Światła do jazdy dziennej RM 2011

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: Kwarcu » 10 lut 2011 15:14

Prawdopodobnie wszystkie te fotoradary zdejmą najprędzej po Euro, bo muszą się gminy dorobić na przyjezdnych kibicach, którzy w pośpiechu na mecz na pewno nie odmówią sobie szybkiej jazdy. :rotfll:

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: matrix » 10 lut 2011 17:14

Zagraniczni kibice narazie olewają nasze fotoradary tak jak ja olewam Niemieckie zapewne mam tam niezły album z fotkami i nic :bigok: ale do Euro to coś wymyślą
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
MZ000
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2010 21:15
Czym jeżdzę: Renault Kangoo 1.5DCI

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: MZ000 » 13 lut 2011 15:04

Panowie, czytając wasze wywody:
-Czy nie jest przypadkiem tak, że światła dzienne to Kia obejdzie w ten sposób, że będą stale włączone (po uruchomieniu silnika) światła mijania (ew. bez pozycyjnych). Dla producenta to proste rozwiązania - zmiana softu. Dodatkowa żarówka w reflektorze dla producenta oznacza procedurę homologacji reflektora.

Ww. sposób robi np. Reanault w modelu Kangoo. Mimo że jest dodatkowy reflektor z żarówką dwuwłóknową (również oznaczenie na reflatorze RL), to służy on jedynie jako św. pozycyjne. Była opcja świateł dziennych (płatna dodatkowo 100zł :rotfll: ) i właśnie polegała na włączeniu w komputerze świateł mijania na stałe. Wg. mnie to oczywista bzdura. Światło dzienne to światło sygnalizujące jak np. kierunkowskaz - świeci prosto w oczy z takim natężeniem aby nie powodować oślepienia.

loocas
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2010 22:39
Czym jeżdzę: Corolla E12, Soul 1.6 L benzyna
Lokalizacja: Kutno

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: loocas » 14 lut 2011 11:33

Światła mijania nie mogą być włączone na stałe, musi być opcja ich wyłączenia na postoju kiedy jest odpalony samochód.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: marcinwuwua » 14 lut 2011 15:48

wszystko ok tylko pamiętajmy że pozycyjne z tyłu muszą pozostać wyłączone:)
Obrazek

Awatar użytkownika
ppejta
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 16 sty 2011 14:48
Czym jeżdzę: Suzuki Intruder m1500 / Soul 1.6 crdi
Lokalizacja: Gliwice / Norwegia

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: ppejta » 14 lut 2011 18:38

witam , postanowiłem w dniu dzisiejszym zasiegnąć informacji w salonie samochodowym KIA . Pan sprzedawca poinformował mnie z uśmiechem na ustach ( hm to taki rodzaj uśmiechu który wyraża dumę ze zdobycia złotego medalu na olimpiadzie :rotfll: ) że swiatła do jazdy dziennej oczywiście są w RM 2011 mianowicie po przekręceniu kluczyka zapalają się swiatła mijania i wszystko jest ok zgodnie z prawem ... eeeeeeeee polskim prawem
CRUISER

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: czaprak » 14 lut 2011 20:25

Sens tej dyskusji wg mnie jest taki, że KIA Polska wprowadziła w błąd nabywców SOUL'A, podając w specyfikacji cennika "światła do jazdy dziennej" oraz "pokrywę przestrzeni bagażowej". Jak Wiemy z cennika (z 10 stycznia) Naszego auta usunięto obie klamliwe lub mylnie wpisane pozycje. Jak dla mnie te "światła" nie są aż tak istotne, tym bardziej "pokrywa". Teraz wiem, że sprzedano mi auto z takimi światłami w jakie rzeczywiście powinno być wyposażone i w tej sprawie nie nękam dealera i serwisu. Jednak nadal domagam się "pokrywy", bo jej dołożenie nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję, elektronikę auta.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: marcinwuwua » 14 lut 2011 21:04

chyba z przepisami z zeszłego roku.

może głupia wikipedia panu z salonu coś podpowie:]
Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:

Symetrycznie względem osi pojazdu
Na równej wysokości
Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

Korzystamy z opcji edytuj.
Obrazek

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: czaprak » 15 lut 2011 01:04

Marcinwuwua, przepisy o światłach do jazdy dziennej przedstawiłeś, OK! Ale skoro ich nie posiadam, to co mam zrobić. Nie mów tylko, że mam auto oddać tak jak wadliwy telewizor. SOUL został zarejestrowany a to znaczy, że jest dopuszczony do ruchu i odpowiada przepisom kodeksu drogowego. Pozostaje tylko gdybanie.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej RM 2011

Post autor: marcinwuwua » 15 lut 2011 15:12

jeżeli zarejestrowałeś samochód przed wejściem przepisów to ok jedynie twój problem że tych świateł nie posiadasz :oczko:
jeżeli zarejestrujecie po tym terminie i coś będzie nie tak to mogą się do was przyczepić ale nie muszą drogówka ma często inne problemy, ludzie jeżdżą z czerwonymi kierunkami ze stanów i jakoś nikt się ich nie czepia a rejestrować takich aut nie można :czujnik:
Obrazek

ODPOWIEDZ