Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

matfot
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 16 lip 2009 20:28
Czym jeżdzę: KIA Soul XL 1.6 16V

Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: matfot » 27 lis 2011 22:19

Witam. Zepsuł się kluczyk - scyzoryk!! Pękło mocowanie grotu klucza w mechanizmie obrotowym kluczyka. Czy ktoś się z tym spotkał? W serwisie powiedzieli, że to uszkodzenie mechaniczne i że naprawa będzie płatna - kilka stów. Może jednak jest to wymówka serwisu - żeby nie uznać słabości materiału? A jeśli nie - to szukam rady - mam co prawda drugi kluczyk, ale co z tym? Wymieniłbym mechanizm obrotowy klucza - ale podobno się nie da. Może jednak jest możliwa wymiana? gdzie kupić ten mechanizm. Szukałem na allegro używanych z Soula - ale nie ma... Z innych modeli - nie ten wymiar. Może Ktoś?

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: marcinwuwua » 28 lis 2011 11:37

hyundai ma takie same z i30 chyba pasuje! pisałeś do wszystkich z allegro co mają kompletne rozbitki?
Obrazek

matfot
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 16 lip 2009 20:28
Czym jeżdzę: KIA Soul XL 1.6 16V

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: matfot » 28 lis 2011 21:40

znalazłem nowe klucze na allegro - ale nie znajduję sposobu na rozłożenie org. kluczyka żeby przełożyć zawiasik ze sprężyną. może ktoś wie - jak rozebrać kluczyk / po zdjęciu pokrywy baterii /?

Kargul
Nowy....
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012 21:34
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium silver '09

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: Kargul » 09 lis 2012 22:14

Witam,
również przyłączam się do pytania i prośby o radę (ten sam problem z pękniętym przegubem grota klucza po 20.000 km i 3 latach użytkowania, czy da się rozebrać oryginalny pilot nie uszkadzając go? Drugie pytanie, czy ASO będzie w stanie zaprogramować pilot z innego Soul'a (rozbitka) (w tym oczywiście immobiliser) do mojego auta, gdyż mam możliwość kupna takiego całego używanego pilota.
Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: Kwarcu » 09 lis 2012 22:49

Z zaprogramowaniem pilota nie powinni mieć problemu. Po to dostajesz przy zakupie auta do kluczyka taki plastikowy czarny breloczek a na nim jest specjalny kod, który ma pomóc w zaprogramowaniu kluczyka.

Kargul
Nowy....
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012 21:34
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium silver '09

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: Kargul » 10 lis 2012 23:36

Ciekawe tylko czy transpondery w pilocie Souli są tylko raz kodowalne, czy wielokrotnie kodowalne, wie może ktoś jaki model transpondera tam jest?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: soul » 11 lis 2012 03:14

Czy tak trudno użyć google lub wyszukiwarki przedmiotów na all?' Przecież są tam ofert i samych kluczy jak również samej usługi zczytania i zaprogramowania klucza.
Po KIA magii się nie spodziewajcie-zwykły najzwyklejszy klucz z kodowaniem częstotliwościowym (FSK)
Częstotliwość sygnału 433,92 [MHz]

Kargul
Nowy....
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012 21:34
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium silver '09

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: Kargul » 11 lis 2012 19:33

Witam raz jeszcze,
znalazłem info, że jest to transponder PHILIPS Crypto 2 ( ID46 ) / TP12 / TPX4 ( Hitag 2 ), tylko ciekawym jest, czy można do programować ponownie do innego auta (czy nie jest zablokowany), jeśli był już zaprogramowany wcześniej do innego? Czy ASO będzie to w stanie i chętne zrobić z używanym pilotem od innego Soula (łącznie z przypisaniem tego klucza do auta)?

Czy komuś udało się otworzyć pilot bez zniszczenia go?

Awatar użytkownika
djoneway
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 19 maja 2011 09:50
Gadu-Gadu: 1330551
Czym jeżdzę: 2009 KIA Soul 1.6 CRDi XXL
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: djoneway » 11 lis 2012 21:10

Ja sobie dorabiałem taki kluczyk zapasowy. Kupiłem cały scyzoryk używany już z elektroniką, dorobiłem grot u zwykłego klucznika-ślusarza i pojechałem na programowanie do ASO. 150 zl zapłaciłem, zaprogramowali mi immobilser bez centralnego zamka bo podobno elektronika w moim kluczyku nie była w pełni sprawna.

Kargul
Nowy....
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012 21:34
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium silver '09

Re: Uszkodzenie kluczyka - scyzoryka

Post autor: Kargul » 17 gru 2012 19:55

Witam raz jeszcze, a orientuje się może ktoś, czy da się rozebrać pilot oryginalny w taki sposób, by wymienić ten pęknięty przegub + tak by złożyć z powrotem pilot w miarę oryginalnie beż jakiegoś dużego klejenia...?

ODPOWIEDZ