Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
krzysztof1968
Nowy....
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2009 21:34
Lokalizacja: Wejherowo

Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: krzysztof1968 » 21 lis 2009 23:37

Kolega zakupił parę miesiecy temu Soula L 1.6 CRDi. Miał z tym samochodem parę drobniejszych problemów z którymi się jakoś pogodził. Najgorsze okazało się jednak to że podczas polerowania rysy na masce (zrobiona przez jakiegoś złośliwca!) lakiernik stwierdził że drzwi od kierowcy były bite, klepane i oczywiście szpachtlowane !!. Samochod został kupiony jako nowy i bez żadnych wad. Co forumowicze na to ?. Czy kolega ma szanse wygrać z dealarem w tej sprawie?. Proszę o Wasze komentarze i jakieś dobre rady. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: matrix » 22 lis 2009 09:52

Porozmawiac z dealarem zawsze warto a jak nie to TVNTURBO
Ps.kolega powinien posiadac zestaw Michnika i wszystko nagrac
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: malkolm » 22 lis 2009 11:01

TVN Turbo można, ale przede wszystkim do Adwokata!!! Sprawa jak najbardziej do wygarnia, tylko pomoc prawnika niezbęda, koszty po wygranej zwróci diler, a propos który diler taki cfany?
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: soul » 22 lis 2009 13:05

Dobre.
Za takie numery traci się autoryzacje marki.
Pozdrawiam

grazdar1
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2009 17:48
Czym jeżdzę: cvvt ,czarna XL
Lokalizacja: warszawa bialołeka

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: grazdar1 » 22 lis 2009 22:52

ja jestem nawet za sprawdzaniem pod względem klepania i szpachlowania przy odbiorze nowych aut. miałem raz zlecenie pracy na terenie skladu nowych samochodów cenionych marek i kilka dni obserwowalem jakie praktyki sie stosuje . otórz był sobie odzielny budynek i parking przy nim , oraz parenaście rozbitych egzemplarzy .zainteresowałem sie tym myśląć , ze po okazyjnej cenie uda sie coś nabyć i wogóle co to za auta. okazalo się że są to rozbitki z transportu ,przejazdów próbnych itp a budynek ten okazał się blacharnią i je tam naprawiano . na pytanie czy są one pózniej oferowane ze zniżkami ,rabatami itd. usłyszałem ,,nie -wciska sie klientowi bajer typu -jest poslizg ....i przedłużył sie termin dostawy o dwa tygodnie ,, i takim sposobem gość kupuje klepane nowe auto na zasadzie- usterka jeśli wyjdzie to po skonczonej gwarancji ...

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: Mish » 23 lis 2009 10:38

Akurat tak się zdarzyło, że mój Soul przyjechał w dostawie, gdy byłem w salonie... Nawet kierowcy powiedziałem, że ostrożnie ma nim zjeżdżać, bo to mój... Byłem obecny przy odbiorze auta przez dealera, razem sprawdzaliśmy wszystko z miernikiem grubości lakieru włącznie...

Jednocześnie był tam czerwony Soul z jazd próbnych - walnięty na progu lekko... Pisałem tutaj, żeby w razie czego mieć świadomość co się bierze.. Ciekawe jak go sprzedali, czy poinformowali
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: SLAWEEKK » 27 sty 2011 18:09

Powiedzcie tyko ze to dealer z wroclawia? ja na swojego soula czekam juz ponad miesiac dluzej- teraz mam jeszcze spiecie bo nie chca mi udzielic dodatkowego rabatu jaki jest od 3 stycznia- bo samochod zamawialem we wrzesniu 2010! ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: pawlocha » 27 sty 2011 19:45

Czekasz już miesiąc dłużej bo muszą wyklepać, poszpachlować i polakierować, zanim Ci wydadzą :haha1:
A tak serio, to poszukaj innego dealera w Twojej okolicy. Może coś Ci podpasuje bez czekania.
Ja na przykład zobaczyłem mój egzemplarz na parkingu za salonem (jeszcze z folia na siedzeniach) i od razu wziąłem. Był grudzień 2009 a autko było już RM 2010.
Powodzenia.
Obrazek

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: uuuuplask » 27 sty 2011 23:06

Tylko, że kolega pewnie zapłacił zaliczkę...

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Klepany Soul sprzedany jako nowy !!!!

Post autor: czaprak » 08 lut 2011 22:06

Temat mnie przestraszył, bo na swojego SOUL'A czekałem 3,5 m-ca a i przyszedł z inną tapicerką (zmiana zapowiedziana) i bez pakietu DRAGON (pełne zaskoczenie). Sąsiad z garażu posiadał miernik grubości lakieru (magnetyczny - amatorski) i obadał moje blachy stwierdzając, że nic podejrzanego nie widzi. To stwierdzenie mnie uspokoiło.

ODPOWIEDZ