Zapalniczka

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Zapalniczka

Post autor: Dziq » 09 lis 2010 21:20

W Mietku też kiedyś myślałem, że zepsuło się gniazdo zapalniczki... Okazało się, że utknęły tam resztki samochodowej ładowarki do telefonu (tandeta made in china), zrobiły zwarcie i poszedł bezpiecznik. W pierwszej chwili się nie zorientowałem, tylko sprawdziłem bezpiecznik, wymieniłem i po włączeniu stacyjki usłyszałem tylko "pyk" (w Mietku bezpiecznik od zapalniczki był w kabinie) i znowu bezpiecznik się zjarał - dopiero bliższa inspekcja gniazda ujawniła problem :).

oak
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2010 07:56

Re: Zapalniczka

Post autor: oak » 26 lis 2010 14:38

Witam.

Przestało mi działać jedno i drugie gniazdko zapalniczki. Podejrzewam bezpiecznik ale albo jestem tępy albo rzeczywiście instrukcja nie wzmiankuje, który to.
Po za tym wszystko działa bez zarzutu.
Posiadam model z silnikiem diesla (Być może ma to znaczenie).

z góry dzięki za podpowiedź, pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Zapalniczka

Post autor: soul » 26 lis 2010 14:53

Jak otworzysz klapkę z boku tam gdzie masz bezpieczniki to szukaj ACC SOCKET jest tam bezpiecznik 15 Amper.
Ten jest odpowiedzialny za gniazdo zapalniczki i dodatkowe gniazdko 12 v czyli drugi od prawej strony w drugim rzędzie od dołu.

OT:
Jak się nie przywitasz ładnie w odpowiednim wątku i nie uzupełnisz profilu to na następne pytanie nikt Ci nie odpowie. :złosliwy:

oak
Nowy....
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2010 07:56

Re: Zapalniczka

Post autor: oak » 26 lis 2010 15:02

SOUL pisze:Jak otworzysz klapkę z boku tam gdzie masz bezpieczniki to szukaj ACC SOCKET
Dziękuję za szybką odpowiedź. "Z boku" to znaczy pod klapą silnika po lewej (patrząc od strony wnętrza) ? Tam gdzie przekaźniki i reszta ? Czy też istnieje jeszcze jakaś inna tajemnicza, dodatkowa lokalizacja bezpieczników ?

ps. siem przywitałem :oczko:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Zapalniczka

Post autor: soul » 26 lis 2010 15:27

Nie, z boku konsoli/kokpitu od strony kierowcy-zobaczysz po otworzeniu drzwi kierowcy.

ODPOWIEDZ