Radio CB - gdzie zamontować?

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: janusz14 » 04 lip 2011 17:58

Mogę wymienić - taką mam umowę ze sprzedającym. Tylko czy warto?
Miałem to radio w innym samochodzie i tak jak piszesz - szumiało, nawet na antenie zewnętrznej ale było ładne i poręczne, nie wymagało skomplikowanego montażu.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: Kwarcu » 04 lip 2011 19:11

Szumieć to musi każde radio, jak nie szumi to nie działa. :czujnik:
Antena CB nie ma znaczenia, jeśli mówimy o zakłóceniach z instalacji elektrycznej auta.

Ten Alan 42 ma chyba tylko pokrętło SQ, ale nie ma RF-Gaina(w mieście jest potrzebny jednak). Zależy też jaki planujesz mieć zasięg a co za tym idzie jakiej długości antenę będziesz potrzebował. Bo przy krótkiej antenie zasięg i tak będzie mały, więc RF-Gain niepotrzebny. Jednak nie warto pchać się w anteny poniżej 1m. Szukając kompromisu długość/osiągi trzeba wybierać wśród metrówek. Jeśli dla Ciebie priorytetem są osiągi i długość Ci nie przeszkadza to szukaj wśród anten 1.5m, chyba że jesteś zapaleńcem to bierz 2m bat. :D

To jest "ręczniak" i moim zdaniem nie ma sensu go używać w aucie.

W celu uzyskania dobrej porady pisz najlepiej do SOULA, bo "siedzi w temacie". ;)

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: WIESIO » 09 lip 2011 13:37

Dobre rzepy i radyjko do tunelu od strony pasazera antena na magnes prawy tyl przy klapie bagaznika kabel wstarcza do radia.radio lafayette trucker glosnik z przodu radia wbudowany antena metrowka sciaga z dosyc daleka w miescie.pozdrawiam

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: janusz14 » 09 lip 2011 19:52

Już zamówiłem ramkę z otwartym schowkiem (od wersji M)w którym radio powinno się ładnie zmieścić i wyglądać estetycznie. Głośnik będzie zewnętrzny po lewej stronie, pod deska rozdzielczą żeby radyjko nie szumiało pasażerom.

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: szuler » 14 lip 2011 17:12

kupiłem dziś alana 42 multi i problem montażu znikł. leży sobie w pojemniku na kubek( popielniczkę) . antena lemm 1200 magnes . słychać bardzo dobrze na 4km ( sprawdzone ) . wydaje mi się, że w przypadku seula to jedyne rozwiązanie bez przeróbek.
poprzednie radio miałem president jimmy i mimo to , że jest bardzo malutkie nie potrafiłem znaleźć dla niego miejsca.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: sowapl » 14 lip 2011 17:16

a jak jakość rozmowy i odbioru ? daje rade czy szumi?
Obrazek

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: szuler » 15 lip 2011 16:30

nic nie szumi. mam dwa radia jedno w seulu drugie w dostawczym i mam porównanie. działa równie dobrze jak president, tylko ma nieznacznie mniejszy zasięg ( na mojej antenie) . kupując to radyjko miałem obawy czy ten malutki głośniczek da rade ale zdaje egzamin na 5 i jest podkręcony tylko do połowy. bez kombinacji przerabiania połowy auta leży sobie wygodnie w miejscu na popielniczkę. jak dla mnie to radyjko idealnie nadaje się do tego auta bo naprawdę zamontować cb w tym aucie to wyzwanie.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: janusz14 » 26 lip 2011 12:14

Radio CB zamontowane zostało ostatecznie w schowku na tunelu, między fotelami. Nie zajętą przez radyjko (ok. 50 %) część schowka wyłożyłem odpowiednio dociętą matą silikonową dzięki czemu schowek dalej spełnia swoją funkcję. Przy drzwiach kierowcy, na plastikowej osłonie progu znalazł miejsce dodatkowy głośnik dzięki czemu radyjko będzie głownie słyszalne przez kierowcę i mniej uciążliwe dla pasażerów.
Długo zastanawiałem się nad miejscem montażu radia, nawet za radą SOULA kupiłem panel od wersji M - niezamykany. Wyciąłem tylną ściankę ale niestety radio w nim wyglądało kiepsko bowiem zbyt dużo było wysunięte do przodu.
Dla małych radyjek typu np Albrecht 6699 schowek na tunelu jest chyba najodpowiedniejszym miejscem.
Ps
kable oczywiście pochowane, zasilanie bezpośrednio z aku.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: sowapl » 26 lip 2011 14:25

możesz wstawić fotkę jak to wygląda w rzeczywistości ?
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Radio CB - gdzie zamontować?

Post autor: janusz14 » 26 lip 2011 17:14

Postaram się.

ODPOWIEDZ