Antyradar

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Antyradar

Post autor: morsvin » 12 cze 2009 10:36

Może ktoś z Was ma coś takiego i sprawdził czy działa w Soul...? Planuję zakup ale podobno jak są atermiczne szyby ( tzn. przednia) to nie bedzie działał. :niewiem: Generalnie szyby w naszych autach chyba są atermiczne... Nie znalazłem żadnej 100% info na ten temat czy przednia też. Inni znowu twierdzą, że nie działa tylko jak jest ogrzewanie przedniej szyby. Antyradar kosztuje (taki w miarę)od 700 do 1600zł wiec szkoda wywalić kasę żeby potem okazało sie że nic z tego :oops: Jesli ktoś coś na ten temat wie to może podzieli sie wiedzą? A może ktoś poleci jakies dobre urzadzenie?
Epsi

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Antyradar

Post autor: Kwarcu » 12 cze 2009 11:21

Ja bym polecił zdjąć nogę z gazu i kupić CB, żeby wiedzieć gdzie ewentualnie można depnąć :D Wyjdzie to o wiele taniej :)

komandos
Uzależniony
Posty: 177
Rejestracja: 21 kwie 2009 20:16
Czym jeżdzę: KIA SOUL CVVT 1,6 Jawa Brown XL
Lokalizacja: LAJKONIK

Re: Antyradar

Post autor: komandos » 12 cze 2009 13:40

Kwarcu, popieram absolutnie twoje zdanie - na wszelkie wynalazki szkoda kasy...

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Antyradar

Post autor: matrix » 12 cze 2009 14:14

zgadza się, mam CB i nawigacje automape z oznaczonymi fotoradarami,suszarkami ,wideaorejstratorami i to wystarczy
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antyradar

Post autor: morsvin » 12 cze 2009 17:22

Dzieki za rady :oczko: ale nie o to mi chodziło... Są zwolennicy i Antyradarów i CB... I nie chodzi mi też o to żeby depnąć tylko żeby glupio nie wpaść po przekroczeniu np. 20 km na pustej trasie... A swoją drogą ciekawe kto częściej (statystycznie) płaci... ci co mają antyradar czy ci co mają CB? :chytry:
Epsi

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Antyradar

Post autor: matrix » 12 cze 2009 18:49

myślę ze częściej płacą ci co maja antyradary mandaty i kolegium za posiadanie plus konfiskatę .
ps antyradary zbierają często fałszywe sygnały częstotliwość pracy jest taka ze działają na fotokomórki w sklepach sygnał pilota autoalarmu i wiele innych wiec jest wiele fałszywych alarmów
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Antyradar

Post autor: Kwarcu » 12 cze 2009 22:54

Dokładnie :) Teraz już ciężko jest z tymi antyradarami bo nie wiesz na jakiej częstotliwości będzie chodził :) Jak dla mnie szkoda na to kasy bo jak z tym Cię złapią to właśnie duża kara :zły2: Do CB jeszcze się nie mogą tak przyssać chociaż z tego co wiem nie można go używać podczas jazdy bo to tak ja telefon komórkowy :wmur: Ogólnie CB i automapa będzie dobra jedyny minus automapy to brak wielu ruchomych radarów :( Ale CB wtedy pomaga :) Życzę szerokości i powodzonka bez mandatów :D

Awatar użytkownika
adamus
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2009 09:28
Gadu-Gadu: 29253
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi "L"
Lokalizacja: Szczecin

Re: Antyradar

Post autor: adamus » 13 cze 2009 09:03

Kwarcu pisze:...chociaż z tego co wiem nie można go używać podczas jazdy bo to tak ja telefon komórkowy :wmur:
Można! W kodeksie jest mowa o telefonach i nie można tego interpretować jako wszystkiego do komunikacji trzymane w rękach. Trzeba tylko pamiętać żeby radyjko miało homologację.

Co do antyradarów- nie polecam. Jest tyle zakłoceń że po pewnym czasie człowiek przestaje reagować na pikanie. A wtedy własnie się wpada na radar hehehe.
Ja w Soulu montuję CB. Przy okazji przetestuję jedną z antenek i dam znać czy warto. Jest to antenka która zastąpi oryginalną na dachu a można do niej podłączyć CB, GSM i radio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Antyradar

Post autor: Kwarcu » 13 cze 2009 12:06

Nie no nie miałem pewności co do używania CB podczas jazdy bo słyszałem kiedyś w TV, że mają coś tam zabronić, ale nie wiedziałem co w finale ustalili. Więc cieszę się, że można używać :D

kl71
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2010 22:19
Czym jeżdzę: Soul M benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Antyradar

Post autor: kl71 » 24 sty 2010 20:17

@adamus
czy możesz napisac coś więcej o tej uniwersalnej antence?
mam cb i jakoś nigdy nie chce mi sie go podłączać bo antenę trzeba wystawić i szkoda lakieru bo auto nowe - więc twoja alternatywa byłaby super.
jak się nazywa ta antenka? możesz podać jakis link?

ODPOWIEDZ