Głośnik środkowy_czy warto ?

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: Kets » 26 lip 2009 22:22

Jak wygląda sytuacja z głośnkiem środkowym? Ktoś z forumowiczów montował go w swoim samochodzie? Będę wdzięczny za info dot. kosztów, wrażeń muzycznych i ustawień w radiu. Czy sprzęt audio ma jakieś specjalne ustawienia do uruchomienia tego głośnika? Czy warto montować ten głośnik? :kierownik:

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: Kets » 12 sie 2009 18:42

Naprawdę nikt nie montował tego głośnika w swoim samochodzie? Naprawdę liczę na opinie i porady ... :przebacz:

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: miazg » 12 sie 2009 22:07

Samego glosnika nie kupisz - wystepuje toto jako upgrade audio, w sklad ktorego wchodzi jeszcze m.in.wzmacniacz i subwoofer w bagazniku. Niestety, wiecej na temat samego zestawu nie udalo mi sie dowiedziec od zadnego z warszawskich salonow, a jedyny forumowicz, ktory cos takiego mial - przynajmniej przede mna - robi z tego wielka tajemnice :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: Kets » 12 sie 2009 22:20

To ja już nic nie wiem. Ktoś na forum twierdził, iż zestaw "normal" zawiera min. subwoofer w bagazniku. Nie chce mi się szukać kto tak pisał ... Teraz okazuje się,że radio to co ... ? No właśnie, co ? Za zestaw z głosnikiem centralnym mam dopłacić 2 tys.?
Zaczynam wątpić w te forum ///

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: miazg » 12 sie 2009 22:43

Juz klaruje:
- w standardzie jest radio z mp3, dwa tweetery w desce rozdzielczej i po 2 glosniki w drzwiach przednich i tylnych
- audio upgrade - to (NA ILE MI WIADOMO) - miedzy innymi glosnik centralny ORAZ wzmacniacz ORAZ subwoofer. W bagazniku wlasnie. Nie wiem, czy np. zawiera dodatkowe wygluszenie drzwi, ale standardowemu zestawowi stanowczo go brakuje (wlasciwie to drzwi wcale nie sa wygluszone, ale to juz szczegol techniczny :) )
Obrazek

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: morsvin » 13 sie 2009 21:26

A czy czasem za te 2000zł nie dokładaja jeszcze tych świecacych głosników w przednich drzwiach? No i sterowania do nich?
Epsi

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: miazg » 14 sie 2009 07:50

O, faktycznie :) Zdaje sie, ze tak, zapomnialem o tym
Obrazek

komandos
Uzależniony
Posty: 177
Rejestracja: 21 kwie 2009 20:16
Czym jeżdzę: KIA SOUL CVVT 1,6 Jawa Brown XL
Lokalizacja: LAJKONIK

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: komandos » 14 sie 2009 18:46

Zdaje się że Strażak sprawił sobie tak "wypasioną brykę"...
Jak będzie na forum - może się pochwali szczegółami ?

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: Kets » 24 sie 2009 20:20

Ja otrzymałem info, iż przy zamontowanym seryjnie radiu nie ma możliwości podłączenia tego głośnika. Trzeba kupić zestaw za 1903 zł zawierający min. głośnik środkowy, wzmacniacz, rozbudowane radio z equalizerem (128 pasmowym). Nie wiem, czy ten zestaw zawiera podświetlane głośniczki ...

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Głośnik środkowy_czy warto ?

Post autor: strazak2007 » 01 wrz 2009 19:53

witam wszystkich zainteresowanych sprzętem audio, po pierwsze nie robię żadnej tajemnicy tylko najnormalniej na świecie nie mam czasu przeglądać wszystkich wątków kilka osób które zapytały otrzymały info gdyż pytanie przyszło na emaila, więc tak, ja zapłaciłem za ten sprzęt 2 tys. sam wyszukałem w necie że jest taka opcja gdyż w salonie nic na ten temat nie wiedzieli ponieważ ten model nie jest przewidziany na Polskę ale da radę zamówić. W skład tego zestawu wchodzi głośnik centralny, wzmacniacz, subufer i podświetlane głośniki z możliwością regulacji natężenia światła i trzy opcje świecenia(cały czas,w rytm muzyki i jednostajne pulsowanie oraz można całkiem wyłączyć) Porównując do seryjnego radia nie ma porównania, sprzęcik fajnie wymiata przy max głośności zero trzasków. Odnośnie wyciszenia drzwi to nic mi na ten temat nie wiadomo jak gra głośno to i tak nie słychać czy się coś tłucze.
Obrazek

ODPOWIEDZ