zamienniki swiatel

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: zamienniki swiatel

Post autor: LordMorte » 14 lis 2010 18:33

Oj nie zniechecisz mnie :) Jakos swiecenia ksenona przycmiewa halogen. Poza tym jak jedziesz lewym pasem, to zwieksza sie prawdopodobienstwo, ze auto przed Toba Ci zjedzie :)

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: zamienniki swiatel

Post autor: marcinwuwua » 14 lis 2010 20:52

hmm nie ma nic gorszegi niż oślepiające światło ksenonów, samochód wygląda atrakcyjnie to fakt, ale nie kosztem innych kierowców. Jakby można było legalnie mieć ksenony a firmy robiłyby lampy samopoziomujące i montowały spryskiwacze to jestem nawet za. Sami pomyślcie ile razy oślepił was jadący samochód w przeciwnym kierunku co miał dorobione ksenony i walił gdzieś w powietrze tymi światłami :zolta:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziadek
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 16 paź 2010 10:05
Gadu-Gadu: 14172
Czym jeżdzę: CVVT Black Widow XL/ PF 126p Biedrona
Lokalizacja: Warszawa

Re: zamienniki swiatel

Post autor: Dziadek » 14 lis 2010 21:21

LordMorte pisze:soczewy musza byc przystosowane do ksenona, do tego spryskiwacze i system samopoziomowania. Jednakze nie bede sie tym przejmowac
oj zachęcasz mnie... ja do takich strzelam z "wiatrówki" bez uprzedzenia... nie mam do ciebie personalnie nic ale to właśnie dla mnie znaczy wieś tiuning... oślepiając mnie znaczy że na mnie polujesz a skoro tak to ja pokażę ci że zwierzyna łowna też może polować na "jeleni" :P
Obrazek - Arabska szkoła driftu "Albo bokiem, albo wcale...."
- Szłem grubo bo nie szło iść inaczej....
- Kto grubo idzie j...ć musi....
- Zakręt nie wydał, to rów przytulił....

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: zamienniki swiatel

Post autor: LordMorte » 15 lis 2010 08:46

Panowie, mylicie calkowicie dwa rodzaje swiatel. Oslepiaja (i to na potege) ludzie majacy zamontowane zwykle ryfle, czyli takie jak mamy w soulach. Moc swiatla ksenona jest o wiele wieksza niz zwyklego halogenu i dlatego montowanie zarnikow w zwyklych reflektorach powoduje, ze samochod wręcz rzuca łunę ostrego światła w każdą stronach (chociaż Volvo np pakuje ksenony do ryfli, z tym ze sa to dostosowane ryfle).

Z tego też powodu zaczeto ksenony montowac w reflektorach soczewkowych - tak, by cala sila swiatla byla skierowana w konkretny obszar drogi. No i wlasnie nawet najbardziej oryginalny ksenon oslepi Was gdy wjedziecie w wiazke swiatla. A po co montuje sie system samopoziomowania? Wlasnie ze wzgledu na mozliwosc oslepienia wiazka swiatla gdy dociazymy tyl samochodu - system automatycznie obnizy strumien swiatla. Przykladowo ja cholernie rzadko jezdze z jakimis pasazerami z tylu, a gdy jezdzilem to zawsze posylalem soczewke na sam dol - jestem nie mniej wyczulony na oslepianie niz wy.

Zwroccie uwage na to co Was oslepia najbardziej - ksenon w reflektorze soczewkowym czy ksenon w reflektorze zwyklym

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: zamienniki swiatel

Post autor: marcinwuwua » 15 lis 2010 10:33

samopoziomujące się światła prócz tego że ustawiają się jak jesteś przeciążony, to pracują także na wzniesieniach :oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: zamienniki swiatel

Post autor: LordMorte » 15 lis 2010 11:22

Tak, z tym ze tutaj te systemy sprawuja sie bardzo roznie. Z reszta przy nawet srednim wzniesieniu niewiele daja

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: zamienniki swiatel

Post autor: Hary66 » 15 lis 2010 17:18

Dyskusja raczej jest akademicka, bo decyzję już chyba i tak podjąłeś. I nawet 100 forumowiczów nie odwiedzie Cię od tego. A z drugiej strony jak będziesz szybko paluszkiem pokrętełko miział, to może zastąpisz układ samopoziomowania.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zamienniki swiatel

Post autor: Kwarcu » 15 lis 2010 17:21

No a z tym jak powinno się miziać pokrętełko, żeby było efektownie to do Dżagusia, bo się zna na rzeczy. :rotfll:

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: zamienniki swiatel

Post autor: uuuuplask » 15 lis 2010 21:27

Może się mylę, może w obecnych ksenonach się to zmieniło, ale mi się wydaje że samopoziomowanie w ksenonach to tylko przy uruchomieniu auta. Układ ustala odpowiedni kąt świecenia, wymusza tą czynność ugięcie auta w zależności od ilości pasażerów i bagażów (a dokładniej ich wagi). W czasie jazdy natomiast nic się nie dzieje. Ale jak mówię: pewny nie jestem :oczko:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: zamienniki swiatel

Post autor: mordimer » 16 lis 2010 14:44

Układ automatycznego poziomowania świateł działa w oparciu o silniki krokowe. Działa ciągle i dość szybko. Bywają czasami problemy z tym układem - tzn.poziomuje światła wstępnie po uruchomieniu a potem "zasypia"... i to jest problem sterownika. Normalnie działający układ samopoziomowania ma tyle opóźnienia, co stabilizacja wolnych obrotów silnika po zdjęciu nogi z gazu. I tu i tam jest to czas reakcji silniczka krokowego :idea:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ