Zawieszanie się USB

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Kwarcu » 19 lis 2010 16:20

Jakiś szpieg z tego Twojego Soula jak skasowane dane odczytuje. :złosliwy:
U mnie nigdy żadnych problemów nie było z USB, wszystko działa jak należy i nie czyta plików, których już na urządzeniu nie ma. :bigok:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: mordimer » 20 lis 2010 12:27

Napisałem, że dotyczy to /odczytywanie usuniętych plików oraz generowanie losowych nazw plików/ tylko iPodów - a sprawdziłem to na trzech różnych... jeśli masz iPoda to sprawdź i powiedz, że się mylę a nie obrażaj mojej Duszyczki teczką w IPN'ie :devil:

Obrazek
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Kwarcu » 20 lis 2010 14:23

No niestety to Ci nie pomogę, nie korzystam z iPoda. W każdym razie powinno wystarczyć sformatowanie całej pamięci w iPodzie i wgranie na nowo utworów, które masz aktualnie. Ewentualnie weź w opcjach iPoda pokombinuj, bo może to iPod ma funkcję szpiegowską, ale współgra tylko z agentem Soulem. :rotfll:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: mordimer » 20 lis 2010 17:51

Niestety to nie takie proste, bo iPod to Apple, czyli system operacyjny Mac... wprawdzie ich przeglądarka multimediów iTunes została przystosowana pod Windows ale nie mając OS Mac'a nie można niczego narzędziowo zrobić... zresztą w iTunes plików, które widzi USB w Soulu nie ma!

Zapodam temat na pierwszym przeglądzie na 15 tyś.

A co do agenta - żeby odzyskać skasowane pliki spod Windows, ludzie płacą czasem spore pieniądze... a tu wystarczy tylko kupić solniczkę, pojechać tam, gdzie króluje Mackintosh i kosić Obrazek aż miło :czujnik:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: Kwarcu » 20 lis 2010 22:04

No w iTunes nie ma, ale Soul je widzi, więc chyba nie sądzisz, że zapisały się na twardym dysku w Soulu skoro tak owego nie ma. :czujnik: Najprawdopodobniej pliki z iPoda zostały źle usunięte i mimo wszystko są cały czas do odczytu przez zewnętrzne urządzenia, np. radio w Soulu. Dlatego masz dwie opcje: albo format iPoda i wgrywanie wszystkiego na nowo, albo musisz kombinować w opcjach samego iPoda. Jeśli sam tego nie masz jak zrobić to udaj się do jakiegoś kolegi komputerowca, zrobi Ci na miejscu. :bigok: Ewentualnie jak masz jeszcze gwarancję to podciągnij to pod usterkę, może łykną. :złosliwy:

W takim tempie to możnaby zarobić na drugą Duszyczkę po kilku dniach. Dobry pomysł na biznes, po co kupować Duszę z kratką i odliczać VAT, zakup Duszy na osobę prywatną zwróci się raz dwa. :rotfll:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: mordimer » 21 lis 2010 14:18

No nie jest tak do końca... dwa z trzech iPodów, które testowałem, były obsługiwane przez iTunes pod Windows ale trzeci już przez Songbirda w starszej wersji /jeszcze synchronizował iPody/ i efekt jest ten sam. Jest jeszcze jeden program, który pozwala na prostą, "windowsowską" eksplorację folderów w iPodowym Mac'u... muszę sobie jedynie go odnaleźć i wtedy sprawdzę ostatecznie.

Mam jednak prośbę - jeśli ktoś z Was używa iPoda przez USB albo ma taką możliwość, proszę uprzejmie o sprawdzenie, jakie są nazwy poszczególnych, odtwarzanych plików, czy generowanych jest więcej folderów, niż fizycznie widać na odtwarzaczu i czy odtwarzane są także foldery/pliki uprzednio usunięte.

Albo moje radio szwankuje, albo Kia zastosowała wadliwe oprogramowanie lub "zapomniała" niektórych aspektów współpracy z urządzeniami Apple opisać w instrukcji.

Będę wdzięczny za info :!:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: mordimer » 24 lis 2010 09:26

No tak - nikt iPodów nie używa widocznie :roll:

Programik, o którym wspominałem powyżej, to SharePod:
- home page
- wersja PL ze strony naszego CHIP'a

Niestety - losowego generowania nazw plików oraz tworzenia nieistniejących na iPodzie folderów nie rozgryzłem :oops:

Ustaliłem natomiast, skąd biorą się pliki, które usunąłem... otóż iPod Nano /a pewnie inne też, ale już nie miałem czasu sprawdzić doświadczalnie/ obok list wgrywanych przez użytkownika, tworzy własną listę /mirror??/ na której zapisuje pliki z wszystkich list użytkownika. Mimo usunięcia nawet całej listy, kopia na urządzeniu pozostaje prawdopodobnie aż do zapisania nowych danych, zatem trzeba wejść fizycznie w ową kopię /u mnie ma ona nazwę w iTunes PL: "Muzyka"/ i fizycznie stamtąd jeszcze raz usunąć owe utwory, jeśli uprzednio nie zapisaliśmy na ich miejsce czegoś nowego... dlaczego tak jest - nie mam pojęcia :niewiem:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
wronek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009 21:13
Gadu-Gadu: 4401105
Czym jeżdzę: Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: wronek » 02 gru 2010 12:35

Piszę tutaj, by nie zakładać nowego tematu.

W swoje gniazdo USB w Soulu wkładam albo mp3-player Creative MuVo 4GB albo prosty reklamowy 2GB. Przy odpaleniu samochodu, gdy w gnieździe jest ten drugi, muzyka gra od tego momentu, na którym ostatnio się skończyła. MuVo natomiast zawsze zaczyna od początku, zachowuje się tak jakbym świeżo go zainstalował w gnieździe.

Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii? Kupując nowego i większego pena chciałbym, by zachowywał się jak ww. reklamowa dwójeczka.
Obrazek Kia Soul XL 1.6 16V (Street Deamon)

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: soul » 02 gru 2010 13:00

Każdy pen u mnie zachowuje się tak samo tzn. pamięta gdzie skończył. Innych rzeczy tam nie ...wkładam. :swinka:

accipiter
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2010 21:16
Czym jeżdzę: M 1,6 CRDi vanilla shake
Lokalizacja: Soul z Bydgoszczy

Re: Zawieszanie się USB

Post autor: accipiter » 28 sty 2011 19:56

Dzisiaj po raz pierwszy w trakcie odtwarzania utworów z pen'a pojawił się komunikat "USB empty". Mam pytanie do osób które już to przerabiały i wskazywały na pewną tendencje do coraz częstszego powtarzania się problemu. Czego mam się spodziewać? Czy ta przypadłość duszki daje z czasem w kość? Czy to może minie? (Tak jak historia ze spadkiem obrotów przy uruchamianiu na zimnym silniku w moim diesel'u)

ODPOWIEDZ