Przełożenie kierownicy.

Wszystko o car audio w KIA SOUL i elektryce. Porady,awarie, itd.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

lexus77
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2009 11:23
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Warszawa

Przełożenie kierownicy.

Post autor: lexus77 » 08 wrz 2009 11:42

Czy ktoś się orientuje czy można do wersji M przełożyć kierownicę ze sterowaniem do radia.
Chodzi mi o to czy jest to prosta operacja polegająca na podpięciu już fabrycznie poprowadzonych kabli z radia do kierownicy czy wiąże się to z prowadzeniem całej wiązki od nowa. Może ktoś już to robił. Wyczytałem że Soul obszywał w skórkę kierownicę i mieszek może się w tej kwestii wypowie.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: sowapl » 08 wrz 2009 13:07

na logike biorąc może nie być to możliwe bez prowadzenia całej wiązki...dlaczego tak sądze? gdyż gdy w naszej L zażyczyliśmy sobie przeciwmigielnych z przodu i musieli (wg słów ASO) poprowadzić całą elektrykę. nie ma tak że są kable, tylko niepołączone. więc wnioskując można założyć iż podobnie nie będzie wiązki w kolumnie pod sterowanie. ale jak zaznaczyłem to tylko moje domysły :)
Obrazek

lexus77
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2009 11:23
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: lexus77 » 08 wrz 2009 13:23

zaczekam aż wypowie się Soul ponieważ ma wersję M a tutaj na zdjęciach
viewtopic.php?f=21&t=242&p=2433&hilit=+kierownica#p2433

proszę jak ładnie i ciekawe czy działa?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: soul » 08 wrz 2009 15:31

Kierownica z L pasuje do M i nie jest to jakaś skomplikowana strasznie operacja.
Obudowy kierownicy są inne mimo, że wyglądają podobnie a nawet tak samo. Kupując kiere należy kupić cala kompletna razem z plastikami i to wszystkimi.
W zwijaczu w M jest wiązka i gniazdo takie samo jak w L nie ma tylko kabla który łączy kolumnę kierownicy z radiem i tu trzeba zrobić rzeźbę niestety- ale jest to do wykonania i sterowanie w kierownicy będzie działało. Mi założyli kierownice w serwisie tylko teraz nie mam czasu na ową rzeźbę.

lexus77
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2009 11:23
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: lexus77 » 08 wrz 2009 18:36

hmm a czy serwis w twoim przypadku powiedział ze się tego podłaczenia nie podejmie czy może podali jakąś kosmiczną cenę?
nie łatwiej bylo to zrobić od razu przy montażu? Jak mój serwis się tego nie podejmie za jakieś rozsądne pieniądze to odpuszczam temat i pokręcę sobie gałkami tylko kiere dam do obszycia i już.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: soul » 08 wrz 2009 23:53

To jest dość prosta sprawa. Serwis chciał zrobić ale nie było na to czasu.

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: morsvin » 15 lis 2009 17:19

Marzy mi się kierownica taka jakie są w autach przeznaczonych na rynek w USA czyli z obsługą telefonu... Ciekawe czy radio sobie z tym poradzi i czy są te wszystkie kabelki? Kto wie coś na ten temat?
Epsi

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Przełożenie kierownicy.

Post autor: soul » 15 lis 2009 17:46

Rozczarujesz się -nie, nie ma.
Na rynek USA jest inny zwijacz z inną wiązka i inne radio zdaje się satelitarne-to jakiś pakiet bo ze zwykłym nie widziałem obsługi telefonu.

ODPOWIEDZ