Temat do uwagi dla wszytskich

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: matrix » 13 lut 2013 12:21

Fajny efekt kropli deszczu zrobiłeś :bigok:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: indykpol » 13 lut 2013 15:11

A jak tam nieinwazyjnie zajrzec?

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: SLAWEEKK » 16 cze 2013 22:31

Witam ostatnio zaczalem przygladac sie mojemu soulowi. Ma 2 lata i 70000 przebiegu a wyglada na ? Sami ocencie...


Proponuje rowniez poogladac wasze wozy :(

https://picasaweb.google.com/1079606736 ... redirect=1
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 17 cze 2013 17:18

Klemy to sie zabezpiecza, a nie czeka az zardzewieja. Reszta poza ramkami drzwi wyglada zupelnie normalnie jak na nowoczesny codziennie uzywany samochod.

O ile dobrze mi sie wydaje, to Kia daje bardzo dluga gwarancje na perforacje nadwozia. Jedziesz do serwisu, zglaszasz ruda i po problemie.

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: kawex » 18 cze 2013 07:29

Na klemy jest wazelina techniczna lub smar grafitowy i powinni smarować przy każdym przeglądzie a jak nie robisz przeglądów w ASO to sam posmaruj. Spód to jak już powiedział Markos rzecz normalna w dzisiejszych czasach, chociaż w moim poprzednim samochodzie to takie obrazki miałem po 10 latach a nie po 2. Ale widocznie czasy się zmieniają. Sam zakonserwowałem i podmalowałem sobie spód Soula specjalnym bitexem w spreju koszt ok. 25 zł.(starczy na kilka razy). tarcze mam w podobnym stanie jak u ciebie i jak na razie nie wiem czym to zrobić, może coś podpowiecie mądrego. Jedynie czego można się bać, to faktycznie te czerwone początki na drzwiach, tego nie powinno być.
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 18 cze 2013 09:36

Troche powagi... W ktorym samochodzie nie rdzewieja tarcze hamulcowe? Poza tymi, ktore maja aluminiowy dzwon i dokrecana do niego tarcze z wegla... Jak Was to boli, to proponuje przed nastepna wymiana tarcz oddac te nowe do ocynkowania.

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: SLAWEEKK » 18 cze 2013 18:20

Tarcze to pikus pisze o kolysce silnika mocowaniach przewodow hamulcowych amortyzatorach wachaczach elementów pod maską wszelkich nakrętek itd.... Nawet podporka maski rdzewieje... a o odpadającej konserwacji tylnych nadkoli nie wspomnę. ...
Obrazek

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: SLAWEEKK » 18 cze 2013 18:26

kawex pisze:Na klemy jest wazelina techniczna lub smar grafitowy i powinni smarować przy każdym przeglądzie a jak nie robisz przeglądów w ASO to sam posmaruj. Spód to jak już powiedział Markos rzecz normalna w dzisiejszych czasach, chociaż w moim poprzednim samochodzie to takie obrazki miałem po 10 latach a nie po 2. Ale widocznie czasy się zmieniają. Sam zakonserwowałem i podmalowałem sobie spód Soula specjalnym bitexem w spreju koszt ok. 25 zł.(starczy na kilka razy). tarcze mam w podobnym stanie jak u ciebie i jak na razie nie wiem czym to zrobić, może coś podpowiecie mądrego. Jedynie czego można się bać, to faktycznie te czerwone początki na drzwiach, tego nie powinno być.

Przegląd robiłem w styczniu br zostawiłem w aso 1500 zl

Nie kupiłem nowego auta i zostawiam za przeglądy w aso jak bym serwisowal merca aby malowac sobie auto sprajem...
Obrazek

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: Temat do uwagi dla wszytskich

Post autor: szuler » 18 cze 2013 18:29

od pierwszego dnia wiedziałem , że to bubel ale cóż żona się uparła, że chce nowe i teraz ma. a sprzedała takie fajne bmw żeby kupić tego parcha

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 18 cze 2013 18:52

SLAWEEKK pisze:Tarcze to pikus pisze o kolysce silnika mocowaniach przewodow hamulcowych amortyzatorach wachaczach elementów pod maską wszelkich nakrętek itd.... Nawet podporka maski rdzewieje... a o odpadającej konserwacji tylnych nadkoli nie wspomnę. ...
To wszystko powierzchniowa korozja, rownie dobrze mozesz to potraktowac IronXem. Nie pasuje - oddaj do piaskowania i ocynkuj, do wyboru na zloto, lub srebrno, albo wypiaskuj i pomaluj proszkowo. Nie zardzewieje juz wiecej. Samochody czesto koroduja niekoniecznie zaleznie od modelu, tylko od tego gdzie i jak sa uzywane. Dotyczy to zarowno nowych jak i starych aut.
szuler pisze:od pierwszego dnia wiedziałem , że to bubel ale cóż żona się uparła, że chce nowe i teraz ma. a sprzedała takie fajne bmw żeby kupić tego parcha
Ciekawe przemyslenia, wlasciwie to mozna Cie nominowac do postu roku :hehe2: Nie pytaj zony o zdanie, sprzedaj, kup znowu fajne bmw. W czym problem?

ODPOWIEDZ