Zawieszanie się USB

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: miazg » 19 lis 2009 19:02

Hm... generalnie rzecz biorac, usterka z zawieszajacym sie radiem jest czesta bolaczka posiadaczy Ceedow, mozna by przejrzec tematy na ich forum.

Ja sobie przypominam, ze radio u mnie w aucie parokrotnie wyzerowalo pamiec zapisanych stacji radiowych, ale od paru miesiecy juz mi sie to nie przytrafia.
Obrazek

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: sowapl » 19 lis 2009 21:01

miałem raz problem z czytaniem. wystarczyło wyjąć i włożyć z powrotem. nic z plików nie straciłem nigdy
Obrazek

Awatar użytkownika
airmaks
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 28 kwie 2009 22:29
Gadu-Gadu: 8817496
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT, XL BLACK SOUL
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: airmaks » 23 lis 2009 16:55

Mam dwa peny Toshibę i Kingstona. Na Toshibie nigdy się nie zawiesił ale na Kingstonie już tak. Sformatowalem Kingstona dokładnym formatem i teraz wszystko jest ok. Raz radio rozprogramowało się samoczynnie. Gorzej, przy zmianie czasu cały czas wracał do starej godziny, dopiero po którejś tam probie ustawienia godziny przestał. Widać taka uroda

aga1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2009 19:38
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Tomato red
Lokalizacja: Konin

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: aga1 » 06 gru 2009 10:36

U mnie nic sie nie zawiesza - mam pena cały czas wpiętego i najczęściej od razu po uruchomieniu silnika słucham z niego muzyki . Jest wielkości karty microSD, więc tkwi sobie spokojnie w gniazdku i nie budzi niczyjego zainteresowania :)

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: grnfish » 07 gru 2009 13:00

Tak jak kolerzanka wyzej - mam caly czas wpietego pena (Kingstone) i radyjko dziala bez zaklocen.... zadnego zawieszania po prostu miod, malina :bigok:
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

Kamilczas
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 03 lip 2009 13:32
Czym jeżdzę: Java Brown XL 1.6 CVVT
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Kamilczas » 24 gru 2009 21:27

Dziś pierwszy raz zawiesiło mi się USB. Fajnie sobie grało aż w połowie piosenki zamilkło, po czym w kilka sekund po kolei wyświetlały się tytuły piosenek jakie zostały do odtworzenia. Pomogło oczywiście zgaszenie silnika. Potem już wszystko działało cacy ;/

aga1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2009 19:38
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Tomato red
Lokalizacja: Konin

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: aga1 » 09 sty 2010 17:17

A jednak - parę dni temu i mnie się USB zawiesiło i radio wyświetliło komunikat : EMPTY USB :zly: . Zmartwiło mnie to "EMPTY" , ale ponieważ drugi pen też był ponoć "EMPTY" :galy: , a wyłączyć silnik podczas jazdy raczej trudno to dzięki forum :ura: pomyślałam , że nic nie jest EMPTY . Rzeczywiście wystarczy zgasić silnik :D

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Mish » 10 sty 2010 12:25

Ja tam wielokrotnie wyłączałem w trakcie jazdy... jak ktoś np. wysiadał, odpiął pasy, a jak ruszałem to pipczyło...
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
yavanna115
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 sty 2010 21:56
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI; L; Biały :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: yavanna115 » 05 lut 2010 14:21

Ja mam pytanie, a nie chcę zakładać nowego wątku- kilka tygodni temu kupiłam Soulika i mam problem z podłączeniem mojego odtwarzacza mp3. Mam Creative'a Zen, podłączam go zarówno kablem kia jak i własnym i za każdym razem pojawia się komunikat "loading usb" po czym po kilku minutach "error". Co można z tym zrobić? W sensie to wada odtwarzacza/kabla czy co? Bardzo proszę o jakąś radę - będę niezmiernie wdzięczna!! :)
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: miazg » 05 lut 2010 14:45

Podstawowe pytanie: czy jesli podlaczasz go pod komputer to system rozpoznaje go jako dysk zewnetrzny (jak np.pendrive), czy potrzebne Ci do tego dodatkowe oprogramowanie? W pierwszym przypadku nie powinno byc zadnego problemu, w drugim wypadku prawdopodobnie nie zadziala i koniec. Raczej malo prawdopodobne, zeby to byl problem z autem, czy gniazdem usb - ostatecznie mozesz podlaczyc zwyklego pendrive'a i zobaczyc, czy zadziala. Jesli tak - to kwestia odtwarzacza i nic na to nie poradzisz.
Obrazek

ODPOWIEDZ