Fabryczne audio

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: matrix » 24 mar 2011 20:01

Znajdz patent do czerwca,wtedy mam wizyte w ASO to im pogonie kota :bigok:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: mordimer » 25 mar 2011 07:48

Myślę, że patent już jest - jeśli zgłosisz na piśmie usterkę wraz z kategorycznym żądaniem wymiany a jeszcze na ten przykład zaangażujesz w to miejscowego rzecznika praw konsumentów, to wymiana radia jest tylko kwestią czasu... ale co mi z wymiany na takie same, które za chwilę mi się zbiesi - stąd sztuką jest wymuszenie właściwej diagnozy problemu i na tym myślę się skupić... oczywista dam znać :idea:
pozdrawiam - mordimer

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Fabryczne audio

Post autor: Misiaq » 25 mar 2011 20:44

z moich batalii z inną marką mogę Wam doradzić, że nic tak nie mobilizuje dealera jak krótki telefon do centrali w Warszawie :oczko:
Obrazek

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fabryczne audio

Post autor: gypsy » 26 mar 2011 07:54

Na przedstawicieli FIATA jest to najlepsza metoda , ale czy skutkuje w przypadku KIA ?

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Fabryczne audio

Post autor: Misiaq » 27 mar 2011 08:36

w przypadku Chevy daje radę :bigok: przy Kii trzeba by wypróbować :oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: mordimer » 27 mar 2011 11:37

Tego typu problem w pełni rozumiem - w tym wypadku firma samochodowa jest jedynie jakby dystrybutorem cudzej technologii i do prawdy trudno oczekiwać, że zmusi ASO do wydania niekiedy dziesiątek tysięcy złotych na sprzęt diagnostyczny i przeszkolenie pracowników, które teoretycznie może się nigdy nie przydać... oznacza to jednakże, że testowanie odbywało się nie do końca profesjonalnie lub na zbyt małej ilości egzemplarzy... nie kraczę, czekam.

Jak do tej pory najlepsze wspomnienia mam z Suzuki Motor Poland... zazwyczaj kupuję takie "dziwne" autka i miałem oto Suzuki Liana made by Japan... autko niezbyt może piękne, rzadkie ale wdzięcznie bezawaryjne /jak to "japończyk"/. Po gorącym lecie pojawiły się w aucie zgrzyty i trzaski na nierównościach... ani zaprzyjaźnieni mechanicy ani doskonały serwis nie mógł sobie poradzić... oto po nieskutecznej wizycie w serwisie zadzwonił do mnie /z 5 lat temu to chyba było/ pan z SMP i grzecznie zapytał, czy zechciałbym poświęcić czas na badanie auta i w jakiej ASO chciałbym to zrobić... po przyjeździe na umówiony termin czekał na mnie mistrz serwisu, dwaj mechanicy i ekspert, inżynier z Suzuki :shock: Po dwóch i pół godzinie usterka została zlokalizowana, obfotografowana, zmierzona i zważona, paliwo w aucie uzupełnione przez serwis a po trzech tygodniach ponowny telefon z zaproszeniem na naprawę wg ustalonych przez producenta standardów... reasumując, gdyby Soul nie pobił ceną, wyglądem i parametrami Suzuki SX to kto wie :roll: Dobra - koniec nudzenia 8-)
pozdrawiam - mordimer

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Fabryczne audio

Post autor: Misiaq » 27 mar 2011 12:08

no widzisz, miałeś przypadek z bardzo upierdliwą usterką jaką jest stukanie, trzeszczenie i inne brzęczenie plastików zapewne. Mimo wszystko SMP ugięło się, serwis przyjął i zdiagnozował usterkę, mało tego, naprawił ją.
Moje przeboje ze stukami w Soulu skończyły się na propozycji wybebeszania deski ewentualnie zaproponowano mi abym we własnym zakresie podłożył sobie coś w szczelinę między deską, a panelem głośnika wysokotonowego i kratki nawiewu. Zrobiłem jak mi zaproponowano, kupiłem w markecie podkładkę pod myszkę, zerwałem z niej tą twardą folię i podłożyłem w szczelinę. Jak ręką odjął. Jednak mam wrażenie, że to jest robota serwisu.
Natomiast w Chevym chcieli podmieniać amortyzatory, bo diagnoza na ścieżce, podnośniku, podczas jazd próbnych nie dała im 100% pewności. Byłbym to w stanie zrozumieć, ale przez te przekładki amorów z auta testowego musiałbym im samochód zaprowadzać do serwisu w nieskończoność. Przy dobrych wiatrach może jeszcze ze 3-4 razy na cały dzień. Umówiliśmy się na podmianę ale szalę goryczy przelał fakt, że samochód testowy, na podmiankę został sprzedany, a nowy miał dotrzeć do serwisu za miesiąc :zły2:

Telefon do centrali w Warszawie w czarodziejski sposób odmienił podejście serwisu do nas, zapewnienia o zamówionych amorach i minimalizacja wizyt do jednej związanej z wymianą amorów na nowe :oczko:
Obrazek

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fabryczne audio

Post autor: czaprak » 27 mar 2011 21:20

Może jestem mało kumaty, ale o co chodzi z tym czarnym lub srebrnym guziorem? W moim, radio ma czarne pokrętło z metaliczną obwódką (krawędzią pokrętła), tak samo wygląda sterowanie klimą i głośniki. Czy coś nie jest tak jak należy?
Radio działa doskonale. Jeżeli je włączę bez uruchomionego silnka, ukazuje sie komunikat w j, angielskim, ja to tlumaczę jako ostrzeżenie, że radio korzysta z akumulatoora i może być z tego powodu rozładowany.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Fabryczne audio

Post autor: Kwarcu » 28 mar 2011 14:13

Kolego, ale z tym guziorem to tam jest wyraźnie napisane, że chodzi mi o dźwignię hamulca ręcznego. ;) Guzior do odbezpieczania hamulca, który od RM2010 jest srebrny(przynajmniej powinien, po moich obserwacjach nawet wersji M z RM2010). :bigok: Wcześniej był tylko czarny.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fabryczne audio

Post autor: mordimer » 28 mar 2011 14:39

... co ponoć ma przekładać się na wprost proporcjonalną możliwość użycia radia bez kluczyka w stacyjce wg zależności:

- srebrny guzior = radio gra bez kluczyka
- czarny guzior = :doopa3:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ