Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: grisza » 19 wrz 2011 08:49

Ponieważ w dziale Konserwacja nadwozia / lakieru zadałem pytanie apropo konserwacji profili zamkniętych i podwozia
( płyta podłogowa, nadkola, itp. ) i niestety oprócz jednej odpowiedzi kolegi kawexa ( chociaż ta akurat dotyczyła pomalowania tłumików ) nikt więcej nie napisał.
Kierując się słowami admina SOULA i tu cytuję:
Skoro nie dostajesz odpowiedzi na pytania to widocznie odpowiedz już jest na forum i trzeba jej sobie poszukać lub zadajesz pytanie niewłaściwie.
przeszukałem jeszcze raz calutkie forum w poszukiwaniu opini na ten temat i nic, więc chyba zadałem niewłaściwie pytanie.
Spróbuję zatem jeszcze raz.
Czy poddajecie konserwacji podwozia swoich Souli, czy ewentualnie robicie to sami czy też jedziecie na warsztat tym się specjalizujący. Jak to się ma do gwarancji, czy może KIA ma z tym jakiś problem.
Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: marcinwuwua » 19 wrz 2011 11:18

raczej nikt nie konserwuje:) a czy za nałożenie warstw ochronnych na lakier zabiorą ci gwarancję? inna kwestia jeżeli zostanie to wykonane w taki sposób że zaszkodzi niżeli pomoże.
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: grisza » 19 wrz 2011 13:24

U nas w kraju wszystko jest możliwe i póki wszystko jest OK to nikt się nie czepia, ale gdyby rudy wyszedł to wtedy się zaczyna szukanie dziury w całym. Sęk w tym że warstwy na lakierze nie widać, a jak zasmarujesz pod spodem czarną mazią to już tak.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: Kwarcu » 20 wrz 2011 10:42

Ja bym to zostawił, szkoda zachodu i kasy. Lepiej sobie wjeżdżaj co rok na kanał i "lukaj" na podwozie, itp. Jeśli zauważysz, że gdzieś się zaczyna problem(ruda) to do ASO i skorzystaj z gwarancji. A po gwarancji to możesz sobie konserwować bez obaw ile chcesz.
Trochę więcej luzu Kolego, u nas panuje luźna atmosfera. ;) Pozdrawiam.

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: wujeksoul » 20 wrz 2011 19:05

Gdybym planował wejść w emertyrę z tą Kią Soul ( którą aktualnie posiadam) pewnie zakonserwowałbym jej podwozie. Tymczasem Soula kupują raczej młode ludki, które pchną brykę za max 5 lat ( ja tak długo z pewnością czekać nie będę, choć nie wykluczam zwykłego upgrade'u ). Młode ( czasem tylko duchem) ludki myślą jak się zabawić, a nie konserować żelastwo. Co innego siebie :) Więc za bardzo nie oczekuj tutaj instrukcji z czasów gdy 90% uzytkowników po zakupie Małego Fiata pędziło smołować podwozie.

Awatar użytkownika
aisak
Uzależniony
Posty: 199
Rejestracja: 17 gru 2009 21:24
Czym jeżdzę: CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: aisak » 25 lis 2011 21:11

Pytałem się w serwisie Kia w W-wie odnośnie konserwacji podwozia i powiedzieli ,że nie ma przeciwwskazań do jej wykonania,chociaż nie uważali aby to było konieczne. Poza tym nie bardzo wiedzieli gdzie to zrobić profesjonalnie w Wa-wie.Odnośnie rudej i gwarancji to radziłbym się dobrze w nią wczytać .Gwarancja na korozję na model 2009 ,bo z tego rocznika mam auto dotyczy tylko nadwozia i to perforacji blachy od środka na zewnątrz.Więc myślę ,że jak ktoś ma możliwości to powinien auto zabezpieczyć.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: Kwarcu » 25 lis 2011 23:10

Zawsze pozostaje 5-letnia gwarancja na całe auto bez limitu km dla tych z 2009. :)

Awatar użytkownika
aisak
Uzależniony
Posty: 199
Rejestracja: 17 gru 2009 21:24
Czym jeżdzę: CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: aisak » 26 lis 2011 11:26

Nie rozumiem co masz na myśli ,w kontekście tego co napisałem. :galy:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: Kwarcu » 26 lis 2011 13:10

Całe auto to całe auto. Mówisz o gwarancji na perforację, jest ona 12-letnia i dotyczy nadwozia jak mówisz. A ja mówię o gwarancji na całe auto, która jest 5-letnia bez limitu km. Skoro podwozia nie ujęli jako rzecz objętą innym okresem gwarancji, to znaczy że podwozie podlega gwarancji na całe auto - tj. 5-letniej bez limitu km.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Profile zamknięte, nadkola,podwozie

Post autor: mordimer » 01 gru 2011 10:48

I tu raczej jesteś w błędzie... Soul jak prawie wszystkie współczesne auta nie ma podwozia... ma natomiast samonośne nadwozie :!:

O podwoziach mówimy w pojazdach osadzanych na pełnej ramie nośnej - ciekawe, co na to KMP :roll:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ