awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: white » 16 gru 2011 12:54

Siema,

miesiąc temu miałem małego gonga z łaciatym burkiem na drodze czego efektem było małe wgniecenie w zderzaku i lekki najazd na rów przy drodze. Niby nic się nie stało, chociaż żona mówi, że to był zamach :killer: i chciałem się jej pozbyć :D

od razu się lawetowałem (bo opona się rozszczelniła) do serwisu, gdzie wypchali mi na ciepło zderzak i są tylko ryski do lakierowania i uszkodzony pojemniczek od spryskiwacza, co mam nadzieje sfinansuje mi PZU, jak tylko rozstrzygnie moje pisemko.

od tego czasu zrobiłem soulem jakieś 1,500km i wszystko było ok, aż tu nagle wczoraj wyjeżdżając z podjazdu zaświeciła mi się lampka poduchy, po czym poczułem opór na kierownicy(prosta droga), coś zgrzytnęło przy prawej oponie i równocześnie zaświeciła się kontrolka ABSu i poslizgu. Zgasiłem kijankę, odczekałem chwile, odpaliłem ponownie i wszystko poza kontrolką poduchy było ok, ale jak tylko godzinę później wychodziłem ze sklepu, akcja się powtórzyła i nie skończyła się do powrotu do domu.

Jak myślicie to wina elektryki (teściowie przyjechali, więc niestety solóweczka musiała zwolnić garaż i 2 dni stała na dworze)?Na początku myślałem, że to przez tą kolizję, ale w sumie 1,5 tysia zrobiłem bez żadnej awarii ...

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: Kwarcu » 16 gru 2011 17:48

Nie przesadzaj, że od stania na dworze... Mój Soul cały rok spędza pod chmurką, najgorsze mrozy nie były mu straszne. :czujnik:
Masz gwarancję to bij do ASO niech badają, co my mamy Ci tutaj wywróżyć? :oczko:

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: white » 16 gru 2011 21:28

no jadę jutro tylko myślałem że może ktoś miał coś podobnego :)

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: soulek » 17 gru 2011 01:40

Nie wiem jak jest w innych soulach, natomiast w moim kierownica pracuje lekko ,czy jak kto woli luźno,bez jakiegokolwiek oporu z jej strony i to zarówno na postoju jak i w trakcie jazdy. Nie odczuwam w czasie jej pracy " stand by " wspomagania :lol: Stawiał bym na twoim miejscu Kwarcu raczej na to drugie, to znaczy "czy co ".

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: white » 18 gru 2011 23:43

Poszły 3 niezależne czujniki - przy kole, w silniku i przy poduszce. Wykasowali mi błędy i pali się tylko kontrolka, więc w środę oddaję, go bo i tak muszę przegląd zrobić i przy okazji wymienią te czujki

Awatar użytkownika
Deshien
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2011 17:46
Czym jeżdzę: Czarno-czerwona, 1,6 DOHC CVVT, L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: Deshien » 26 sty 2012 18:20

Tak czytam i wypowiem się. Ciężko mi jest wyobrazić sobie auto ze wspomaganiem pracującym tak samo podczas postoju jak i jazdy, zarówno wolnej jak i szybkiej. Na naszych drogach (zresztą na każdych) utrata kontroli podczas jazdy murowana :) Podczas jazdy z dużą prędkościa wspomaganie MUSI inaczej reagować na sygnał z kierownicy, nie wspominając tu już o oporach jakie nadają skrętowi szybko kręcące się koła. MUSI, bo w przypadku zbyt gwałtownego ruchu (lub przestraszonego odruchu) kaboom murowane. System ten nazywa się SERVOTRONIC. Znalazłem info, że Dusza to ma, choć do tej pory byłem przekonany, że funkcję tą pełni Power Rack & Pinion. Sporo o tym w necie lecz w większości w języku Szekspira. jak coś, służę mniej lub bardziej wiernym tłumaczeniem ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: KLIK » 06 lut 2012 07:40

Witam przepraszam że to dopiero dzisiaj ale troszkę czasu spędziłem przy moich szybowcach i nie zasiadałem do komputera. A więc Panie i Panowie już jestem po wizycie w ASO faktycznie jak podłączyli komputer to wyskoczyły błędy w układzie elektrycznego wspomagania /widziałem bo mechanik był cały czas przy mnie tzn. podczas jazdy i podczas postoju w serwisie/. Przejechałem z podpiętym komputerem diagnostycznym około kilometra i następnie wgrali mi nowy soft po tym zabiegu nowa jazda na tym samym dystansie. Po zabiegu wgrania oprogramowania nie mam efektu chwilowego braku wspomagania.
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: awaria poduchy, wspomagania i ABSu

Post autor: KLIK » 07 lut 2012 07:22

Naprawdę teraz ponownie jestem zakochany w duszy niczym uczniak na wiosnę w koleżankach z klasy
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

ODPOWIEDZ