Fabryczne audio

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

kingeny
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:02
Lokalizacja: Poznań

Fabryczne audio

Post autor: kingeny » 18 maja 2009 13:02

dla tych co juz maja
dzwięk z głośników ok czy jak z nocnika :czujnik:

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: Mish » 18 maja 2009 13:13

Jeśli wygłuszysz w środku drzwi (http://www.sharkracing.com/acecart/bin/ ... =030700000), to będzie na 4+... jak masz ustawione PowerBass na HIGH, equalizery na +10 i zbyt głośno słuchasz muzyki z mocnymi basami (np. metal - stopy perkusyjne) to niestety słychać pukanie... radio jest za mocne na te głośniki...

Do takiego normalnego słuchania to dźwięk mają doskonały!!! Żadnego nocnika nie uświadczysz...
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryczne audio

Post autor: morsvin » 20 maja 2009 16:13

Tak radio jest mocarne i brak wygłuszenia w drzwiach powoduje, że całe chodza przy głosniejszym słuchaniu ale jakośc dźwieku jest ok :ok: Moze jak bedą już dostępne to można zamontowac basowy głosnik w bagażniku jak maja na zachodzie i ten centralny... Wtedy to bedzie dopiero POWER :aha:
Epsi

herkusmonte
Nowy....
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2009 20:22
Czym jeżdzę: Green Tea - XL - Pb

Re: Fabryczne audio

Post autor: herkusmonte » 08 lip 2009 22:43

Szkoda, że radyjko bez kluczyka w stacyjce milczy.
Mam nawyk wyjmowania kluczyka i noszenia przy sobie, dla pasażera w Duszy pozostaje oglądanie krajobrazu.

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryczne audio

Post autor: morsvin » 08 lip 2009 22:54

Tak... dla mnie to też jest problem :swieca:
Epsi

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: Mish » 09 lip 2009 06:38

Myślę, że można by z ASO pogadać i zrobić jakieś obejście... dla dobrego elektryka samochodowego to nie problem
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

kingeny
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryczne audio

Post autor: kingeny » 09 lip 2009 19:32

musze przyzanć szczerze że nie jestem zadowolony z fabrycznego audio
troche jakby z nocnika grało--a próbowałem juz różnych ustawień :eviladmin:

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: Mish » 09 lip 2009 19:56

Dziwne... ja sobie zestroiłem jak należy i chodzi jak złoto... doskonały dźwięk, a wierz mi - jestem pod tym względem wymagający...
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: miazg » 09 lip 2009 19:57

Mish: Ty sobie drzwi wygluszyles, cwaniaczku (i nie chcesz sie ze mna zakladac :D)

Ja po urlopie planuje wygluszyc matami bitumicznymi drzwi. Podejrzalem w warsztacie, gdzie mi przyciemniali szybki: glosniki sa zamocowane na takich stelazach (nie bezposrednio do drzwi, ale te "stelaze" sa do drzwi przynitowane), ale drzwi jako takie nie maja ZADNEGO wygluszenia - tzn. gola blacha, potem kawalek folii przyklejonej na silikon, oddzielajacej tapicerke od poszycia, no i na koniec plastikowe boczki. Glosniki noname, sadzac po awersie (nie mialem okazji zobaczyc oznaczen z tylu).

Tym samym rozwiazalem zagadke "dudniacych" poszyc drzwi na glosniejszych niskich tonach :) Chociaz Mish wydaje sie byc zadowolony z mat dostepnych na Shark Racing, mnie one jakos nie przekonuja. Z tego, co wywnioskowalem ze zdjec, mocuje sie je pomiedzy tapicerka, a poszyciem. A jesli podkrecicie basy i ustawicie radio glosniej, "pracuje" m.in.zewnetrzne poszycie drzwi, do ktorego te maty nie przylegaja.

Tutaj nurtuje mnie pytanie: czy oklejanie czymkolwiek drzwi moze miec jakis wplyw na gwarancje na perforacje/powloke lakiernicza? Zeby mi nie powiedzieli w ASO: "Oooo panie, drzwi sobie okleiles, to my bierzemy ta pana gwarancje i o, podcieramy sobie nia d..."

W dalszej przyszlosci, jak juz drzwi przestana dudnic, ale nadal nie bede zadowolony z jakosi dzwieku, pewnie wymienie glosniki na jakis zestaw PowerBassow. Jakkolwiek nazwa brzmi raczej malo profesjonalnie i niespecjalnie zachecajaco, znajomy ma audio tej firmy w swoim Civicu '95 i bardzo sobie je chwali. Mi tez sie bardzo podobalo, a zrobilem jego Honda trase do Amsterdamu i spowrotem (bo w moim owczesnym aucie dzien wczesniej strzelil aparat zaplonowy :)

Edit: usilowalem uzyskac informacje od Kii w temacie upgrade'u audio, ale ze wszystkich warszawskich salonow odpowiedz dostalem tylko z jednego - ze nic nie wiedza :rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: Mish » 09 lip 2009 20:06

Miazg, toć napisałem, że się zakładam z Tobą... a co do wygłuszenia drzwi - potrzebowałem tylko do mocniejszego dopalenia basów, żadnego nocnika nie miałem...

I również zamierzam zmienić głośniki na lepsze, dorzucić może ten centralny i subwoofer... jako muzyk jestem zboczony na tym punkcie... ale i tak z tego fabrycznego jestem bardzo zadowolony - nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

ODPOWIEDZ