi autami, a jest duża szansa, że będą. Pozdrawiam i przypominam o mailach do KMP.

ODPOWIEDZ