Usterka - wiązka przewodów

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Czechu
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 14 lis 2010 11:55
Gadu-Gadu: 798209
Czym jeżdzę: KIA Soul 1.6 CRDi '11
Lokalizacja: Szczecin

Usterka - wiązka przewodów

Post autor: Czechu » 29 kwie 2011 08:40

Witam Was,
w chwili obecnej przebywam we Wrocławiu ale niestety nie udało mi się tutaj dojechać Soulem :(. Sprawa wygląda tak, że 150 km od Szczecina, niestety przy wyprzedzaniu samochód przeszedł w tryb awaryjny, i po chwili odciął dopływ paliwa, traf chciał że na szczęście udało się zjechać na pobocze w sposób w miarę bezpieczny.

Po próbach restartu całej elektroniki ( całkowite odłączenie akumulatora ), samochód nie chciał zapalić. Nie kręcił rozrusznikiem, ze wskaźników pozostawała zapalona kontrolka od ESP. Co ciekawe symbol świec żarowych nie pokazywał się przy próbie startu.-Efekt laweta do Szczecina i ponowny wyjazd drugim autem.

W serwisie pan "Zeniu" stwierdził ze to wina jakiegoś obwodu i szybciutko założy "bajpas" i będzie wszystko śmigać. Jak to usłyszałem to się za głowę złapałem. Na szczęście na miejscu w Szczecinie gdzie Kianka wróciła lawetą jest moja rodzina która się tym zajęła.

Jestem przerażony niekompetencją pracowników polmotoru, podłączenie do komputera nic nie wykazało :/ dlatego przez dwa dni dzwonili po całej Polsce aby znaleźć rozwiązanie :/. Naciski mojego ojca poskutkowały dokumentacją w postaci zdjęć ( na które ciągle czekam) które mają pokazać nową wtyczkę, przewód czy cokolwiek co zostało wymienione...

Samochód trochę ponad 7 000 km, wyjechał z salonu 23 grudnia.....

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: uuuuplask » 29 kwie 2011 09:21

I kolejny crdi

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: soul » 29 kwie 2011 09:43

Bo takie są współczesne diesle myślę , że Polomotor sam w sobie nic do tego nie ma.
Jeśli spodziewałeś się , że natychmiast wymienią Ci połowę auta to wiedz, że to tak nie działa.
Na wszelkie wymiany gwarancyjne musi być promesa gwaranta. To musi potrwać.
Musisz też zrozumieć, że pewne elementy nie pozostawiają zapisanych błędów w serowniku dlatego nic nie ma w pamięci
a sama dysfunkcja może się pojawiać tylko w określonych warunkach przez co jest trudna do zdiagnozowania na poczekaniu.
Na pewno jest to przybijające w nowym aucie ale to się zdarza.
Polecam uzbroić się w cierpliwość.

ggregg

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: ggregg » 03 maja 2011 00:37

Dokładnie. Może się okazać np., że coś przegryzło Ci wiązkę. Ja swego czasu znalazłem pod maską ślady małych łapek na silniku, kilka dni potem spotkałem kunę, która zmierzała żeby się ogrzać za friko w mojej kijance. Wystarczyło niewiele i też miałbym przymusowy postój. Ale oczywiście nie wiem, co się u Ciebie stało, pewnie niedługo napiszesz.

Czechu
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 14 lis 2010 11:55
Gadu-Gadu: 798209
Czym jeżdzę: KIA Soul 1.6 CRDi '11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: Czechu » 03 maja 2011 08:51

Jestem innego zdania niż Soul, przeraża mnie próbowanie wciskania rozwiązań powierzchownych, krótkotrwałych - prowizorek które uskutecznia się po to by pozbyć się klienta (taki jest mój odbiór dealera po tej sprawie). W książce gwarancyjnej pozostał zapis
"Naprawa zasilania BCM i wiązki elektrycznej". Miłego ostatniego dnia "długiego weekendu" :swinka:

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: Funiix » 03 maja 2011 20:28

Dobrze że nic Ci się nie stało .
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011 16:49 przez Funiix, łącznie zmieniany 1 raz.

Czechu
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 14 lis 2010 11:55
Gadu-Gadu: 798209
Czym jeżdzę: KIA Soul 1.6 CRDi '11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usterka - wiązka przewodów

Post autor: Czechu » 03 maja 2011 21:13

Nie nie nie :) chwila zaraz, ja już jeżdżę i wszystko jest OK ( na razie przynajmniej ;))

ODPOWIEDZ