podgrzewane lusterka

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

micmal
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2010 18:22
Gadu-Gadu: 1249799
Czym jeżdzę: CRDi - L
Lokalizacja: Lublin

podgrzewane lusterka

Post autor: micmal » 17 lis 2010 16:55

mam wersję jak w opisie, wg specyfikacji powinienem mieć podgrzewane lusterka... tylko gdzie się to włącza ? razem z tylną szybą ? ... a może tego brak w mojej wersji ? - instrukcja nic nie mówi na ten temat (no chyba, że nie zauważyłem)

idzie zima i będzie jak znalazł... jak mam :oczko:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Kwarcu » 17 lis 2010 17:08

Musi być włączone ogrzewanie tylnej szyby. Najlepiej rozkręć temperaturę na maska i prędkość dmuchawy też na maksa i zobacz czy się nagrzewa lusterko. :bigok:

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: West » 19 lis 2010 18:48

Kwarcu ma rację,ale nie musisz dmuchawy na maxa włączać-bardzo szybko nagrzewają się i na 1 stopniu.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Hary66 » 19 lis 2010 19:18

Ale może Kwarcu wywiercił sobie dziurki w tapicerce i mu dmucha na lusterka od środka ???
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Kwarcu » 19 lis 2010 20:30

Hary66 to, że nie mam wersji L/XL i nie mam podgrzewanych lusterek to nie znaczy, że nie wiem jak to działa. :bigok: Co do prędkości dmuchawy to nie ma to właściwie znaczenia w przypadku lusterek - to fakt. Ale tak jakoś odruchowo o tym napisałem.

matrix 12? Nie doceniasz mojego systemu wentylacji... :rotfll: Więcej tego jest.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Hary66 » 19 lis 2010 22:30

Kwarcu, no chyba nie poczułeś się dotknięty (i to w wielu miejscach), bo wkraczamy w nie nasze rewiry.
A to, że akurat mam jakieś tam L czy inne XL to raczej dzieło przypadku - taki się trafił. Nie czuję się przez to lepszy od innych użytkowników Souli.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Kwarcu » 19 lis 2010 22:40

Ja dotknięty? Nie, luzik. :bigok: Myślałem, że wątpisz w to że użytkownik bez tego bajeru wie jak to włączyć, ale dotknięty to się nie poczułem nigdzie. O byle co nie mógłbym się obrażać. :czujnik:
Ale nie róbmy OT z tego tematu.

Tak myślę, czy dużo roboty by było gdyby sobie samemu dorobić taki bajer. Maty grzewcze nie są drogie, można zawsze z jakiegoś innego auta coś wykombinować, przeciągnięcie kabla + i - to też nie powinien być problem, chociaż trzeba by deske rozbierać... Jak ktoś w eMce sobie to zrobi to chętnie się dowiem. :D

Edytowano:
Chociaż w sumie chyba dałoby radę puścić te kable drzwiami poprzez gumowe osłony gdzie idą kable od elektryki szyb i od zamka drzwi.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: soul » 20 lis 2010 03:30

Kombinujesz jak baba :zlosnik:
Toż to najprostsza rzecz pod tym słońcem w tej galaktyce drogi mlecznej. :hehe2:
Kup sobie matki do podgrzewania luster, dobierz tylko takie pod wielkość wkładu w Soul-u.
Zdejmij wkład, naklej mate (w większości są one z warstwa samoprzylepną) kabelek poprowadź do włączników szyb w drzwiach, tam jest zasilanie zawsze po przekręceniu kluczyka a i bezpiecznik jest najmocniejszy.Możesz też dać mały układ z termostatem który będzie zawsze włączał grzanie luster jak spadnie temperatura po niżej 5 sopni - będzie lepiej niż fabrycznie.
Prosto i szubko.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: podgrzewane lusterka

Post autor: Kwarcu » 20 lis 2010 14:26

No jeśli już tak miałbym robić to tylko z termostatem, bo bez sensu, żeby mata grzała cały czas jak tylko kluczyk przekręcę w stacyjce. Same straty na paliwie. :złosliwy:

ODPOWIEDZ