Wielka tajemnica prawie odkryta......

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: soul » 25 kwie 2012 14:56

Ostatnie lata spędziłem w fiszkach w epc na KMC.
Szukałem wyjaśnienia kilku trapiących mnie od dawna rzeczy.
Jak zwykle olśnienia i genialne odkrycia przychodzą nocą gdy wszyscy już śpią a ty pobudzasz swój mózg rafinowanym cukrem.
Zdziwiło mnie to co odkryłem, niewielu jeśli w ogóle ktoś o tym wie, o tym wie.
Czemu to było od zawsze takie proste, na wyciągniecie ręki-dosłownie.
Właściwie zawsze jest tak, że rozwiązania największych tajemnic i problemów są zaskakująco proste i łatwe-tak też jest i w tym przypadku.
Kolejnym tropem wskazującym, że jednak to nie sen i się nie mylę jest ten cholerny bezpiecznik, tkwi tam sobie bezczelnie
drwiąc sobie z mojej wcześniejszej nieuwagi i związanej z tym bezsilności.Czekam aż przyjdzie pierwsza paczka, mam nadzieje , że na pewno się nie mylę.
Ciąg dalszy wkrótce.............

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: milosz6047 » 25 kwie 2012 15:41

? ? ?

Akcent
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 11 kwie 2011 22:20
Czym jeżdzę: benzyna 1.6 XL
Lokalizacja: Polska Wschodnia

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: Akcent » 25 kwie 2012 20:26

No właśnie... o co chodzi???? :?:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: Kwarcu » 25 kwie 2012 20:41

Tajemniczy jesteś. :złosliwy:

Radosław Janukiewicz z Pogoni Szczecin po niedawnym meczu z Olimpią Elbląg był mniej tajemniczy i walił prosto z mostu. :czujnik:
Dla ciekawskich - odsyłam na youtube, wpisać sobie "Radosław Janukiewicz po meczu z Olimpią Elbląg", pierwszy filmik. Rozkręca się od 1:40, ale od początku lepiej słuchać. :bigok:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: soul » 26 kwie 2012 14:54

Nie wiem jakim i kim trzeba być aby w nocy chodzić z latarką halogenowa/szperaczem na podjazd , podnosić maskę i świecić Soulowi w trzewia.
Chyba desperatem?
...a może nie?
Omacałem go w środku dokładnie i wszędzie w poszukiwaniu tego jednego jedynego kabelka. Wyciągając poranione ręce wycedziłem przez łzy-nie ma.
Nic nie znalazłem-schematy kłamią. Dobrze, że nic nie ciągnąłem bo mogłem trafić na sensor uderzeniowy i była by katastrofa.Tablica bezpieczników natomiast mówi prawdę , miejsce na nie jest puste, puste jak otchłań czarnej dziury. To nocne doświadczenie ma tez swoja dobrą, jasna stronę. Teraz wiem już prawie na pewno, że owa tajemnica została obdarta prawie z ......tajemnicy i już nie należy do gatunku niewyjaśnionych.
Przyszła paczka. Pech chciał, ze wyjechałem z rancza na cały dzień i zastałem tylko zapowiedz paczki czyli avizo.
Najwcześniej odbiorę w sobote........ale nie uprzedzajmy faktów.
Ciąg dalszy nastąpi.........

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: Kwarcu » 26 kwie 2012 19:32

Czekamy, czekamy. :)

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: soulek » 27 kwie 2012 00:44

:czujnik: Nasz ,, ADMIN - GURU " trzeba Mu to przyznać potrafi zbudować atmosferkę i na 1000% jest bardziej tajemniczy od pana Janukiewicz. :rotfll: :haha1:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Wielka tajemnica prawie odkryta......

Post autor: soul » 27 kwie 2012 16:57

Udało się !
Nie tylko odebrać ale i zmontować.
Wszystko działa jak fabryka przykazała.

Teraz bardzo ważny przekaz niewerbalny dla posiadaczy M-ek. Wiązka jest kompletna-czyli sterowanie luster, składanie, podgrzewanie jest w konsoli już podpięte jedyna rzecz jaką należy zrobić a jest rzeczą banalną do konwersji ze średniowiecza
czyli manualnych niegrzanych luster to zakup wiązki drzwi lewych i prawych czyli kierowcy i pasażera-koszt około 50 pln plus panel sterowania też około 50 pln no i oczywiście lustra elektryczne do Soul-a łącznie z trójkątnymi zaślepkami.
Konwersja zajmuje jakąś godzinkę.

Jak się zmuszę to wstawię zdjęcia ale to dopiero po weekendzie.

Niestety brak jest wiązki od halogenów przednich-w skrzynce nie ma od nich bezpiecznika więc wszystko się zgadza co nie oznacza, że nie da się tego zrobić jak fabrycznie bo przekaźnik jest wiec wystarczy się pod jego podpiąć i wsadzić w skrzynkę bezpiecznik.

Ktoś z Was może się dziwić , że popełniłem takie coś-przestała mi odpowiadać nieoryginalna "prowizorka"-wole aby było w oryginale.

Szlak przetarty więc bierzcie i "jedzcie z tego " Wszyscy. :zlosnik:

ODPOWIEDZ