No i pierwsze rany na Soulu.

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia w SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: matrix » 08 maja 2010 22:02

Policaje mają w d..... takie interwencje lepiej na suszarce zarobić
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

aga1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2009 19:38
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Tomato red
Lokalizacja: Konin

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: aga1 » 09 maja 2010 10:21

Ja swoją solniczkę zostawiłam w serwisie celem lakierowania obtartego zderzaka i błotnika we wtorek i dopiero odbiorę w ten poniedziałek . Na policję czekałam tylko 15 minut , ale babsko , które mnie przytarło goniłam około 10 kilometrów , bo gówniara nie zamierała w ogóle się zatrzymać . :w łeb: . A przytarła mnie , gdy ją ( i jeszcze inne trzy pojazdy :) ) prawidłowo wyprzedzałam . Teraz jeżdżę pożyczonym od koleżanki wiekowym lanosem z uczuciem szorowania tyłkiem po asfalcie - tak nisko się w nim siedzi . Widzę też niewiele przy moim wzroście 156 cm i braku regulacji fotela kierowcy na wysokość . Ból , ból , ból...

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: WIESIO » 10 maja 2010 13:41

Szybko sprawnie sprawa zalatwiona w PZU I w servisie zamowione czesci nowe maja byc do 10 dni z Niemiec i potem robotka okolo tygodnia czasu szkode wycenili na 6500,a oto ceny poszczegolnych elementow drzwi 1336 nakladka zderzaka czyli zderzak 783 scianka boczna 1726 do tego rozne folie po okolo 25 zlotych, w sumie czesci zamienne kosztuja 3374 zlote,wiec nie warto nawet po malej stluczce isc na ugode ze sprawca Pozdrawiam

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: czaprak » 17 cze 2011 18:13

No i się stało. Na parkingu, ambitny typ "TICO" walnął w moje uchylone drzwi. Otwarł je, zrywając ogranicznik na ok. 120 stopni. Drzwi do wymiany i pojedyncze elementy ich uzbrojenia, w tym tapicerki. Przedni lewy błotnik ma tylko parę małych odprysków na krawędzi od strony drzwi, mimo braku wgnieceń jest lekko przesunięty do przodu (w serwisie się dopatrzyli). Sprawca podpisał oświadczenie o swojej winie, może wystarczy. W serwisie byłem natyczmiast po zdarzeniu, tam agent ubezpieczyciela opisał uszkodzenia, ofotografował. Określono termin dostarczenia auta na poniedziałek. Dzisiaj dzwonili z serwisu, że mogę natychmiast dostarczyć ranne auto. Nie mogę bo w nocy gonię do Gdańska.
Pytałem serwis o te drzwi. Powiedzieli, że dostają nowe bez lakieru, który sami nakładają. Twierdzą, że z kolorem będzie OK a trwałość lakieru nie różni się od fabrycznego. Osobiście wątpię. Zapewnili, że w kolejny piątek auto będzie do odbioru, czyli w/g mnie dosyć szybko.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: czaprak » 28 cze 2011 17:31

SOUL z ran wyleczony i dzisiaj odebrany z serwisu. To była moja pierwsza tego typu przygoda i mam nadzieję, że ostatnia. Co do jakości, to jestem mile zaskoczony. Auto jak z salonu, żadnej różnicy w odcieniu koloru. Nigdy nie przypuszczałem, że w serwisie tak doskonale robią blacharkę a szczególnie lakierowanie. Jestem zadowolony, przed odbiorem miałem obawy co do wyglądu, jakości nowego lakieru na drzwiach.

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: ragann » 03 mar 2012 15:31

To ja się też pochwalę. Jakiś ch.... cofał dostawczym pod sklepem i delikatnie zarysował mi bok;) o tym, że policja ma dochodzenie w d... nie muszę chyba mówić;) po miesiącu od zdarzenia nie obejrzeli nawet potencjalnych podejrzanych, chociaż mieli numeru dostawców, którzy w tym dniu dostarczali towar:)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: sowapl » 03 mar 2012 17:25

o szlak :(
Obrazek

Awatar użytkownika
ragann
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 06 paź 2009 15:36
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI M TOMATO
Lokalizacja: Łódź

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: ragann » 03 mar 2012 18:27

W sumie tez tak pomyślałem na początku. Później walka z ubezpieczycielem i dziesiątki telefonów na policję, która i tak nic nie zrobiła i nie zrobi:) najważniejsze, że naprawione i nie widać. kosz naprawy 4,5k. poszło z AC:(

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: KLIK » 05 mar 2012 07:21

O fak niezły wentylator oparów paliwa
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

kiasoulfl
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 sty 2012 10:03
Czym jeżdzę: 1.6 B XL
Lokalizacja: Katowice

Re: No i pierwsze rany na Soulu.

Post autor: kiasoulfl » 08 mar 2012 09:53

to jest po prostu ludzka Polska zazdrość i tyle...ja współczuje temu który by mi rysował auto a bym to widziała :killer:

ODPOWIEDZ