Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Post autor: czaprak » 04 paź 2012 18:14

Parę tygodni temu, nabyłem tablet Samsunga. Nasze samochody pochodzą z Korei, podobnie jak produkty Samsunga. Wiadomo, że w SOUL'U jest odpowiednie gniazdo z załączonym przewodem do iPada (o dziwo USA). Porównywałem wizualnie wtyczki do tabletu Samsuga i wtyczkę do iPada (w komlecie SOUL'A), nie zauważyłem żadnej różnicy. Jednak gdy próbowałem podłączyć wtyczkę przewodu od iPada który jest w komplecie naszych samochodów, do tabletu Samsunga, poczułem wyraźny opór i zrezygnowałem. Obawiałem się, że siłowe podłączenie zakończy się uszkodzeniem gniazda tabletu. Domyślam się, że ten problem nie tylko mnie spotkał, tablety są coraz bardziej popularne. Liczę na Wasze doświadczenia z użytkowaniem tabletów w SOUL'U.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 04 paź 2012 18:43

Nie iPada, tylko ogolnie urzadzen Apple w tym standardzie wtyczki. Funkcjonalnosc tego kabla ogranicza sie do odtwarzania muzyki. Nie wygodniej uzyc w tym celu zwyklej przenosnej pamieci USB? Jest odrobine bardziej poreczna :lol:

Aha - wtyczki sa nie tyle inne, ale jakby zupelnie odwrotne, wiec dobrze, ze nie pchales jej dalej na sile, bo nijak nie moglaby pasowac...
http://www.modaco.com/topic/324387-dock ... s-it-pdmi/

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Post autor: czaprak » 05 paź 2012 22:12

Dziękuję za odpowiedź "markos". W sumie dziwne, że Koreański tablet nie pasuje do Koreańskiego samochodu. Inna sprawa, że rynek Europejski a szczególnie Polski jest niszowy dla KIA, kokosy są w USA.

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Post autor: marcinwuwua » 06 paź 2012 07:50

nie ma co się dziwić przecież to kabel do apple a nie samsunga zaopatrz się w odpowiedni kabel i baw.
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 06 paź 2012 09:37

"Baw sie" = laduj baterie :lol:

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Post autor: marcinwuwua » 07 paź 2012 20:17

nie do końca, telefony jakie podłączałem (z androidem) działają jako przenośny dysk a jednocześnie mogą służyć jako nawigacja albo być podłączone pod moduł obd II i pokazywać na telefonie różne pierdoły :obcy: i w sumie to nie wiem po co to idiotyczne wyjście aux chyba tylko po to aby posiadacze ipodów mieli gorszej jakości muzykę ( w sumie to oni do jakości nie przywiązują uwagi) :P
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 07 paź 2012 23:07

Czego nie podlaczysz to jest szansa, ze zadziala jak dysk wymienny - dlatego proponuje maly paluszek USB... Nawigacja i wszystkie inne gadzety dzialaja i bez zasilania z USB - a do tego ogranicza sie funkcjonalnosc tego gniazda w temacie poza obsluga odtwarzania muzyki z Apple-diwajsow. Nie ma tutaj zadnej innej "zabawy".

Tak samo moglbys sie bawic dowolnym tabletem w kazdym innym samochodzie, ktory ma gniazdo....









....zapalniczki :oczko:

ODPOWIEDZ