Zawieszanie się USB

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
yavanna115
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 sty 2010 21:56
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI; L; Biały :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: yavanna115 » 05 lut 2010 14:48

chyba rozumiem. Czyli podłączyć byle pendrive i sprawdzić czy czyta foldery? A jeśli to kwestia oprogramowania, to jakiego?

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: miazg » 05 lut 2010 15:24

Nie do konca zrozumialas: chodzi o sposob zapisywania plikow na odtwarzaczu, nie oprogramowania :) Tzn. najwyrazniej Soul, za wyjatkiem iPoda, wymaga od urzadzenia podlaczanego do USB, zeby dzialalo jak dysk przenosny (tak jak np.dziala pendrive). Z tego, co pisza ludzie na innych forach, jesli dostep do plikow na urzadzeniu jest realizowany w inny sposob (np. taki, ze MUSISZ zainstalowac na swoim komputerze oprogramowanie dolaczone do odtwarzacza mp3), wtedy z reguly radio Soula nie radzi sobie z dostepem do zapisanych utworow i wyswietla komunikat bledu.
Obrazek

Awatar użytkownika
yavanna115
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 sty 2010 21:56
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI; L; Biały :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: yavanna115 » 05 lut 2010 15:46

ok to teraz rozumiem. To mój creative w takim razie nie będzie działał. Fatalnie że głównie ipody są kompatybilne. Ja rozumiem że są bardzo popularne, ale jednak mimo wszystko wiele osób korzysta z mp3 innych producentów. No cóż, dziękuje za informacje :)

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Mish » 05 lut 2010 16:18

Mam odtwarzacz sony, na którego nie wgrasz normalnie plików, ale przez Windows Media Playera... I w Soulu działa bez zająknięcia :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: shafted » 05 lut 2010 17:24

Spróbuj ustawić Creativa na: "drive mode" czyli z mp3 "czytacza" przełącz na pen "napęda", ja mam też jakiegoś creativa i mam taką funkcję, poszukaj w ustawieniach, powodzenia
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: soulek » 14 lut 2010 02:05

MP3 Philips seri Go GEAR działa bez problemu.Telefonik syna Samsung Avila też zadaje muze że cho cho!

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: LordMorte » 19 maja 2010 05:21

No i u mnie zaczal sie problem zawieszania. No i dzieje sie to coraz czesciej. Akurat ostatnimi czasy slucham muzy z 3 roznych pen'ow, kingstone'a i 2 nołnejmów. Od poczatku mialem zamontowanego jednego z tych niefirmowych (ladny czarno-czerwony, maly pen, wiec pasowal do wnetrza:P) i jak zaczely sie problemy, to zaczalem probowac tez inne, efekt podobny - od czasu do czasu USB empty etc gdzie moj sposob nagrywania mp3 nie zmienil sie od poczatku. W sumie dobrze, niech sie jeszcze bardziej pierniczy - wymienimy sobie radyjko na nowe na gwarancji :P

Awatar użytkownika
MichalB
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 28 kwie 2010 23:17
Gadu-Gadu: 2886267
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L Titanium
Lokalizacja: DG
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: MichalB » 19 maja 2010 15:34

W instrukcji na stronie 4/104 piszą żeby montować USB po uruchomieniu samochodu, że może nastąpić uszkodzenie urządzenia USB przy uruchamianiu samochodu z USB.

Awatar użytkownika
wronek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009 21:13
Gadu-Gadu: 4401105
Czym jeżdzę: Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: wronek » 09 cze 2010 01:05

Generalnie dużo praktyczniejszy jest pendrive, który umożliwia wymianę danych bez instalowania dodatkowych aplikacji - wszak to urządzenie dedykowane do łatwej wymiany danych między komputerami.

Obecnie zarówno z moim Creative Muvo, jak i z miniaturowym Kingstonem nie mam już najmniejszych problemów - wieszało się, ale przestało (chyba) po pierwszym przeglądzie.
Obrazek Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: mordimer » 19 lis 2010 15:44

U mnie zaczął się problem, gdy z 80-ciogigowego iPoda przeszedłem na 4-rogigowego Nano. Ten wielki nic sobie nie robił z włączania, wyłączania, uruchamiania i gaszenia - pracował, jak złoto! Ale było mi go szkoda na ciągłe zasilanie i wyszukałem starego Nano 4GB ze słabiutką baterią. Wszystko było OK, aż po kolejnym uruchomieniu auta USB "oślepło" i przestało iPoda widzieć. Nie pomagało nic. Dopiero twardy reset iPoda pozwolił na ponowną jego pracę przez USB - od tej pory trzeci dzień jest OK. Zakładam więc, że co jakiś czas wyłączenie silnika a bardziej prawdopodobne że włączenie silnika z podłączonym iPodem co jakiś czas generuje jakiś błąd po stronie peryferiów a nie radia :idea:

Natomiast bardziej mnie mierzi co innego:
- radio generuje dla plików z iPoda jakieś losowe nazwy i nie wiadomo, co aktualnie leci,
- powstają różne foldery, nie mające odpowiednika w listach odtwarzania na urządzeniu,
- utwory są odtwarzane zupełnie losowo lub wg klucza, którego nie potrafię zgłębić,
- na koniec najlepsze: radio w Suzi odtwarza mi utwory, które dawno już usunąłem przy pomocy iTunes z iPoda :shock:
I tak co dwa - trzy utwory włącza mi się kolejny odcinek dawno skasowanego audiobooka :strzelac:
pozdrawiam - mordimer

ODPOWIEDZ